Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Selgos“ ir PAGAVOS akcijos finale –dovanos pilnaverčiam vaikų gyvenimui

„Selgos“ ir PAGAVOS akcijos finale –dovanos pilnaverčiam vaikų gyvenimui
„Selgos“ ir PAGAVOS akcijos finale –dovanos pilnaverčiam vaikų gyvenimui
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Šeštadienį, gruodžio 13 d., lydymas plojimų ir šypsenų baigėsi jau antrus metus vykęs„NP Foods Lietuva“ ir Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus bendruomenės PAGAVA bendras projektas „Už tikrą vaikystę“. Į Vilniaus teatrą „LĖLĖ“ susirinkę PAGAVOS nariai šventes pasitiko kartu su „NP Foods Lietuva“ atstovais, šiais metais dar kartą vaikams padovanojusiais geriausią dovaną – galimybę išgirsti. Pinigus moderniems klausos aparatams šiemet, kaip ir pernai, padėjo surinkti visos Lietuvos žmonės, pirkę „Selgos“ produkciją. Penkiems vaikams buvo nupirkta po du klausos aparatus, o dviems – po vieną.

„Norėčiau padėkoti ne tik vaikams, kurie nepabūgo būti viešai matomais visuose plakatuose ir reklaminiuose klipuose, bet ir visos Lietuvos žmonėms, be kurių supratimo ir nuoširdaus palaikymo, mums nebūtų pavykę“, – visiems į šventę  susirinkusiems svečiams dėkojo „NP Foods Lietuva“ vadovas Nerijus Zacharevičius.

Vienas iš šeštadienį du naujus klausos aparatus gavusių vaikučių, Aurimo Kapsevičiaus sūnus, dar antrojo gimtadienio laukiantis mažylis. Jo tėtis džiaugėsi, kad senuosius, prastesnius aparatus galės pakeisti nepalyginamai geresniais. Anot jo, su tokiais klausos aparatais vaikas ramesnis, kadangi triukšmas, įvairūs pašaliniai garsai aparate mažesni, ir bendrauti su vaiku lengviau.

Šeštadienį, gruodžio 13 d., lydymas plojimų ir šypsenų baigėsi jau antrus metus vykęs„NP Foods Lietuva“ ir Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus bendruomenės PAGAVA bendras projektas „Už tikrą vaikystę“.
Šeštadienį, gruodžio 13 d., lydymas plojimų ir šypsenų baigėsi jau antrus metus vykęs„NP Foods Lietuva“ ir Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus bendruomenės PAGAVA bendras projektas „Už tikrą vaikystę“.

„Tokios akcijos – tikra gėrybė, ypatingai tokioms šeimoms, kaip mūsiškė. Auginame tris klausos sutrikimų turinčius vaikus ir vienam dirbančiajam išlaikant šeimą tikrai nėra galimybių visiems trims nupirkti po du naujus, bene 20 tūkst. litų kainuojančius aparatus“, – kalbėjo vieno iš klausos aparatus gavusių berniukų tėtis. 

Rima Sitavičienė, Bendrijos PAGAVA pirmininkė, džiaugėsi, jog susidomėjimas šia akcija didžiulis. Nereikėjo nei poros savaičių, kad užsipildytų visas sąrašas vaikų, kuriems reikalingi nauji klausos aparatai.

„Šiuo metu PAGAVOJE jau turime visą sąrašą žmonių, kuriems reikia pagalbos įsigyjant klausos aparatus. Anksčiau, kai nebuvo tokių akcijų kaip „Už tikrą vaikystę“, neturėjome ir sąrašo žmonių, kuriems reikia klausos aparatų. Tiesiog nebuvo sąlygų jiems padėti. Dabar situacija keičiasi ir tai tikrai nuostabu. Patys žmonės skambina ir sako, kad nori dalyvauti, jei tik kitais metais bus tokia galimybė“, – pasakojo R. Sitavičienė.  

Anot PAGAVOS pirmininkės, bendra PAGAVOS ir „Selgos“ akcija padeda visuomei daugiau sužinoti apie šią problemą, susimąstyti,kiek sunkiai girdinčių arba visiškai negirdinčių žmonių yra palink mus. Žmonės pradeda suprasti, jog valstybės paramos nepakanka, ir galbūt reikia ieškoti kitų būdų, kaip padėti klausos sutrikimų turintiems vaikams.

N. Zacharevičius džiaugėsi, jog socialiai atsakingas prekinis ženklas „Selga“ kuria savo tradicijas ir kitais metais žada toliau vykdyti akciją „Už tikrą vaikystę“. Per pastaruosius du metus kartu su visos Lietuvos žmonėmis buvo pagelbėta 12 klausos sutrikimų turinčių vaikų, nupirkta jiems taip reikalinga įranga. Svarbu, jog klausos aparatai buvo parenkami individualiai kiekvienam vaikui. Kol kas Lietuvoje vis dar nepatvirtinama nauja klausos aparatų pirkimo tvarka, kada aparatai turės būti asmeniškai pritaikomi kiekvienam žmogui, turinčiam klausos sutrikimų.PAGAVAI pavyko susitarti dėl tokios tvarkos, yra žinoma, jog klausos aparatai bus skirstomi kaip ortopedinė technika, tačiau dar neatsakyta į daug su tuo susijusių klausimų.

Akcija „Už tikrą vaikystę“ šiais metais jau vyko visose trijose Baltijos šalyse. Prasidėjusi Latvijoje 2012 m., pernai jau vykusi Lietuvoje, o šiemet ir Estijoje – „Selga“ kartu su visais žmonėmis pagelbėjo jau 41 vaikui. Latvijoje bei Estijoje be klausos aparatų taip patbuvo nupirkta po vieną širdies darbo stebėjimui gimdymo metu skirtą aparatą penkioms skirtingoms ligoninėms, o Estijoje, Tartu ligoninei, – dar irkvėpavimo aparatas. N. Zacharevičius teigia, kad tokiu būdu akcija „Už tikrą vaikystę“ visose Baltijos šalyse siekia padėti vaikams džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min