Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 21d. 18:26

95 proc., 94 proc. ir 67 proc.: ką iš tiesų rodo vakcinų nuo COVID-19 efektyvumas

Vakcinos nuo COVID-19
„Scanpix“ nuotr. / Vakcinos nuo COVID-19

Žmonėms svarstant, kurią vakciną nuo COVID-19 rinktis, kad organizmas būtų kuo geriau apsaugotas, medikai siūlo skiepytis ta, kuri siūloma. Mat visos Lietuvoje naudojamos vakcinos pripažintos saugiomis ir yra kur kas efektyvesnės, nei reikalaujamas minimumas. Be to, lyginant viešai skelbiamą efektyvumą galima apsigauti, mat jis nustatytas nevienodu metu, tyrimus atliekant skirtingomis sąlygomis, skirtingais metodais. Tiksliausius duomenis pateiks realybė, mat tik skiepijant įvairius žmones ir jiems susiduriant su virusu įvairiomis aplinkybėmis bus matyti tikrasis efektyvumas.

„Noriu palinkėti nelyginti dalykų, kurių nereikia lyginti, o tiesiog vakcinuotis vakcina, kuria vakcinuotis turite galimybę“, – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų surengtoje konferencijoje „COVID-19 infekcija ir vakcinacija: ką galime padaryti geriau?“ teigė viena iš pranešėjų klinikų gydytoja, klinikinė farmakologė Simona Stankevičiūtė.

Jai pritarė konferencijoje taip pat kalbėjusi Kauno klinikų gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė dr. Ieva Bajoriūnienė. „Vakcinų yra įvairių. Dažnai kyla klausimas, kuri vakcina geresnė, sukelia stabilesnį imuninį atsaką, kurios reikėtų vienos dozės, žinoma, kuri saugesnė?

Vienareikšmio atsakymo nėra. Visos jos, galėtume sakyti, pakankamai skirtingos. Bet, žiūrint į efektyvumą, visos yra pakankamai efektyvios, apsaugančios nuo COVID-19 ligos ir nuo sunkios jos formos.

Kaip teigia tyrėjai, kaip rodo klinikinių tyrimų patirtis, saugumo įrodymai taip pat yra geri. Dažniausios yra lengvos arba vidutinio sunkumo pašalinės reakcijos, dažniau – vietinės, rečiau – sisteminės. Sunkių pašalinių reakcijų yra mažai arba iš to ištirto kiekio tyrimuose negalime pasakyti sunkių pašalinių reakcijų dažnio. Tam tikrų yra transportavimo, saugojimo, naudojimo sąlygų.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 9

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

22:31
01:16
06:39

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min