Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaikų intensyviosios terapijos skyriaus vadovas doc. Vaidotas Gurskis: „Tėvai turėjo pastebėti, kad vaikas merdi“

Rimantas Kėvalas ir Vaidotas Gurskis (k.)
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rimantas Kėvalas ir Vaidotas Gurskis (kairėje)
Šaltinis: 15min
3
A A

„Kas vyko namuose, mes nežinome. Greitoji iškviesta, kai vaikas jau buvo miręs. Tačiau sumušimai matosi. Tai yra nesuvokiama, kaip galima nepastebėti (kad vaikas merdi – aut. past.)“, – komentuodamas penktadienį ryte nuo sumušimų mirusio keturmečio mirties aplinkybes sakė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Vaikų intensyviosios terapijos skyriaus vadovas doc. Vaidotas Gurskis.

Į Kauno klinikų medikų rankas itin sunkios būklės sumuštas keturmetis pateko ketvirtadienio naktį. Į ligoninę jis atgabentas iš daugiabučio Kėdainiuose.

Vaikų ligų klinikos gydytojai ketvirtadienį teigė, kad iš sužalojimų akivaizdu, jog berniukas buvo mušamas ne pirmąkart, o sužalojimai liudija apie smurtui naudotus kietus ir bukus daiktus.

Nepaisant visų pastangų ir specialiųjų gaivinimo veiksmų medikams išgelbėti jo gyvybės nepavyko. Penktadienį ryte pranešta, jog berniukas užgeso.

Komentuodamas jo mirties aplinkybes vaiką gydęs doc. V.Gurskis sakė, kad tiesioginė mirties priežastis yra su gyvybe nesuderinamas smegenų pakenkimas.

„Tačiau, be abejo, pradinė priežastis – mažamečio sumušimas“, – teigė medikas.

Pasak jo, iš turimos ligos istorijos galima daryti išvadą, kad laiko tarpas tarp sumušimo ir atvežimo į ligoninę turėjo būti ilgas.

Kaip tokiais atvejais reaguoja žmogaus kūnas, vienareikšmio atsakymo nėra. „Kiekvienu atveju skirtingai. Bet jei sumuštos galvos smegenys (o tą patvirtinimo kompiuterinė tomografija), pacientas dažniausiai anksčiau ar vėliau panyra į komą. Ilgainiui, tinstant smegenims, sutrinka širdies veikla. Galima manyti, kad sumušus prieš keletą valandų ar net parą, mažamečiui triko kvėpavimas, vėliau – širdies veikla, bet niekas nekreipė dėmesio“, – sakė gydytojas.

Prokurorams mirusio vaiko motina ir jos sugyventinis, kurie šiuo metu suimti ir sulauks kaltinimų dėl mažamečio mirties, teigė, kad manė, jog vaikas atsigaus.

„Tai yra nesuvokiama, kaip galima šito nepastebėti. Mes nežinome, kas vyko namuose. Greitoji buvo iškviesta, kada mažametis jau buvo miręs. Bet medikams pavyko atgaivinti ir atvežti stabilizavus būklę į Kėdainių į ligoninę. O vėliau – pas mus“, – sakė doc. V.Gurskis.

Pasak jo, ši tragedija nėra vienintelė. Nors tokių smurto protrūkių nėra daug, bet Kauno klinikų medikai, gydantys itin sunkios būklės vaikus, kas dvejus trejus metus sulaukia panašių pacientų.

„Juk ne tik sumušimai būna, bet ir lytinės prievartos atvejų. Tai kas dveji treji metai atvyksta pas mus tokie mažamečiai“, – sakė gydytojas.

Jo teigimu, kiekvienas atvejis išskirtinis tiek savo aplinkybėmis, tiek paciento būkle. Vis dėlto tragedija, kai artimiausių žmonių smurtą patyręs mažametis miršta, per mediko darbo praktiką buvo ne vienas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min