Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 16d. 09:00

Vokietijoje renkamas CDU lyderis: kas galėtų tapti Angelos Merkel įpėdiniu?

Arminas Laschetas, Friedrichas Merzas, Norbertas Röttgenas
www.imago-images.de nuotr. / Arminas Laschetas, Friedrichas Merzas, Norbertas Röttgenas

Vokietijos Krikščionių demokratų partija (CDU) šį savaitgalį renka pirmininką, kuris turės realius šansus rudenį tapti naujuoju kancleriu ir pakeisti šiame poste nuo 2005-ųjų esančią Angelą Merkel.

A.Merkel iš CDU pirmininkės posto pasitraukė 2018 metais ir įpėdine pasirinko gynybos ministrę Annegret Kramp-Karrenbauer. Tačiau neužsitikrinusi visuomenės pasitikėjimo, ji atsitraukė.

Naujasis CDU pirmininkas turės realius šansus tapti naujuoju Vokietijos kancleriu. Prieš pandemiją apklausos rodė, kad CDU populiarumas kai kuriuose regionuose sumažėjo, tačiau efektyvus krizės valdymas lėmė, kad dabar partiją teigiamai vertina daugiau nei 70 proc. vokiečių.

Visi trys kandidatai – vyrai, kilę iš Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės.

www.imago-images.de nuotr./Angela Merkel
www.imago-images.de nuotr./Angela Merkel

Kas jie?

Arminas Laschetas Šiaurės Reino-Vestfalijos ministras pirmininkas. Jis laikomas kandidatu, kuris galėtų išlaikyti partijos liniją tokią, kokios laikėsi ir A.Merkel, rašo „Euronews“.

2017 metais jis įveikė Socialdemokratų partiją jų tvirtove laikytoje Šiaurės Reino-Vestfalije – vienoje didžiausių šalies žemių. Jis tapo ministru pirmininku ir valdė koalicijoje su Laisvąja demokratų partija (FDP).

A.Laschetas savo patirtimi pasinaudojo kampanijoje dėl CDU lyderio posto: „Gerai turėti lyderius, kurie turi atsakomybių Vyriausybėje. Tai savaime yra įrodymas.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Arminas Laschetas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Arminas Laschetas

59 metų kandidatas sako norįs paversti Vokietiją modernesne ir „pagydyti“ trūkumus, kuriuos atskleidė pandemija.

Vienas iš kandidatų – užsienio politikos ekspertas Norbertas Röttgenas. 2012 metais neišrinktas Šiaurės Reino-Vestfalijos ministru pirmininku ir pašalintas iš aplinkosaugos ministro posto, N.Röttgenas galiausiai tapo parlamento užsienio reikalų komiteto pirmininku.

Apklausos rodo, kad teisės mokslų daktaras pastarosiomis savaitėmis įgijo populiarumo.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Norbertas Röttgenas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Norbertas Röttgenas

55 užsienio politikos ekspertas sako esąs vidurys tarp A.Merkel lojalisto A.Lascheto ir konservatyviojo verslininko Friedricho Merzo.

Anot „Euronews“, neseniai N.Röttgenas tikino nepriklausąs jokiai stovyklai partijoje: „Visiškai palaikau modernų centrą.“

Milijonierius verslininkas Friedrichas Merzas buvo dingęs iš CDU scenos, tačiau 2018 metais joje vėl pasirodė, siekdamas partijos pirmininko posto.

Tuomet 65 metų teisininką nedidele persvara nugalėjo A.Kramp-Karrenbauer.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Friedrichas Merzas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Friedrichas Merzas

F.Merzas laikomas ekonominiu liberalu. Jis itin populiarus konservatyviajame partijos sparne ir tarp jaunimo.

Iki 2009 metų jis buvo parlamento narys, po to perėjo į verslą. Pastaruoju metu buvo investicijų valdymo firmos „BlackRock Asset Management Deutschland AG“ direktorių valdybos pirmininkas, uždirbo milijonus kaip koorporacijų teisininkas.

Jis neslepia norįs sugrąžinti partiją į tradicinio socialinio konservatyvizmo kelią, rašo „Euronews“.

Nebūtinai taps kancleriu

Aukščiausio rango partijos nariai ir Bundestago – Vokietijos parlamento – prezidentas Wolfgangas Schäuble įspėjo, kad nė vienam iš jų nėra garantuojama galimybė rugsėjo rinkimuose kandidatuoti į kanclerio postą.

Esą CDU ir jos parnerė Bavarijoje Krikščionių socialinė sąjunga (CSU) po kovą vyksiančių rinkimų žemėse galėtų nominuoti ir kitą asmenį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min