Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 30d. 06:43 , Atnaujinta: 2020 birželio 30d. 11:51

Seimas persigalvojo – svarstys valstybinių vaistinių steigimą

Vaistai
123RF.com nuotr. / Vaistai

Seimo seniūnų sueigai nutarus pataisų dėl valstybinių vaistinių steigimo svarstymą nukelti į rudenį, nes per vieną likusį posėdį iki atostogų Seimas jų vistiek nebespės priimti, parlamentas „valstiečių“ prašymu klausimą į darbotvarkę grąžino vieno balso persvara.

Už svarstymą balsavo 61 Seimo narys, prieš – 50, o susilaikė 10 parlamentarų.

Farmacijos įstatymo pataisų svarstymą grąžinti į darbotvarkę paprašė Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė. Tuo tarpu liberalas Eugenijus Gentvilas priekaištavo, kad svarbiu klausimu yra skubama.

„Kokią vertę turi paskutinės sesijos dieną prieš giedant himną svarstymas tokio kontraversiško įstatymo?“ – klausė E. Gentvilas.

Klausimą grąžinus į darbotvarkę, parlamentarai spręs, ar pritarti Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadai dėl valstybinių vaistinių įteisinimo. Komitetas valstybinių vaistinių steigimui siūlo pritarti.

Šis komitetas yra antras, teikiantis Seimui išvadą, nes Sveikatos reikalų komiteto siūlymui atmesti „valstiečių“ teikiamas pataisas parlamentarai nepritarė.

Jei Farmacijos įstatymo pataisos būtų priimtos, tokios vaistinės būtų vadinamos ligoninės vaistinėmis ir vaistai jose būtų parduodami ne tik tose ligoninėse besigydantiems, bet ir kitiems gyventojams. Tokiose vaistinėse būtų prekiaujama vaistais ir nuotoliniu būdu.

Seimo valdyba buvo užsakiusi pataisų ekspertinį vertinimą, tačiau juo buvo suabejota. Ekspertizę atlikęs ir pakeitimus sukritikavęs Lietuvos laisvosios rinkos institutas apkaltintas suinteresuotumu, nes tarp jo rėmėjų yra „Eurovaistinė“ ir „Gintarinė vaistinė“ bei farmacijos kompanija „Berlin-Chemie Menarini“.

Vyriausybė 2019 metų kovą yra pritarusi pataisoms, kurios atvertų kelią ligoninėse ir kitose sveikatos įstaigose steigti valstybines vaistines.

Rudenį spręs dėl valdybų iš valstybės tarnautojų

Rudenį bus sprendžiama dėl savivaldybių įmonių valdybų daugumos sudarymo iš valstybės tarnautojų, mažinant nepriklausomų narių skaičių.

Dėl Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pataisų Seime kilo daugiausia batalijų, o opozicija paskelbė surinkusi reikiamą parlamentarų parašų kiekį, kad būtų atliktas pakeitimų ekspertinis vertinimas. Antradienį tam Seimo valdyba pritarė.

Dabar Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymas numato, kad nepriklausomi nariai turi sudaryti ne mažiau kaip pusę valdybos. Valdantieji siekia, kad jų būtų tik penktadalis.

Šias pataisas buvo skubama priimti, nes valdantiesiems nepavyko atmesti prezidento veto pataisoms, kuriomis buvo siekiama iš valstybės tarnautojų daugumos formuoti Kelių direkcijos valdybą.

Jei Seimas būtų patvirtinęs naują valstybinių ar savivaldos įmonių valdybų formavimo tvarką, ji būtų galiojusi ir į valstybės įmonę nuo rudens pertvarkytos Kelių direkcijos valdybai. Seimui paklusus prezidento veto, kol kas pusė jos narių turės būti nepriklausomi.

Valdantieji sako, kad įmonių, įgyvendinančių Vyriausybės programas, valdymu turi rūpinti valstybės tarnautojai.

Opozicijos atstovai įsitikinę, kad iš valstybės atstovų sudarytos valdybos ne tik prieštarautų Lietuvos įsipareigojimams Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai (EBPO), bet ir netenkintų valstybės institucijų, nes nėra norinčių valdybose dirbti darbuotojų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos: 2 Seimas Vaistinė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

11:55
26:29
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie 15min