Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gediminas Vasiliauskas: „Kauniečiai sportuoja net ir apleistuose stadionuose“

Kauno lengvosios atletikos federacijos prezidentas Gediminas Vasiliauskas
Kauno lengvosios atletikos federacijos prezidentas Gediminas Vasiliauskas
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiandien bendraujame su žmogumi, kuris budina Kauną savo užsidegimu sportui, nors tai yra šiam žmogui tik hobis! Gediminas Vasiliauskas – baigęs Vilniaus universitetą, turintis ekonomisto diplomą, didžiąją gyvenimo dalį dirbęs energetikos srityje savo širdyje randa vietos sportui bei visuomeniniam aktyvumui. Gediminas Vasiliauskas Kaune labiausiai žinomas ir matomas kaip Kauno lengvosios atletikos federacijos prezidentas, bei visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ narys.

- Gediminai, kaip gyvena sportininkai Kaune?

- Manyčiau vis geryn ir geryn. Džiaugiuosi nuolat didėjančiu sportiniu kauniečių aktyvumu įvairiose sporto šakose. Vieni kauniečiai aktyviai leidžia laiką ant dviračių ar bėgiodami artimiausiame stadione, kiti buriasi į bendruomenes ir vis daugiau įtraukia bendraminčių į grupinio bėgiojimo ar plaukimo baidarėmis ir kitų sporto šakų užsiėmimus. Nors infrastruktūra, galima sakyti, Kaune nesikeičia, Kauniečiai šiltuoju sezonu sportuoja net ir apleistuose stadionuose, silpnai prižiūrimuose parkuose, bėgioja bei važiuoja dviračiais per žolę numintais takais, kadangi jie lygesni nei senieji sutrupėję pėsčiųjų takai.

Kitas dalykas kuriuo džiaugiuosi, tai šių metų Kauno maratonas. Jis šiais metais vyko jau antrus metus ir renginio progresas tikrai matosi. Džiugu matyti Kaune tokio mąsto sporto renginį ir tikiuosi, kad jis tik augs, bręs ir toliau metai iš metų pritrauks vis daugiau kauniečių, bėgikų iš visos Lietuvos ar net svečių iš kaimyninių šalių.

- Kokias vietas Kauniečiai dažniausiai renkasi pabėgiojimui?

- Išskirčiau dvi vietas, kur dažniausiai susirenka pasportuoti tiek mėgėjai, tiek profesionalūs sportininkai, tai Ąžuolynas bei Panemunės šilas. Šios dvi zonos pakankamai pritaikytos bėgimui bei galima susipažinti su bendraminčiais, kadangi geru oru ten sportuojančių žmonių būna išties nemažai.

- Kokia sporto situacija Kaune iš esmės?

Kaune tikrai yra kelios sporto salės su naujais kokybiškais treniruokliais, bet jos arba ne visiems žmonėms prieinamos, arba jose sportuoti labai daug kainuoja

- Pagrindinė problema, mano nuomone, yra sporto salių stoka. Kaune tikrai yra kelios sporto salės su naujais kokybiškais treniruokliais, bet jos arba ne visiems žmonėms prieinamos, arba jose sportuoti labai daug kainuoja. Dėl to geriausias šios problemos sprendimas šiuo metu būtų naujo sporto maniežo pastatymas. Visais laikais būdavo bent du sporto maniežai Kaune, tačiau dabar yra likęs tik vienas. Sporto maniežas yra tokia vieta, kurioje gali kooperuotis ir vienu metu sportuoti įvairių sričių profesionalūs sportininkai bei mėgėjai. Visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuoto projekto „Judėk sveikai“ metu pamatėme kiek daug yra norinčių sportuoti šaltuoju metų laiku ir į vieną lengvosios atletikos maniežą tiek sportininkai tiek mėgėjai jau sunkiai telpa. Kai į bendras treniruotes susirenka 300 mėgėjų, profesionalams tenka kentėti nuo erdvės stokos ir spaustis kampuose.

Taip pat Kaune sunki situacija su Dariaus ir Girėno stadionu. Kažkodėl net profesionalūs sportininkai ne visada gali patekti į stadioną, kuris galėtų būti laisvai prieinamas sportininkams, siekiantiems geresnių sportinių rezultatų. Be to, šis stadionas yra tikrai prastos būklės. Nekalbant apie nesutvarkytą jo išvaizdą, techninė būklė išties baugina. Nesutvarkytos tribūnos, lašantis vanduo ant galvų, o jeigu pakeliame galvą aukštyn, pamatome gigantiškus stadiono apšvietimo stulpus, kuriems yra arti 90 metų, va tada pasidaro tikrai baisu, kas žino kada jie gali nugriūti?

- Kodėl užsiimate visuomenine veikla?

Šiuo metu visuomenininkai yra pagrindinis Kauno miesto variklis ir tik visuomenininkai budina valdžios atstovus ir ragina atlikti savo pareigybes

- Sunku pasakyti. Tai tiesiog vyksta savaime. Atrodo lyg vidinis balsas skatintų veikti ir imtis visuomeninių veiklų. Tai ne darbas, ne verslas, už tokią veiklą niekas pinigų nemoka, tačiau tiesiog bet koks pasiektas tikslas ar įgyvendintas projektas motyvuoja imtis vėl naujų iššūkių. Jeigu nebūtų visuomenininkų Kaune, tai nebūtų net tiek visko pasiekta, kiek yra dabar. Šiuo metu visuomenininkai yra pagrindinis Kauno miesto variklis ir tik visuomenininkai budina valdžios atstovus ir ragina atlikti savo pareigybes. Jei ne visuomenininkai, būtume gūdus tamsus ir pilkas miestas...

- Linkėjimas kauniečiams

- Kauniečiai – būkime vieningi. Gerbkime vienas kitą ir pasitikėkime vienas kitu!

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min