-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Edukologijos universiteto studentai: gyvenimas bendrabutyje stipriai kerta per kišenę

Tarp studentų sklando anekdotas, puikiai iliustruojantis jaunųjų mokslo žmonių piniginės plonį: grįžusi iš paskaitų į bendrabutį studentė randa verkiančią draugę.„Kas nutiko?“ „Nusiunčiau tėvams laišką, kad duotų pinigų kompiuteriui nusipirkti“. „Ir jie nedavė?“ „Ne, atsiuntė kompiuterį“.
Lietuvos edukologijos universitetas
Vilniaus pedagoginis universitetas / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Šį kartą į 15min.lt „Studentų zoną“ anonimiškai kreipėsi Edukologijos universiteto aštuntajame bendrabutyje gyvenantys studentai, teigdami, kad kas mėnesį gauna neatspauduotus kvitus, kurie neturi jokios juridinės galios.

Bendrabučių valdytoja Elena Kelminskienė portalo 15min.lt „Studentų zonai“ teigė, kad studentams yra pateikiami ne kvitai, o mokamieji pranešimai. „Juose yra paaiškinama, kiek ir už ką priskaičiuojama už praėjusį mėnesį. Tai nėra kvitai, todėl nėra pasirašoma. Pasirašoma tik mokesčių suvestinėse visam bendrabučiui“, – aiškina pašnekovė.

Redakcijai laišką parašiusiam jaunimui labiausiai ramybės neduoda mokestis už aptarnaujantį personalą.

„Nesuprantame, kodėl jis kiekvieną mėnesį skirtingas, jeigu aptarnaujančio personalo skaičius nekinta?“, – klausia studentai.

E.Kelminskienės teigimu, mokestis už aptarnaujantį personalą yra pastovus dydis, kintantis, kai keičiasi minimalus darbo užmokestis. „Aptarnaujančio personalo mokestis keičiasi, nes studentų skaičius kas mėnesį kinta. Kuo mažiau studentų, jis didėja, kuo daugiau – mažėja.  Dalies bendrabučių darbuotojų (sargų, valytojų, kiemsargių) atlyginimai mokami iš bendrabučių gyventojų mokesčių. Ši tvarka nustatyta universiteto Senato“, – paaiškina bendrabučių valdytoja.

Per didelė kaina

Studentai nepatenkinti ir todėl, kad bendrabutis, kuriame jie gyvena esą vienas brangiausių Lietuvoje.

Anot bendrabučio gyventojų, palyginti su kitais bendrabučiais (tarkime, VU, MRU ir kt.), kainų skirtumas priklauso nuo sezono, svyruoja nuo 50–100 Lt.

Anot E.Kelminskienės, studentai moka nustatytą Senato nuomos mokestį ir komunalinius patarnavimus. „Mokesčio dydis priklauso nuo užimamo ploto kambaryje ir nuo pragyventų dienų per mėnesį skaičiaus. Komunaliniai mokesčiai skaičiuojami pagal gautas sąskaitas, atėmus apskaitos prietaisų, esančių nuomojamose patalpose, privačiose patalpose parodymus. Likusi suma padalinama visiems, neturintiems apskaitos“, – teigia bendrabučių valdytoja.

Pasak jos, 2012 m. rugsėjo mėn., aštunto bendrabučio studentai, gyvendami dviviečiuose kambariuose, mokėjo apie 140 Lt, spalio mėn. apie 147 Lt, lapkritį – 183 Lt, gruodį – 186 Lt.

Studentams įtarimų kelia ir tai, kad bendrabutyje yra privatizuotų kambarių, kuriuose, pasak jų, esą gyvena buvusios vedėjos ir žmonės iš jų rato. Studentams nėra aiškios jų privatizavimo sąlygas ir kokiu būdu gyvenantys privatizuotuose kambariuose bendrautyje atsiskaito už komunalinius mokesčius – juk elektros ir vandens sistemos yra bendros visame bendrabutyje.

„Aštuntame bendrabutyje yra privatizuoti 5 butai. Jie privatizuoti teismine tvarka, vykdant teismų sprendimus pagal 1992 m. privatizavimo įstatymą. Šių butų savininkai atsiskaito pagal savo butuose įrengtų elektros ir vandens skaitiklių parodymus“, – paaiškina E.Kelminskienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius