Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 16d. 11:50

„Mamų unija“ kviečia sostinės širdyje pasėdėti ant ligoninės palatos kėdės

Diana Nausėdienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Diana Nausėdienė

Nuo rugsėjo 16 d. Vilniaus Katedros aikštėje, labdaros ir paramos fondas „Mamų unija“ įkūrė imitacinę ligoninės palatą, joje šalia baltos lovos stovi šios istorijos pasakotoja kėdė. Viena pirmųjų, prisėdusių ant šios kėdės – šalies pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

„Mamų unija“ įsikūnyti į vėžiu sergančio vaiko šeimos vaidmenį ir tapti pagrindiniu istorijos herojumi kviečia visus žmones, neskirstant jų lyties, orientacijos ar pareigų. Žmonės kviečiami ateiti ir bent vieną valandą praleisti „ligoninės palatoje“ sėdint ant kėdės. Užuojautos ir gailesčio čia nereikia, čia reikia supratimo, stiprybės ir paramos į bėdą patekusiai šeimai.

Kodėl kėdė? Nes taip prasideda vėžiu sergančių vaikų tėvų kova. Ant kėdės. Kėdė tampa jų gyvenimu. Čia bėga dienos, mėnesiai, metai. Ant kėdės jie verkia, meldžiasi, krenta, ir vėl kyla.

Šia akcija fondas „Mamų unija“ tikisi per mėnesį surinkti trūkstamą sumą unikaliam ir ambicingam projektui „Mamų unijos šeimos namai“ užbaigimui. Šalia Santaros klinikų jau iškilo didžiulis pastatas, bet dar trūksta 500 tūkst. eurų, kad šie namai būtų tinkamai įrengti.

Šie namai skirti onkologine liga sergančio vaiko slaugai, reabilitacijai, šeimos gyvenimui, šis centras padės sukurti saugią, jaukią, sveikti padedančią aplinką visai sergančio vaiko šeimai.

Paramą „Vienos kėdės istorijos“ projektui išreiškė bei jo vaizdo klipe nusifilmavo daugelis Lietuvos kino ir muzikos kūrėjų: Andrius Mamontovas, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Statislavas Stavickas-Stano, Ineta Stasiulytė, Larisa Kalpokaitė, Justinas Jarutis, Ieva Zasimauskaitė ir kiti.

VIDEO: Mamų Unija - Vienos kėdės istorija

„Nuo šiandien kviečiame visus tapti šios istorijos dalimi, registruotis mūsų svetainėje ir trumpam įsijausti į vėžiu sergančio vaiko šeimos vaidmenį. Užuojautos ir gailesčio čia nereikia, čia reikia supratimo, paramos. Tik kartu galime sukurti „Vienos kėdės istorijos“ laimingą pabaigą“, – teigia labdaros ir paramos fondo „Mamų unija“ įkūrėja, „Šeimos namų“ sumanytoja Eglė Mėlinauskienė.

Kasmet Lietuvoje onkologinėmis ligomis suserga apie 100 vaikų, o susirgus vaikui, suserga ir visa jo šeima. „Šeimos namų“ idėja yra sukurti reabilitacijos ir informacijos centrą tokioms šeimoms, kad jos galėtų būti drauge saugioje, jaukioje ir vaikui sveikti padedančioje aplinkoje.

Pasak E. Mėlinauskienės, „Šeimos namai“ nepakeis ligoninės paslaugų ar gydytojų funkcijų. Tai socialinė alternatyva, kuri suteiks vaikui ir jo artimiesiems galimybę turėti daugiau laiko kartu.

„Šeimos namai“ bus ne tik vieta, kurioje galės gyventi sergančio vaiko šeima, bet ir erdvė, leidžianti dalintis savo istorija bei išgyvenimais su kitomis šeimomis. Šis didelis ir gražus projektas statomas tik iš privačių lėšų, geraširdžių žmonių bei socialiai atsakingų įmonių aukų. Tikime, kad suvieniję jėgas, mes pagaliau svajonę paversime realybe“, – sako „Mamų unijos“ įkūrėja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min