Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

SAM medikams žada išskirtines darbo laiko trukmės ir atostogų sąlygas

Ausies operacija Santariškių klinikoje
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Ausies operacija Santariškių klinikoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė įpareigojo Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) pasirašyti Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinę sutartį, kuria būtų sudarytos palankesnės darbo sąlygos medicinos darbuotojams dėl darbo laiko trukmės ir atostogų, skelbiama trečiadienį išplatintame pranešime.

Pagal šią sutartį sveikatos sistemos darbuotojams būtų išlaikytos dabartinio darbo kodekso garantijos, o dirbantiems kenksmingomis sąlygomis gerėtų socialinės garantijos.

Anot SAM, kolektyvinės sutarties turinys yra suderintas su suinteresuotomis grupėmis, ji bus pasirašyta artimiausiu metu.

Atsižvelgus į konkretaus specialisto darbo pobūdį, anot viceministrės Gintarės Šakalytės, sveikatos sistemos darbuotojams bus užtikrintos ilgesnės atostogos ir trumpesnė darbo trukmė – įsigaliojus naujam darbo kodeksui medicinos darbuotojų atostogų trukmė nesutrumpės.

„Išėjimo iš darbo atveju galios tie patys terminai bei išeitinės išmokos kaip ir šiuo metu. Taip pat sutartyje yra numatoma terminuotos darbo sutarties galimybė nuolatinio pobūdžio darbui gydymo įstaigoje. Sutartimi paliekama galimybė ateityje spręsti ir klausimą dėl didesnio apmokėjimo už darbą papildant sutartį“, – teigia viceministrė G.Šakalytė.

Sveikatos priežiūros specialistai pagal šią sutartį įsipareigos teikti siūlymus ir rekomendacijas dėl rengiamų programų bei teisės aktų, kuriais bus reglamentuojami specifiniai sveikatos sektoriaus klausimai. Taip pat gydytojai, odontologai, farmacijos specialistai bei gydymo įstaigų administracijos darbuotojai, dirbantys valstybei ar savivaldybei priklausančioje gydymo įstaigoje bus įpareigoti deklaruoti privačius interesus ir vengti interesų konfliktų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min