Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 16d. 16:28

Gyvenimas telefone: „Sodros“ paslaugos ir informacija

Mobilusis telefonas
Vida Press nuotr. / Mobilusis telefonas

Šiandien turbūt labiau nustembame, jei kokių nors paslaugų ar informacijos nerandame internete, nei tada, kai jomis sėkmingai naudojamės.

Sumokėti už automobilio stovėjimą, naudotis elektronine bankininkyste ar susiplanuoti bei apmokėti kelionę viešuoju transportu jau yra greičiau ir patogiau mobiliuoju telefonu nei senesniais, tradiciniais būdais.

Spėjome pamiršti eiles parduotuvėse, nyksta jos ir tvarkant reikalus įvairiose valstybės institucijose. Paslaugos ir informacijos teikimas keliauja į internetą.

Internete galima rasti visą „Sodros“, Valstybinės mokesčių inspekcijos bei daugybės kitų valstybės institucijų teikiamą informaciją bei patogiai naudotis kone visomis jų teikiamomis paslaugomis. Tai daryti jau patogu ir mobiliuoju telefonu. Tad pažiūrėkime, kokios naudos galime išpešti internetu iš „Sodros“:

Asmeninė „Sodros“ paskyra – asmeniniai pranešimai

Jau šiandien informaciją apie daugybę aktualių klausimų galima sužinoti net ir nenaršant internete. Begalinės informacijos sraute kartais pamirštame svarbius dalykus, todėl vis daugiau verslo bei valstybės įmonių siunčia priminimus elektroniniais laiškais ar SMS žinutėmis. Sveikatos ar grožio specialistai atsiunčia vizito laiką, Valstybinė mokesčių inspekcija praneša apie privalomus sumokėti mokesčius.

„Sodra“ tuos gyventojus, kurie prisijungę prie savo paskyros nurodė asmeninius kontaktus, informuoja apie visus aktualius pokyčius SMS žinutėmis arba elektroniniais laiškais – panašiai kaip verslo įmonės apie įvykdytus užsakymus.

Taigi, net pamiršus pasidomėti svarbiu klausimu, priminimas ar informacija vis tiek ateis. Todėl jei iki šiol nesate „Sodrai“ palikę savo kontaktų, suskubkite tai padaryti prisijungę prie savo paskyros. Tai padaryti galima pasitelkus el. parašą, el. bankininkystę, elektroninius valdžios vartus.

Mobiliajame telefone galima gauti informaciją apie pensijų kaupimą, privalomąjį sveikatos draudimą, kaip elgtis susirgus, slaugant šeimos narį ar susirgus profesine liga.

„Sodros“ atstovas Saulius Jarmalis sako, kad tai ypač aktualu dirbantiems savarankiškai: „Keičiantis teisės aktams informacija siunčiama kiekvienam. Draudėjai informuojami apie būtinybę laiku pateikti reikiamus pranešimus ir sumokėti įmokas. Taip pat gyventojams primenama, kad laiku pateiktų dokumentus ir gautų priklausančias išmokas.“

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./„Sodros“ Komunikacijos skyriaus vedėjas Saulius Jarmalis
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./„Sodros“ Komunikacijos skyriaus vedėjas Saulius Jarmalis

Pavyzdžiui, visi gyventojai, kurie iki šiol dalyvavo pensijų kaupime, ir tie, kurie buvo įtraukti, gavo pranešimus į asmeninę paskyrą apie savo situaciją ir pasirinkimus. O tie, kurie yra nurodę elektroninio pašto adresą, pranešimus gavo elektroniniu paštu.

Popierinius prašymus ir nedarbingumo pažymėjimus pakeitė elektroniniai

Jei naudojatės elektronine bankininkyste ir tai darote per savo išmanųjį telefoną, turėtumėte įvertinti ir patogų prisijungimą prie visų valstybės įstaigų, kurios teikia asmeninę informaciją. Jei privalote sumokėti kokius nors mokesčius ar rinkliavas, tai galite daryti iš savo mobilaus įrenginio – įmokų kodai, mokėtinos sumos ir terminai nurodyti.

Susirgote? Apsilankyti pas gydytoją, kuris įvertins jūsų sveikatos būklę ir nustatys laikino nedarbingumo laikotarpį – būtina. Bet tai ir yra vienintelė vieta, kur jums teks apsilankyti.

Nedarbingumo pažymėjimą gydytojas „Sodrai“ pateiks elektroniniu būdu per sistemą. Na o jums tereikia asmeninėje paskyroje pateikti elektroninį neterminuotą prašymą ligos išmokai gauti. Tuomet, kai tik „Sodra“ priims sprendimą mokėti išmoką, pinigai bus pervesti į sąskaitą ir ateityje teikti jokių prašymų nebereikės.

Taip pat paprasta užpildyti prašymą gauti laikino nedarbingumo, motinystės, tėvystės ar vaiko išlaikymo išmoką, pateikti prašymą ir dokumentus gauti senatvės pensiją.

Informacija apie pensijų kaupimą – telefone

Mobiliuoju telefonu patogu susirasti ne tik asmeninę, bet ir bendrą informaciją. Jei su draugais ar pažįstamais diskutuosite apie naująją pensijų kaupimo sistemą, vieni kitų argumentus pagrįsti ar paneigti galėsite pasitelkę „Sodros“ skaičiuoklę, kuria irgi patogu naudotis iš mobiliojo telefono. Ją galima rasti čia.

Be to, „Sodra“ įdarbino virtualų pensijų kaupimo patarėją, kur aiškiai žingsnis po žingsnio nurodoma, ką kada kur ir kaip turite daryti priimdami sprendimą dėl pensijos kaupimo. Jį rasti galite čia.

Mobiliajame telefone galima gauti informaciją apie pensijų kaupimą, privalomąjį sveikatos draudimą, kaip elgtis susirgus, slaugant šeimos narį ar susirgus profesine liga. Taip pat praradus darbą ar netekus artimojo.

Gyvenantys ir dirbantys užsienyje apie privalomus mokesčius „Sodrai“ bei jiems priklausančias išmokas irgi gali sužinoti naršydami savo išmaniajame telefone.

Virtualios paslaugos verslui

Visi, dirbantys savarankiškai – turintys verslo liudijimus, besiverčiantys individualia veikla, ūkininkai, individualiųjų įmonių savininkai, mažųjų bendrijų nariai žino, kaip svarbu taupyti laiką. Todėl jiems itin aktualu reikalus tvarkyti naršant mobiliajame telefone. Tada net laukiamajame ar kelionėje laikas taupomas, o ne švaistomas.

Šiandien jie, prisijungę prie „Sodros“ paskyros draudėjui, jau gali rasti visą informacija apie jiems privalomas įmokas – įmokų tarifus, įmokų kodus, banko sąskaitas („Suvestinės“ → „S1 Draudėjui aktuali informacija“) bei sumokėti visas įmokas – tiesiog telefonu: paskyros skiltyje „Įmokų mokėjimas“ jie gali suformuoti mokėjimo nurodymus „Sodrai“ bei visas įmokas atlikti vienu pavedimu.

„Sodros“ paskyroje draudėjui klientai gali pateikti „Sodrai“ pranešimus apie darbuotojų priėmimą į darbą („Pranešimų ruošiniai“ → 1SD), atleidimą (2-SD), nedraudiminius laikotarpius (12-SD).

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:38
07:04
00:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min