Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žiemos šventės Rusijoje: vieni skaičiuoja bulves, kiti renkasi Karibus

Naujametis priėmimas Kremliuje kainuos arti trijų milijonų litų ir turi pademonstruoti – Rusijoje jokios krizės nėra. Turtingiausi rusai taip pat neatsisako tradicijos šventes sutikti Karibuose, nors kai kurie iš jų ir prarado milijonus dolerių. Kaip Naujuosius metus pasitiks eiliniai rusai, domėjosi Tvn24.pl.
Moteris Maskvoje renkasi šventinius papuošimus
Moteris Maskvoje renkasi šventinius papuošimus / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

Rusijos gilumoje, toli nuo Maskvos gyvenantys rusai kasdienybę leidžia taip, lyg krizė jiems niekada ir nebūtų pasibaigusi. Čia kiekvienas yra pasiruošęs blogiausiam – kiekvienuose namuose prikaupta atsargų – bent keli šimtai savos gamybos konservų žiemai. „Nieko nebijome, yra bulvių, turime konservų stiklainiuose. Galvoju, kad iš bado nemirsime“, – sako Rusijos gilumos miestelio gyventoja Antanina Nikolajevna.

Tuo, kad gali prasidėti badas, niekas netiki, nors pirmą kartą per pastaruosius 16 metų švenčių laukiama su nerimu. Bet, kaip tikina daugybė rusų, jos vis tiek bus turtingos, nes baimę keliantys pranešimai apie ekonomikos situaciją retą privertė labai taupyti šventiniams pirkiniams. Bent jau ne tokiuose prekybos centruose, kaip esantis Maskvoje priešais Kremlių.

Čia sutikta moteris vardija, kad atėjo įsigyti dovanų ir eglės papuošimų, o apie krizę net negalvojanti.

Specialistų teigimu, tikroji krizė dar net neprasidėjo. Tą liudija ir prieššventinės mugės, kuriose gausu žmonių, jie visi kažką perka. Kaip aiškina maskvietė pensininkė Galina Prokopova, niekas čia dėl nieko nesijaudina, nes esą tokia jau ta rusiškoji siela – visada puikios nuotaikos.

Kaip teigia Tvn24.pl, prieš 16 metų vidutinis darbo užmokestis buvo 1,5 tūkst. rublių, šiandien – 33,3 tūkst. rublių. Infliacija itin sparčiai augti pradėjo tik prieš kelis mėnesius, rublis vis dar neprarado savo perkamosios galios.

„Scanpix“/AP nuotr./Moteris perka maisto produktus Maskvoje
„Scanpix“/AP nuotr./Moteris perka maisto produktus Maskvoje

Pasirinkimas parduotuvėse per pastaruosius kelis mėnesius gerokai sumažėjo, tačiau tuščių lentynų bent jau Maskvoje nėra. Ir greičiausia nebus, nes žmonės pradėjo taupyti ir stebėdami kylančias kainas perka mažiau. Kaip sako pensininkė Irina Siakova, vietoj kilogramo mandarinų ima tik pusę.

Dar labiau kainos į viršų šoktelės kitąmet, kad infliacija turėtų pasiekti apie 15 proc. Kaip tik tada, išvadą daro Tvn24.pl, rusams taps išties nelinksma.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Šventiškai išpuošta Maskva
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Šventiškai išpuošta Maskva

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius