Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Naujos kartos studijos VU pedagogikos studentams atveria unikalias galimybes

Pedagogo profesija prisideda prie svarbių pokyčių visuomenėje, todėl ji tikrai nėra lengva, bet neabejotinai prasminga ir įdomi – skirta svajojantiems įkvėpti ir ugdyti jaunąją kartą.
Diplomų įteikimo ceremonija
Diplomų įteikimo ceremonija

Pasak Vilniaus universiteto (VU) Chemijos ir geomokslų fakulteto studijų prodekano doc. dr. Ramūno Skaudžiaus, beveik dešimtmetį dirbusio chemijos mokytoju, tam reikalingos ne tik edukologijos, bet ir psichologijos, tvirtos dalyko žinios. „Pasirinkto studijų dalyko, didaktikos ir psichologijos žinių dermė yra VU pedagogikos studijų privalumas“, – teigia jis.

Organizatorių nuotr./Ramūnas Skaudžius
Organizatorių nuotr./Ramūnas Skaudžius

Naujos kartos pedagogikos studijos

Pedagogikos studijas VU pašnekovas vadina išskirtinėmis, nes studentams suteikiamos dalyko žinios, kurios tampa labai svarbiu atspirties tašku pradedant mokytojo karjerą. Bendradarbiaudami su VU Filosofijos fakultetu, studentai įgyja didaktikos ir psichologijos žinių.

VU pedagogikos studijos patrauklios jauniems žmonėms, nes yra orientuotos į šiuolaikinių pedagogų parengimą. Pasak doc. dr. R. Skaudžiaus, vis daugiau studijų dalykų integruojami su informacinėmis technologijomis: „Šiuolaikiniam mokytojui yra aktualu išmanyti programavimo pagrindus, kompiuterinis raštingumas yra privalomas.“

Studijų metu studentai turi puikią galimybę tobulinti viešojo kalbėjimo įgūdžius, išmoksta aiškiai ir raiškiai dėstyti savo mintis, perduoti konkrečią žinutę per trumpą laiką. „Šie gebėjimai reikalingi ne tik dirbant mokykloje, bet ir siekiant mokslininko karjeros“, – įsitikinęs prodekanas.

Daugiau galimybių įsidarbinti

Netrumpą pedagoginio darbo stažą turintis doc. dr. R. Skaudžius svarsto, kodėl jauni žmonės renkasi pedagogikos specialybę, ir įžvelgia kelias priežastis – norą dalytis žiniomis ir įgyti universalesnių gebėjimų.

Pašnekovo manymu, pedagogo darbas yra labai atsakingas, keliantis daug iššūkių, skatinantis nuolat tobulėti, todėl nenuobodus. „Geras mokytojas yra labai gerbiamas ir mylimas mokinių, jis negalvoja, ar jo darbas yra prestižinis, nes dirba tai, kas iš tiesų patinka. Mokytojo darbas yra unikalus tuo, kad niekada negali sustoti, turi nuolat domėtis mokymo metodikomis, technologijomis, mokiniams skirti kuo įvairesnes užduotis“, – pasakoja pedagogės habil. dr. Meilės Lukšienės premijos laureatas doc. dr. R. Skaudžius.

Jo teigimu, studijos universitete tokiam darbui paruošia: padeda įgyti įvairesnės patirties, suformuoja platesnį akiratį, motyvuoja pokyčiams.

Daugiau galimybių įsidarbinti

Kartais tenka išgirsti VU absolventus apgailestaujant, kad nepasirinko pedagogikos studijų. Apie tokią galimybę buvę studentai susimąsto tik tuomet, kai susiduria su įsidarbinimo galimybėmis. Prodekanas pataria studijuojant išnaudoti visas progas ir nepraleisti galimybės įgyti pedagogo kvalifikaciją, nes ji pravers norint įsidarbinti mokykloje.

Galimybė įgyti pedagogo kvalifikaciją kartu su pasirinkta specialybe yra populiari ir kitų Europos Sąjungos šalių universitetuose. Jungtinėje Karalystėje beveik penktadalis studentų mokytojo kvalifikaciją įgyja lygiagrečiuoju būdu, Airijoje – 30 proc.

VU taip pat siūlo net tris galimybes įgyti pedagogo kvalifikaciją. Pirma skirta tiems, kurie iš anksto žino, kad nori dirbti mokytojais, ir renkasi dalyko pedagogiką, kuri vykdoma kartu su Filosofijos fakultetu. Bakalauro studijos trunka ketverius metus, absolventas įgyja socialinių mokslų išsilavinimą kartu su pedagogo kvalifikacija. Baigęs dalyko pedagogiką (biologija, chemija arba fizika) absolventas yra pasiruošęs mokyti 5–8 klasės mokinius pagal integruoto gamtos mokslų kurso programą ir dirbti atitinkamo dalyko mokytoju vyresnėse klasėse.

Antra galimybė – gretutinės studijos, kai kartu studijuojami tam tikri pedagoginiai dalykai.

„Pasirinkęs gretutines studijas absolventas įgauna ir, tarkime, fizinių mokslų bakalauro kvalifikacinį laipsnį, ir pedagogo kvalifikaciją, todėl atsiranda daugiau galimybių įsidarbinti“, – teigia doc. dr. R. Skaudžius.

Trečia – tęstinės studijos, skirtos įgijusiems bakalauro laipsnį ir suteikiančios galimybę papildomai siekti pedagogo kvalifikacijos.

Taigi sudarytos visos sąlygos siekti pedagogo kvalifikacijos motyvuotiems abiturientams, apie savo ateitį galvojantiems studentams ir tiems, kurie savo pašaukimą atranda vėliau.

Pažangiems studentams – stipendija

Pasak doc. dr. R. Skaudžiaus, pažangiems studentams pedagogikos studijos yra nemokamos. Norint populiarinti pedagogikos studijas, nuo naujųjų mokslo metų studentams, kurie renkasi 4 metų dalyko pedagogikos studijas, bus mokama 300 eurų stipendija.

„Taip pat stipendija bus mokama ir tiems studentams, kurie pasirenka gretutines dalyko pedagogikos studijas. Šiuo atveju stipendija bus mažesnė, priklausanti nuo pasirinktų kreditų skaičiaus“, – sako pašnekovas.

Būsimus studentus turėtų motyvuoti ir tai, kad šiais metais bus įkurtos biologijos, chemijos ir fizikos didaktikos laboratorijos atitinkamuose VU padaliniuose, o nuo 2022 m. bus atidarytas Vilniaus STEAM centras su aštuoniomis laboratorijomis, skirtomis moksleiviams.

„Tai bus ne tik erdvė mokiniams tobulėti, bet ir puiki terpė didaktams ir androgogams tobulinti įvairias mokymo metodikas ar kurti naujas, atlikti socialinių mokslų tyrimus. Būsimi pedagogai mokysis su naujausiomis priemonėmis, kokios yra atsinaujinančiose mokyklose, taigi bus pasiruošę dalytis žiniomis su mokiniais naudodami naujausias technologijas“, – privalumus vardija doc. dr. R. Skaudžius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius