Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 02 18, 10:10

Aštuoni omikron simptomai, kuriuos jaučia paskiepyti asmenys

Visiškai vakcinuotiems pacientams, kurie užsikrečia koronaviruso omikron atmaina, gali pasireikšti aštuoni simptomai. Tai nustatė tyrimą atlikę Norvegijos mokslininkai.
Omikron atmaina
Omikron atmaina / 123RF.com nuotr.

Apie šį tyrimą rašoma Europos medicinos žurnale „Eurosurveillance“, skirtame infekcinių ligų priežiūrai, epidemiologijai, prevencijai ir kontrolei. Su tyrimu galite susipažinti čia:

Pasa Norvegijos mokslininkų, paskiepyti pacientai, kurie užsikrečia koronaviruso omikron atmaina, dažniausiai patiria šiuos simptomus: kosulys, sloga, nuovargis, gerklės skausmas, galvos, raumenų skausmai, karščiavimas ir čiaudulys. Kai kuriems pacientams taip pat sumažėjo apetitas, sutriko uoslė, skonis ir buvo sunku kvėpuoti.

Koronaviruso atmaina, kuri buvo pavadinta omikron arba B.1.1.529, buvo nustatyta 2021 m. lapkritį Pietų Afrikoje. Specialistų teigimu, šia atmaina užsikrėsti gali ir tie, kurie sirgo anksčiau ir buvo paskiepyti, nes ši atmaina plinta daug lengviau nei ankstesnės. Tačiau omikron atmaina užsikrėtusieji serga lengviau, jiems daug rečiau nei anksčiau prireikia medikų pagalbos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min