Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gydytojai moters akyje rado 27 sulipusius kontaktinius lęšius

Moters akyje rasti kontaktiniai lęšiai
BMJ nuotr. / Moters akyje rasti kontaktiniai lęšiai
Šaltinis: 15min
1
A A

67-erių moteriai praėjusių metų lapkritį turėjo būti atlikta kataraktos operacija. Ji manė, kad tiesiog senas amžius ir akių sausumas jai kelia problemų. Tačiau medikai Solihalo ligoninėje (Jungtinė Karalystė) rado tikrąją priežastį – 27 kontaktinius lęšius dešinėje jos akyje, rašo CNN.

Šis atvejis šį mėnesį buvo aprašytas medicinos žurnale BMJ.

Straipsnio autorius Rupalas Morjaria teigė, kad moteris prieš operaciją nesiskundė jokiomis regos problemomis. Anesteziologas jau buvo pradėjęs savo darbą, kai moters akyse pastebėjo sulipusius lęšius.

„Jis į akį įstatė skėtiklį, kad vokas neužsimerktų, ir pradėjo anesteziją, kai pastebėjo mėlyną masę po viršutiniu voku“, – medikas pasakojo CNN. Tai buvo 17 sulipusių lęšių. Po pakartotinės apžiūros rasta dar 10.

„Mes visi buvome šokiruoti, – sakė R.Morjaria. – Niekada to nebuvome matę.“

Amerikos oftalmologijos akademijos atstovas sakė, kad yra žinoma apie pacientus, kurių akyse buvo sulipę daug lęšių, bet apie tokį didelį jų skaičių net nebuvo girdėta.

Moteris sakė mėnesinius kontaktinius lęšius nešioja 35-erius metus, tačiau neaišku, nuo kada lęšiai yra likę jos akyse. Medikams ji sakė, kad kartais, kai norėdavo iš akies išimti lęšį, jo nerasdavo. Moteris pamanydavo, kad galbūt juos pamesdavo.

Nors dešinėje akyje buvo susikaupę net 27 lęšiai, kairėje akyje nebuvo nė vieno.

R.Morjaria teigimu, parašytu straipsniu medikai nori įspėti, kokios pasekmės laukia, jeigu kontaktiniai lęšiai yra nešiojami per ilgai be reguliarų apsilankymų pas medikus.

Jeigu žmogus žino, kad neišsiėmė lęšio, o akyje jaučia bent nedidelį diskomfortą, reikėtų kreiptis į medikus.

Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min