Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dujinis šildymas – patraukliausias pasirinkimas?

Ant sienos kabinamas dujinis katilas užima mažai vietos, užtikrina jaukią šilumą ir karštą vandenį namuose ir, lyginant su alternatyviais sprendimais, yra taupiausias.
Ant sienos kabinamas dujinis katilas užima mažai vietos, užtikrina jaukią šilumą ir karštą vandenį namuose ir, lyginant su alternatyviais sprendimais, yra taupiausias.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
Skaitysiu vėliau
A A

Individualių namų savininkai norintys rekonstruoti jau turimas katilines ar statantieji naujus namus, ieško sprendimų, kaip taupiau ir efektyviau šildyti savo namus. Kokią šildymo sistemą pasirinkti? Specialistai pataria neskubėti, įvertinti ne tik kuro bei įrenginių kainas, bet ir papildomų investicijų poreikį bei jų apimtis.

Eimanto Marcinkevičiaus, „Buderus“ šildymo įrangą Lietuvoje atstovaujančios kampanijos „Robert Bosch“ pardavimų vadovo teigimu, visi, kam aktualu taupiau, patogiau ir efektyviau pasirūpinti šiluma savo namuose, turėtų atkreipti dėmesį, kad iki tol nuolat brangusios dujos, nuo liepos 1 d. ženkliai atpigo. Lietuvos rinkoje atsiradus konkurencijai tikėtina, kad ši tendencija išliks. Todėl dujinis šildymas šiuo metu tapo patraukliausiu pasirinkimu. Vartotojams per metus sunaudojantiems nuo 500 iki 20 000 m³ dujų, 1 kWh su nekondensaciniu katilu vidutiniškai kainuoja 0,17 Lt (0,05 Eur), o su moderniu „Buderus“ kondensaciniu katilu „Logamax plus GB 162“ – 0,14 Lt (0,04 Eur). „Tai optimalus pasirinkimas ne tik naujų 120–160 m² ploto individualių namų statytojams, bet ir ketinantiems rekonstruoti senas katilines. Skaičiuojant investiciją ir galimą sutaupymą, paprastas 20–24 kW galingumo dujų katilas, naudojantis apie 3 500 m³ dujų per metus, pakeistas kondensaciniu „Logamax plus GB 162“ katilu sutaupys apie 700 m³ dujų per metus. Po 3–4 metų investicija visiškai atsipirks, nes seno ne kondensacinio katilo dujų pereikvojimo suma, taps lygi paties katilo kainai“, – skaičiuoja specialistas.  

Kondensacinių katilų privalumai

„Buderus“ atstovo teigimu, paprasto pakabinamojo 24 kW galios katilo keitimas kondensaciniu, skirtu vienai šildymo sistemai bei karštam vandeniui paruošti, pasirenkant bazinę įrangą su visa automatika, kainuos apie 5 500 Lt (1 592,91 Eur), dar apie 1 500 Lt (434,43 Eur) kainuos montavimo darbai. „Ant sienos kabinamas šildymo įrenginys užima mažai vietos, nekelia rūpesčių jo priežiūra – profilaktinį aptarnavimą rekomenduojama atlikti kartą per metus, o įdiegus taikomąją „Buderus“ programą „EasyControl“, šilumą savo namuose galima valdyti nuotoliniu būdu“, – privalumus vardija E. Marcinkevičius.  

Kietas kuras ir geotermija

„Kieto kuro katilai pigesni, malkos irgi pigus kuras. Tačiau kieto kuro katilinei bei malkoms sandėliuoti reikės patalpų, o tai brangins statybos kainas bei mažins naudingą namo plotą. Malkas reikės atsivežti, susikrauti, skirti laiko katilui kūrenti, valyti, prižiūrėti. Šiltuoju metų laiku, kai namus šildyti netikslinga, papildomai prireiks elektrinių vandens šildytuvų, tad viską suskaičiavus investicija bus nemaža. Ekologiškiausias ir santykinai pigus yra geoterminio šildymo būdas, tačiau pradinė investicija (šilumos siurblių įsigijimas bei įrengimas) sieks apie 27 000 Lt (7 819,74 Eur) ir dar apie 15 000 Lt (4 344,3 Eur) kainuos gręžiniai“, – investicijų palygimą pateikia „Buderus“ pardavimų vadovas.  

Kieto kuro niša

Anot specialisto, dujiniam šildymui įsirengti būtina sąlyga – dujotiekis. Todėl kaimo vietovėse, kur dujotiekio nėra, kieto kuro katilai išliks priimtiniausiu pasirinkimu, ypač jei šeimoje yra vaikų, ar vyresnio amžiaus tėvų, kurie galės užsiimti kūrenimu ir priežiūra. Naujos kartos „Buderus“ kieto kuro katilai „Logano S121“, kūrenami malkomis, arba „Logano G221“, kūrenami mediena, anglimis arba koksu, dėl įdiegtų pažangių technologijų yra optimaliausi variantai tiems, kurie negalės pasinaudoti dujinio šildymo privalumais.  

Dujinis šildymas – perspektyviausias

Esant dabartinėms dujų kainoms bei numatant tendencijas rinkoje, dujinis šildymas lyginant su kitomis alternatyvomis, akivaizdžiai laimi. Modernūs „Buderus“ kondensaciniai katilai ir pradinių investicijų, ir dujų sąnaudų atžvilgiu tampa geriausiu sprendimu užimtiems, taupiems, savo laisvalaikį vertinantiems žmonėms, planuojantiems statyti ar jau turintiems individulius namus.

 

„Buderus“ gamina dujinius,   kietojo, skystojo kuro, granulinius  katilus, šilumos siurblius,  saulės kolektorius, dujinius,  elektrinius šilumos blokus,  pramoninius garo ir vandens  šildymo katilus, todėl bendrovės  atstovybė Lietuvoje  gali pasiūlyti įvairius įrangos  variantus bei nešališkai patarti,  koks tinkamiausias katilas  konkrečiu atveju.

Daugiau informacijos: www.buderus.lt 

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min