Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Vokietija skirs karinės paramos Ukrainai už dar 400 mln. eurų

Vokietija skirs dar 400 mln. eurų karinei paramai Ukrainai, daugiausia ginkluotei finansuoti, pranešė Berlynas pirmadienį prieš svarbias Kyjivo sąjungininkų derybas.
REUTERS-Scanpix nuotr.
REUTERS-Scanpix nuotr.

„Mes tiekiame papildomą amuniciją“, – Vokietijos dienraščiui „Bild“ sakė gynybos ministras Borisas Pistorius (Borisas Pistorijus), likus dienai iki derybų Ramšteino oro pajėgų bazėje Vokietijoje.

„Amunicija yra tai, ko Ukrainai labiausiai reikia gynybinėje kovoje su žiauriu agresijos karu“, – pridūrė jis. 

„Be to, padėsime aprūpinti šarvuočiais ir minų valymo sistemomis“, – sakė jis ir pridūrė, kad artėjant žiemai bus tiekiami drabužiai ir elektros generatoriai.

„Iš viso paketo vertė sieks 400 mln. eurų“, – teigė ministras.

B. Pistorius pridūrė, kad turės praleisti Ramšteino derybas, nes užsikrėtė koronavirusu.

Į paketą nebuvo įtrauktos tolimojo nuotolio sparnuotosios raketos „Taurus“, kurių Ukraina prašė, bet Berlynas iki šiol atsisakė suteikti.

Ministras teigė, kad sprendimas buvo nelengvas. „Reikia išsiaiškinti daugybę politinių, teisinių, karinių ir techninių aspektų“, – sakė jis.

Antradienį Ramšteine vyks paskutinės Kyjivo sąjungininkų surengtos derybos dėl paramos koordinavimo, kuriose dalyvaus daugiau kaip 50 šalių, įskaitant Jungtines Valstijas, atstovai.

Jos rengiamos tuo metu, kai Ukraina tęsia žūtbūtinį kontrpuolimą, kuris kol kas davė nedaug naudos.

Nuo tada, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, Vokietija atsisakė tradiciškai pacifistinės pozicijos, nusiuntė Ukrainai daugybę ginklų ir tapo antra pagal dydį ginklų tiekėja Kyjivui.

Berlynas reguliariai skelbia apie naujus ginklų ir kitų prekių paketus Ukrainai, o anksčiau šiais metais nusileido ir pareiškė, kad Kyjivas gaus Vokietijoje pagamintus sunkiuosius tankus „Leopard“.

Liepą kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) pareiškė, kad Vokietija iki 2027 metų suteiks Ukrainai apie 17 mlrd. Eur vertės karinės pagalbos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie 15min