Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 20d. 14:02

Konferencijoje diskutuota apie neįgaliųjų aprūpinimą techninėmis priemonėmis

Konferencijos akimirka
Konferencijos akimirka

Gyvenimas pažeria įvairiausių išbandymų, o nelaimė gali nutikti tiek jaunam, tiek vyresniam. Žmonėms turintiems negalia tenka atlaikyti ne tik fizinius, tačiau ir psichologinius išbandymus.

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) gyvenimo kokybę apibrėžia kaip individualų savo paskirties gyvenime vertinimą kultūros ir vertybių sistemoje, kurioje žmogus gyvena požiūriu. Vertinama kiek žmonės su negalia geba siekti tikslų, turi ambicijų.

PSO teigia, kad vien techninės pagalbos priemonėmis gyvenimo kokybės užtirkrinti neįmanoma, nes kokybiškas gyvenimas apima gausybę žmogaus gyvenimo veiklų ir interesų.

Požiūris į žmones su negalia Lietuvoje dar labai primityvaus lygio. Todėl ištikus bėdai labiausiai prislegia psichologiniai sunkumai.

„Požiūris į žmones su negalia Lietuvoje dar labai primityvaus lygio. Todėl ištikus bėdai labiausiai prislegia psichologiniai sunkumai. Džiugu, kad bent jau aprūpinimas techninėmis priemonėmis atitinka vakarų šalių lygių“, - teigia Išsėtinės sklerozės asociacijos Vilniaus miesto pirmininkė, įvairių socialinių projektų autorė ir vykdytoja Ana Staševičienė.

Gruodžio mėnesį – minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir Techninės pagalbos priežiūros centro (TPNC) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 25 metų jubiliejų buvo surengta konferencija, į kurią sukviesti socialiniai partneriai, nevyriausybinės organizacijos ir žmonės su negalia. Be to, dalyvavo gydytojai, reabilitacijos įstaigų, švietimo įstaigų atstovai, kurių veikla susijusi su asmenų aprūpinimu techninės pagalbos priemonėmis.

„Neįgaliųjų gyvenimo kokybė labai stipriai priklauso nuo funkcinių gebėjimų . Labai svarbus tikslus priemonių parinkimas ir priderinimas prie individualaus žmonių poreikio. Pritaikymu ir aprūpinimu mūsų įstaiga ir užsiima“, - sako TPNC direktorė Ilona Ogurcova.

Konferencijoje aktyviai dalyvavo ir vieni svarbiausių partnerių dirbant su neįgaliaisiais ir aprūpinant juos techninėmis priemonėmis – socialinių paslaugų centrai

Įstaigos vadovė džiaugėsi, kad konferencijoje aktyviai dalyvavo ir vieni svarbiausių partnerių dirbant su neįgaliaisiais ir aprūpinant juos techninėmis priemonėmis – socialinių paslaugų centrai, veikiantys šalies savivaldybėse.

Renginio metu veikė techninės pagalbos priemonių paroda bei vyko praktiniai mokomieji seminarai įvairių sričių specialistams. Programa buvo skirta besidomintiems techninės pagalbos priemonių pritaikymu, naujomis technologijomis.

„Renginys buvo naudingas specialistams, žmonėms su negalia ir nevyriausybinėms organizacijoms. Vienoje vietoje susirenkame labai retai, todėl turėjome progą ne tik sužinoti naujų dalykų, tačiau ir aptarti kasdienėje veikloje kylančias problemas. Aktyvus bendradarbiavimas su nevyriausybinėmis organizacijos labai svarbus ir sveikintinas“, - sako Lietuvos paraplegikų asociacijos prezidentas Juozas Bernatavičius.

Konferencijos akimirka
Konferencijos akimirka

Renginyje taip pat dalyvavo ir Norvegijos Pagalbinių technologijų centro direktorė Bente Hjorthaug, kuri dalinosi patirtimi su Lietuvos kolegomis. Norvegija Lietuvai teikia finansinę paramą bei dalinasi metodine medžiaga, kuri pritaikoma mūsų šalyje.

Į programą buvo įtraktas Valstybinio studijų fondo projekto „Studijų prieinamumo didinimas negalią turintiems studentams“ pristatymas, vyko pragulų atsiradimo rizikos vertinimo ir taisyklingos sėdėsenos pamoka „Taisyklinga sėdėsena ir gera savijauta“.

Be to, pristatymas socialinis projektas „Neregimas kvapų pasaulis“ bei Lietuvos aklųjų bibliotekos situacijų išbandymas asmenims su regos negalia „Nuo šviesos iki tamsos“.

Pranešimas spaudai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min