Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kol 500 vaikų laukia eilėjem, miesto savivaldybė privatizuoja darželius

Nors ikimokyklinio ugdymo poreikis auga, savivaldybė nusprendė privatizuoti nenaudojamas darželių patalpas esančias S. Žukausko ir Partizanų gatvėse.
Nors ikimokyklinio ugdymo poreikis auga, savivaldybė nusprendė privatizuoti nenaudojamas darželių patalpas esančias S. Žukausko ir Partizanų gatvėse.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Prieš mėnesį organizacija „Vieningas Kaunas“ kreipėsi į savivaldybę ragindama spręsti ikimokyklinio ugdymo prieinamumo problemas, tačiau jokių veiksmų imtasi nebuvo.

Šiuo metu net pusė tūkstančių jaunųjų kauniečių neturi vietos darželiuose, o ši problema netrukus taps dar opesnė – švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis planuoja, kad netrukus visiems vaikams privalomu taps priešmokyklinis ugdymas. Jei šis sprendimas būtų buvęs priimtas 2013 m., Kaunui būtų reikėję dar bent 230 papildomų vietų.

Nors ikimokyklinio ugdymo poreikis auga, savivaldybė nusprendė privatizuoti nenaudojamas darželių patalpas esančias S. Žukausko ir Partizanų gatvėse. Anot valdančiųjų jas renovuoti per brangu, tačiau apgailėtina jų būklė tik parodo savivaldybės neatsakingumą ir nuolatinį procesų vilkinimą.

Organizacija „Vieningas Kaunas“ kreipėsi į miesto merą Andrių Kupčinską siūlydami išbraukti šiuos darželius iš privatizuojamų objektų sąrašo ir pradėti jų renovaciją.

„Ne kartą kreipėmės į savivaldybę, tačiau progreso nėra. Įdomu, ką darys Kauno valdžia, jei bus priimtas ministro pasiūlymas. Gal nusiųs po auklėtoją kiekvienam vaikui į namus?“,- stebėjosi „Vieningo Kauno“ valdybos pirmininkas Visvaldas Matijošaitis.

„Vieningas Kaunas“ taip pat yra pateikęsne vieną pasiūlymą, kaip galima  būtų išspręsti ikimokyklinio ugdymo problemas. Visų pirma siūloma kompensuoti išlaidas į darželius nepatekusių vaikų tėvams – jie galėtų pasirinkti samdyti auklę ar vesti vaiką į privatų darželį. Taipogi siūloma suvienodinti „vaiko krepšelius“ privačioms ir valstybinėms įstaigoms. Taip savivaldybė ne tik kompensuotų vietų darželiuose trūkumą, bet ir paskatintų kauniečius kurtidarbo vietas.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min