Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dėstytojas iš Kanados pataria: 7 būdai, kaip priimti geriausią sprendimą, kur studijuoti

Egzaminų sesijai artėjant prie pabaigos ir daugeliui moksleivių jau užpildžius prašymus LAMA BPO informacinėje sistemoje, vis dar apninka abejonės, ar priėmėte teisingą sprendimą?
Jonathan Boyd
Jonathan Boyd / ISM nuotr.

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytojas Jonathanas Boydas, kuris dėstė ne viename Didžiosios Britanijos, Kanados ir Amerikos universitete, teigia, kad norint išsirinkti universitetą ir neprašauti pro šalį, labai svarbu nuosekliai ir atsakingai apsvarstyti 7 klausimus, susijusius su būsimomis studijomis.

ISM nuotr./ISM studentai
ISM nuotr./ISM studentai

1. Studijų programos pasirinkimas

Pirmas ir pats svarbiausias uždavinys renkantis universitetą – išsirinkti studijų programą ir išsiaiškinti, kuris universitetas ruošia puikius išsirinktų studijų specialistus. Ar studijų baigimo diplomas suteiks tokį išsilavinimą, kuris padės siekti karjeros? Ar studijuojant bus galimybių išvykti į mainų programas užsienyje, ar įtvirtinti žinias atliekant praktiką užsienio kapitalo įmonėse? T.y. ar universitetas yra užmezgęs glaudžius partnerystės ryšius su gerai darbo rinkoje vertinamomis įmonėmis, kad studentai galėtų laisvai išsirinkti tinkamą studijų praktikos vietą?

2. Studijų vieta

Taip pat svarbu atsakyti sau į klausimą, ar norite studijuoti arčiau namų, o gal priešingai – svajojate išvykti iš šalies ir save matote kitoje pasaulio pusėje? Apsispręsti derėtų ir dėl miesto. Ar svajojate gyventi ir įsitvirtinti kuo didesniame mieste, o gal tiesiog norite mokytis universitete šalia namų?

3. Prestižas ir reputacija

Renkantis savo svajonių universitetą reikėtų atlikti namų darbus ir pasidomėti universiteto reputacija. Kuo universitetas prestižiškesnis, tuo didesnė tikimybė, kad jame atsivers daugiau galimybių užmegzti svarbių ryšių, įsitraukti į įdomias veiklas, o galbūt net ir pradėti stulbinamą karjerą. Universiteto reitingas taip pat yra labai svarbus, nes parodo, kaip universitetas yra vertinamas šalyje, Europoje, ar net visame pasaulyje. Vis dėlto universiteto populiarumas dar nėra viskas – jeigu universitetas nėra itin garsus, tačiau siūlo daug galimybių atlikti praktiką įvairiose įmonėse, būsimas darbdavys galiausiai gali atsižvelgti būtent į tai.

ISM nuotr./Studijų paroda
ISM nuotr./Studijų paroda

4. Pragyvenimas ir studijų paramos galimybės

Ne mažiau svarbu yra aiškiai įsivardyti ir visas finansines aplinkybes. Kiek vidutiniškai atsieis pragyvenimas pasirinktame mieste? Jei studijos bus mokamos, ar bus galimybė gauti studijų stipendiją, ar susirasti darbą mieste, kuriame studijuosite?

5. Studijų sudėtingumas

Yra jaunuolių, kurie mėgsta versti kalnus ir yra pasirengę priimti pačius sudėtingiausius studijų iššūkius. Tačiau, jeigu nesate vienas jų, reikėtų atidžiai išsinagrinėti ir pasidomėti, koks yra akademinis studijų lygmuo. Ar visi studijuojami dalykai bus įkandami ir noriai jų imsitės? Ar studijuojant pavyks įsitraukti į kitas veiklas? O gal studijos pareikalaus labai daug jūsų asmeninio laiko ir jums reikės papildomai mokytis naktimis, nes galbūt nesate visiškai pasiruošęs kai kuriems studijų programos dalykams? Taip pat ne mažiau svarbu išsiaiškinti, kokia mokymosi metodika jūsų laukia. Ar tai bus tokie metodai, kurie padės įgyti žinių jums priimtinu būdu? Į šiuos klausimus padėtų atsakyti esami pasirinkto universiteto studentai arba alumnai.

6. Įsidarbinimas

Be abejonės, studijų nereikėtų rinktis pagal tai, kokį atlyginimą gausite jas pabaigę, tačiau finansiniai klausimai tikrai yra labai svarbūs. Kokios karjeros perspektyvos atsivers pabaigus studijas? Ar universitetas bus pajėgus užtikrinti, kad jį pabaigus lengvai rasite darbą ir sugebėsite greitai įsitvirtinti darbo rinkoje? Vienas iš rodiklių galėtų būti ir vidutinis darbo užmokestis, kurį paprastai gauna baigusieji universitetą. Daugelis universitetų kasmet atlieka karjeros monitoringą ir tokią informaciją galite rasti kiekvieno universiteto interneto svetainėje. Jei jos nėra, tada reiktų susimąstyti. Galbūt universitetas neturi kuo pasigirti šioje srityje?

ISM nuotr./ISM diplomų įteikimo šventė
ISM nuotr./ISM diplomų įteikimo šventė

7. Studentiškas gyvenimas

Visi žinome, kad yra tokių jaunuolių, kurie daugiau studentauja, nei studijuoja, tačiau nepaisant to, universitetas turi pasirūpinti ir užtikrinti, kad studento gyvenimas nebūtų nuobodus. Nesvarbu, kas tai būtų – ar universiteto krepšinio komanda, ar choras, kūrybinė studija, įvairios asociacijos – universitetas turi būti ta vieta, kurioje žmogus įsitrauktų į įvairiausias veiklas ir galėtų save realizuoti. Tai, kiek universitetas turi įvairiausių veiklų, parodo, kiek universiteto vadovams rūpi studentų socializacijos galimybės ir kitų kompetencijų ugdymas.

Taigi, išsitirti derėtų ne tik universitetų rinką, bet ir įsivertinti savo lūkesčius bei stipriąsias ir silpnąsias puses.

Daugiau informacijos apie ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studijas rasite ČIA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius