Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunimo koordinatorė Simona: „Norėjau darbo, kuris man suteiktų laimės“

Simona Lunskienė
Simonos Lunskienės nuotr. / Simona Lunskienė
Šaltinis: Projekto partnerio remiamas turinys
Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
1
A A

Simonos Lunskienės savęs atradimo istorija iš tiesų kiek netradicinė. Ieškodama profesinio kelio jauna moteris pradėjo dalyvauti jaunimo integraciją į darbo rinką skatinančiame projekte „Atrask save“. Šio projekto koordinatoriai savo darbu ir užsidegimu įkvėpė Simoną ir ji nusprendė, kad nori būti viena iš jų. „Supratau – noriu darbo, kuris man taip pat suteiktų tiek laimės“, – tikino 29-erių Simona.

Norėjo toliau tobulėti

Šiauliuose gimusi ir užaugusi bei savo ateitį su šiuo miestu siejanti Simona pasakojo, kad mokykloje buvo itin aktyvi. Visada dalyvavo bendruomenės gyvenime ar prevencinėse veiklose. Vis dėlto rinkdamasi, ką norėtų studijuoti, jau vyresnėse klasėse buvo apsisprendusi, kad suks ekonomikos link.

„Įstojau į Šiaulių universitetą, tačiau vien studijų man nepakako. Iškart įsitraukiau į tarptautinės studentų organizacijos AIESEC veiklą ir jau po metų tapau koordinatore. Prisidėjau vykdant projektą „Aš esu lyderis“, kurio metu iš įvairių Europos Sąjungos šalių į Šiaulius atvyko vyresni studentai, kurie miesto mokyklose dirbo su vyresnių klasių mokiniais“, – kaip mokslus derino su įvairia veikla, pasakojo Simona.

Vis dėlto mergina paskutiniais studijų metais panoro išbandyti save ir kitoje srityje – pradėjo dirbti padavėja picerijoje. „Greitai buvau pastebėta kaip atsakinga ir iniciatyvi darbuotoja, todėl savininkas pasiūlė tapti administratore naujai atidaromame restorane. Sutikau, nes buvo labai įdomu išbandyti save. Juk darbas aptarnavimo srityje yra labai dinamiškas ir ten, atrodė, visuomet yra kur tobulėti“, – priimtus iššūkius prisiminė Simona.

Sutikau, nes buvo labai įdomu išbandyti save. Juk darbas aptarnavimo srityje yra labai dinamiškas ir ten, atrodė, visuomet yra kur tobulėti.

Pašnekovė pridūrė, kad tada šeima buvo kiek nusivylusi tokiu jos pasirinkimu. Mat iš ekonomikos mokslus, kurie sekėsi gerai, baigusios merginos tikėjosi ko kito. Vis dėlto Simona to nesureikšmino. „Turbūt buvo toks metas, kai nebuvau visiškai apsisprendusi, kokį darbą norėčiau dirbti“, – savo sprendimą aiškino mergina.

Simona tikino nesanti iš tų žmonių, kurie dėl savo neapsisprendimo keičia darbą kas kelis mėnesius, todėl restorane administratore išdirbo 5 metus. „Darbe į visus sunkumus žiūrėjau kaip į naujus iššūkius. Man be galo patinka tas jausmas, kai susidoroji su sunkia užduotimi ir žinai, kad išmokai ką nors naujo, vėl patobulėjai. Deja, supratau, kad tame darbe nebeturiu kur judėti į priekį. Taigi pradėjau domėtis galimybėmis įgyti profesinių žinių“, – apie kilusį naujų iššūkių poreikį atviravo mergina.

Ieškojo darbo, kuris suteiktų laimės

Ieškodama naujų savirealizacijos galimybių, Simona sužinojo apie darbo biržoje vykstantį projektą „Atrask save“. Mergina tikino, kad jau po pirmojo susitikimo su projekto koordinatore suprato, kad šiuo metu jai reikia būtent to.

„Nedvejodama pradėjau dalyvauti. Buvau maloniai nustebinta šio projekto suteiktų galimybių. Iš kitų dalyvių gavau didžiulį pliūpsnį motyvacijos, tačiau labiausiai sužavėjo mano koordinatorė ir jos begalinis atsidavimas darbui su jaunimu. Kartu su kitais dalyviais žvelgiau į ją su didžiule pagarba. Juk tai tas žmogus, kuris mus lydi į naują pradžią. Projekto pabaigoje dauguma dalyvių dėkojo koordinatorei už jos pagalbą, o aš pamačiau be galo laimingą žmogų. Tą akimirką ir aš supratau – noriu darbo, kuris ir man suteiktų tiek laimės“, – apie atrastą įkvėpimą pasakojo Simona.

Tą akimirką ir aš supratau – noriu darbo, kuris ir man suteiktų tiek laimės.

„Užsikrėtusi“ koordinatorės optimizmu ir motyvacija mergina pradėjo domėtis galimybėmis prisidėti prie „Atrask save“ projekto. Netrukus tapo savanore, turėjo galimybę susipažinti su koordinatorių darbu nuo pat pradžių. „Stebėjau, kaip vyksta dalyvių atranka ir jų skirstymas į grupes, atsižvelgiant į kiekvieno individualius poreikius. Padėjau ruoštis susitikimams ir veikloms, kurių metu pasidalindavau savo patirtimi su naujais dalyviais. Galiausiai, pasitaikė galimybė pačiai tapti projekto koordinatore, tad nedvejodama nusiunčiau dokumentus“, – trumpai kelią mėgstamo darbo link nupasakojo pašnekovė.

Į klausimą, kodėl jai taip patinka šis darbas, Simona turėjo net kelis atsakymus. Pirmiausia, tai suteikia jai galimybę grąžinti bent dalelę to, ką pati gavo iš projekto „Atrask save“ projekto. Antra, dirbdama šį darbą Simona susipažįsta su be galo šiltais žmonėmis bei vis iš naujo atranda save. O galiausiai, pašnekovė tikino supratusi, kad yra laiminga galėdama padėti kitiems.

Projekto „Atrask save“ tikslas – mažinti 15 iki 29 m. nedirbančių ir nesimokančių jaunuolių skaičių Lietuvoje. Lietuvos darbo biržos ir Jaunimo reikalų departamento vykdomas projektas finansuojamas Europos socialinio fondo ir Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšomis. Daugiau informacijos apie projektą čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min