Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 31d. 16:46

VMVT: gegužę užregistruoti trys apsinuodijimo maistu protrūkiai

Tradicinė Europos šalių restoranų mugė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Maistas

Šalyje per tris savaites užregistruoti trys apsinuodijimo maistu protrūkiai, kilę dėl viešojo maitinimo įmonių kaltės, ketvirtadienį pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Protrūkiai užregistruoti dviejose vaikų ugdymo įstaigose ir senelių globos namuose, jų metu iš viso susirgo 11 vaikų ir 9 suaugę asmenys.

Visiems susirgusiems diagnozuotos ūmios bakterinės kilmės žarnyno infekcijos.

„Skubūs tyrimai dėl įtariamų ūmių žarnyno infekcijų protrūkių šį mėnesį vykdyti maisto ruošimo skyriuose lopšeliuose-darželiuose „Ramunėlė“ ir „Naminukas“ Vilniuje ir globos namuose VšĮ „Elijos vėjarožė“ Šventojoje.

Visose minėtose įstaigose buvo atlikti patikrinimai, laikinai sustabdytas maitinimo paslaugų tiekimas, nurodyta atlikti patalpų valymą ir dezinfekciją, darbuotojams – pasitikrinti sveikatą. Taip pat atrinkti rastų patiekalų ir žaliavų mėginiai laboratoriniams tyrimams“, – pranešime žiniasklaidai cituojama VMVT Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-valstybinė maisto produktų inspektorė Rita Sadūnaitė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ Maistas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ Maistas

Šiuo metu epidemiologiniai ir laboratoriniai protrūkių tyrimai tebevyksta, tačiau, anot specialistės, visose minėtų įstaigų maisto ruošimo patalpose patikrinimų metu buvo nustatyta pažeidimų, galinčių turėti tiesioginės įtakos ruošiamo maisto saugai. Nustatyta kryžminės taršos rizikos, higieniško maisto tvarkymo, žaliavų saugojimo temperatūrų pažeidimų.

„Vasarą apsinuodijimo maistu rizika yra gerokai didesnė ne tik maistą tvarkančiose įmonėse, bet ir ruošiant maistą namuose“, – primena VMVT ir pataria nuolat laikytis penkių saugaus maisto tvarkymo rekomendacijų:

1. Pasirinkti tik saugias ir kokybiškas žaliavas.

2. Laikytis maisto gaminimo ir asmeninės higienos.

3. Atskirti žaliavas nuo jau paruoštų patiekalų arba patiekalų, kurie nebus termiškai apdorojami.

4. Gerai išvirti ar iškepti ruošiamus patiekalus.

5. Žaliavas ir paruoštus patiekalus saugoti tinkamoje temperatūroje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min