Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 1d. 09:17

Žudynes Stambulo klube išgyvenę liudininkai: vieni žmonės alpo, kiti lipo per gulinčiųjų kūnus

Išpuolis Stambule
„Scanpix“/AP nuotr. / Išpuolis Stambule

Stambulo naktinio klubo „Reina“ lankytojai Naujųjų metų naktį patyrė didžiausią košmarą savo gyvenime – Kalėdų senio kostiumą vilkintis užpuolikas su „Kalašnikovu“ iššaudė mažiausiai 39 žmones, dar daugiau nei 60 – sužeidė. Išgyvenę liudininkai su siaubu prisimena, kaip panikos apimti žmonės lipo vienas per kitą, nėrė į Bosforo sąsiaurį.

„Linksminomės, ir staiga žmonės pradėjo bėgti, – „Hurriyet“ pasakojo Sinem Uyanik, buvusi klube. – Mano vyras man pasakė „Nebijok“ ir šoko ant manęs. Per mus lipo žmonės. Mano vyras buvo sužeistas trijose vietose.“

Moteris mano, kad naktiniame klube buvo du užpuolikai – tokios nuomonės buvo ne vienas klubo lankytojas, tačiau policija vėliau patvirtino, kad buvo tik vienas. Manoma, kad jis galėjo naudoti du ginklus, todėl dalis lankytojų pamanė, kad yra du užpuolikai.

S.Uyanik pasakojo, kad užpuolikai be atrankos šaudė į visus žmones. „Buvo siaubinga. Kažkas šaudė, ore tvyrojo stiprus parako kvapas. Tuomet aš nualpau. Kai atsigavau, mano vyras skendėjo kraujyje. Visi buvo permirkę krauju“, – sakė moteris. Ji prisiminė, kad turėjo pastumti žuvusiųjų kūnus, kad nusigautų iki policijos ir medikų. Jos vyras šiuo metu gydomas ligoninėje.

Kita klubo lankytoja pasakojo, kaip desperatiškai skambino telefonu tol, kol atvyko policija ir žmones evakavo. Ji prisiminė, kaip kai kurie žmonės šoko į Bosforo sąsiaurio vandenį, kad išvengtų kulkų.

„Per televiziją matome žinias apie teroristų atakas kiekvieną dieną, bet yra tikrai siaubinga, kai tai tavo gyvenime. Kaip mes gyvensime šioje šalyje? Bombos sproginės, bus šaudoma“, – susijaudinusi kalbėjo moteris.

Turkijos futbolininkas Sefa Boydas Naujuosius metus „Reina“ klube sutikinėjo su savo mergina. Jo teigimu, kai prasidėjo žudynės, policija reagavo labai greitai ir netrukus jau buvo vietoje.

„Nemačiau, kas šaudo, bet girdėjau šūvius, mačiau bėgančius žmones. Policija ėmėsi veikti labai greitai“, – parašė jis savo „Twitter“ paskyroje.

„Scanpix“/AP nuotr./Išpuolis Stambule
„Scanpix“/AP nuotr./Išpuolis Stambule

Stambulo „Beylerbeyi SK“ klube žaidžiantis futbolininkas naujienų agentūrai AFP pasakojo, kad į klubą jis atėjo likus vos 10 minučių iki pirmųjų šūvių.

Jis sakė, kad dalis žmonių nualpo išgirdę šūvius. Kiti lipo per žmones, kad pabėgtų nuo užpuoliko. „Sako, kad mirė 35-40 žmonių, bet tikriausiai aukų yra daugiau, nes žmonės lipo ant kitų žmonių“, – teigė jis.

Sako, kad mirė 35-40 žmonių, bet tikriausiai aukų yra daugiau, nes žmonės lipo ant kitų žmonių, – teigė liudininkas.

S.Boydas sakė, kad negalėjo suprasti nieko, ką sakė užpuolikai (jis taip pat manė, kad jų buvo du) – žodžius užgožė klubo lankytojų šauksmai. „Net kai aidėjo šūviai, jų beveik negirdėjai, nes minios klyksmai buvo šimtą kartų garsesni“, – sakė jis.

Vyras iš pradžių mėgino bėgti kartu su draugu, bet kartu buvusi jo vyresnė sesuo nualpo, o tai pamatęs nualpo ir jo draugas.

Per išpuolį Stambulo naktiniame klube buvo nužudyti mažiausiai 39 žmonės. Dar bent 69 – sužeisti, kai kurie – kritinės būklės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:11
01:50
09:16

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min