Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gyvenk prie jūros, kol jaunas, arba studijos bangų ritmu

Paskutinę gegužės savaitę uostamiestyje prasideda aktyvi kampanija, kviečianti visos šalies jaunus žmones, ypač – abiturientus, kreipti savo žvilgsnį jūros link, kur studijuojant ir gyvenant galima išpildyti kone visus ateities lūkesčius. Ši kampanija skatina nelaukti senatvės, o gyventi prie jūros jau šiandien, klojant pamatus sėkmingai ateičiai ir atrandant savo profesinį pašaukimą.
Studentai
Studentai / LCC nuotr.

Gyvenk prie jūros, kol jaunas

Klaipėda ID rinkodaros ir komunikacijos projektų vadovė Julija Taškūnaitė sako, kad svarbiausias kampanijos tikslas – pritraukti kuo daugiau jaunų žmonių į Klaipėdą, o pagrindinė kampanijos žinutė, siunčiama sprendimo kryžkelėje esančiam abiturientui: „Nereikia sulaukti pensijos, kad gyventum prie jūros. Gyvenk čia kol jaunas. Atvyk studijuoti į Klaipėdą“.

„Norėtųsi, kad daugiau stojančiųjų pamatytų tikrąją Klaipėdą bei jos išskirtinumus studentui bei apsvarstytų galimybę atvažiuoti čia gyventi ir studijuoti. Jau vyresni, šeimas sukūrę, gyvenantys Vilniuje ar Kaune, dažnai pasvajoja apie gyvenimą pajūryje. Tai tarsi kolektyvinė žmonių svajonė. Tiek iš jaunų, tiek iš vyresnių žmonių dažnai girdime tokias frazes, kaip „norėčiau kada nors gyventi prie jūros“, tačiau daugeliui tai ir lieka svajone, – sako J. Taškūnaitė. – Mes raginame nieko nelaukti ir pradėti pildyti svajones jau dabar“.

Partnerio nuotr./Julija Taškūnaitė
Partnerio nuotr./Julija Taškūnaitė

Pasak pašnekovės, tai – pirma jungtinė Klaipėdos miesto savivaldybės ir Klaipėdos aukštųjų mokyklų (Klaipėdos universiteto, LCC tarptautinio universiteto, Socialinių mokslų kolegijos, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Lietuvos verslo kolegijos, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, Vilniaus dailės akademijos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos) Lietuvoje vykdoma kampanija, kuria siekiama pritraukti studentus iš kitų miestų atvykti studijuoti ir gyventi į Klaipėdą. „Neišskiriame nei vienos aukštosios mokyklos, bet siekiame paskatinti studentus pasirinkti būtent uostamiestį studijų metams ir, žinoma, po jų“, – sako J. Taškūnaitė.

Klaipėda – ideali vieta

J. Taškūnaitė sako, jog savaime suprantama, kad dabartinėje stiprių Lietuvos aukštųjų mokyklų ir didmiesčių konkurencinėje aplinkoje veikia daug faktorių, lemiančių būsimų studentų pasirinkimą dėl studijų krypties, kokybės ar pačios studijų vietos. „Norime vieningai iškomunikuoti, kad Klaipėdos miestas – ideali vieta būsimiems studentams ir visiems kitiems, svajojantiems gyventi prie jūros. Kitaip tariant, norime aktyviai atkreipti dėmesį į Klaipėdą kaip į studijų ir puikaus gyvenimo miestą“, – sako ji.

Visą vasarą bus vykdoma aktyvi bendra socialinių tinklų kampanija, siekiant kuo labiau įtraukti tikslinę auditoriją. Kampanijos stendus bus galima pamatyti Vilniuje ir Kaune, taip pat – traukinyje „Vilnius-Klaipėda“, birželio mėn. bus paleisti video klipai.

Ir vis dėl to – kodėl jaunas žmogus turėtų pasirinkti ne sostinę, ne Lietuvos vidury esantį Kauną, o būtent Klaipėdą? Kokie uostamiesčio privalumai, lyginant su kitais Lietuvos didmiesčiais tiek studijų, tiek apskritai jauno žmogaus galimybių po tų pačių studijų kontekste? „Klaipėda – unikalus miestas, galintis išsiskirti daugeliu privalumų studentui: nuo išskirtinių programų, kurias gali studijuoti tik šiame mieste, pvz., jūrinė inžinerija, taip pat geriausiai šalyje vertinamų programų (pvz. IT programa Klaipėdoje vertinama geriausiai Lietuvoje) ar dideliu kiekiu programų anglų kalba, – vardina privalumus J. Taškūnaitė. – Visgi, vienas svarbiausių kriterijų abiturientui pasirenkant vietą studijuoti – pats miestas ir numanomas gyvenimo būdas bei laisvalaikis. Klaipėda – pirmaujantis miestas Lietuvoje pagal gyvenimo kokybę, jis kompaktiškas, viskas pasiekiama ranka, pigesnė gyvenamo ploto nuoma, puikus susisiekimas viešuoju transportu. Visi šie dalykai jau dabartinių studentų įvardinami kaip vieni didžiausių privalumų. Vilioja ir tai, kad mieste tarp jūros, Kuršių marių ir Danės upės, gausu ne tik saulės ir vėjo, bet ir erdvių aktyviam laisvalaikiui ir kūrybinei, sportinei ar kitokiai saviraiškai“. Be to, verta žvelgti ir toliau į ateitį – uostamiestis yra antras miestas Lietuvoje pagal atlyginimų dydį, o daugiau nei 30 veikiančių tarptautinių kompanijų teikia plačias karjeros galimybes įvairių sričių specialistams.

Europos jaunimo sostinė pritraukia vis daugiau žmonių

Aistė Andruškevičiūtė, Klaipėdos miesto jaunimo reikalų koordinatorė, vardina dar daugiau uostamiesčio privalumų, kurie jauno žmogaus ketinimus studijuoti kreipia jūros link. „Turime ne tik itin kokybišką aukštojo mokslo pasiūlą. Universitetų ir kolegijų bazės aprūpintos įvairia įranga, kuria studentai gali naudotis studijų metu. Klaipėda yra infrastruktūriškai patogus miestas. Čia nėra kamščių, puiki viešojo transporto sistema. Visur galima nukeliauti per 10 minučių. Pavargus nuo miesto, visada per 10 minučių galima atsidurti gamtos apsuptyje, nukeliauti prie jūros ar į Smiltynę. Daug gražių, atvirų miesto vietų, daug barų, kultūrinio susibūrimo vietų. Mieste nuolat vyksta įvairiausi renginiai, taip pat galima užsiimti įdomia visuomenine veikla“, – sako ji. Be to, gabiems ir talentingiems studentams teikiama finansinė parama, per metus jos sulaukia 40 pirmakursių.

Jaunimo reikalų koordinatorė pastebi, kad šiuo metu atvykstančių į uostamiestį asmenų vis daugėja, nes Klaipėda keičiasi ir miestas tampa atviresnis.

Partnerio nuotr./Jaunimo reikalų koordinatorė Aistė Andruškevičiūtė
Partnerio nuotr./Jaunimo reikalų koordinatorė Aistė Andruškevičiūtė

„Klaipėda yra paskelbta 2021 m Europos jaunimo sostine, todėl čia jau nuo šių metų vyksta įvairiausi su jaunimu susiję renginiai, tokių per 4 metus planuojama apie 400. 2021-aisiais metais Klaipėda bus visos Europos jaunimo susibūrimo vieta“, – sako A. Andruškevičiūtė.

Siekia tarptautinės patirties kiekvienam studentui

Klaipėdos universiteto (KU) rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas sako, jog jo vadovaujama aukštojo mokslo įstaiga aktyviai plečia bendradarbiavimo ryšius, siekia nuolat gerinti studijų kokybę, todėl didelį dėmesį skiria studijų tarptautiškumo plėtrai. „Šiuo metu mūsų studentai pagal mainų programą studijuoti ir atlikti praktikos gali vykti į 311 aukštųjų mokyklų 30-yje šalių. Ateityje planuojame, kad kiekvienas KU studentas bent vienam semestrui išvyktų į mūsų partnerių užsienyje universitetus“, – sako rektorius.

Pasak pašnekovo, studijos KU – tai ne tik sėdėjimas auditorijose. „Studentai atlieka praktikas didžiausiose šalies įmonėse bei išskirtinėse vietose. Pavyzdžiui, okeanografijos praktikos metu studentai jūrinius tyrimus vykdo vieninteliame Lietuvos burlaivyje „Brabander“. Taip pat žinias plečia dalyvaudami ekspedicijose su mokslinių tyrimų laivu „Mintis“. Archeologijos ir istorijos studentai turi išskirtinę galimybę dalyvauti povandeninės archeologijos praktikoje Baltijos jūroje“, – sako prof. dr. A. Razbadauskas.

Partnerio nuotr./Rektorius A. Razbadauskas
Partnerio nuotr./Rektorius A. Razbadauskas

KU Jūros tyrimų institute sumontuota moderniausia mokslinių tyrimų įranga, laboratorijos niekuo nenusileidžia aukščiausius standartus atitinkančioms Europos laboratorijoms. Jose dirba tiek Lietuvos, tiek ir užsienio mokslininkai, kurie savo žinias perduoda studentams. 2018 m. studijų krypčių reitinge KU net 5-iose vertintose bakalaurų rengimo studijų kryptyse buvo pirmas šalyje. Universitetas didžiuojasi unikaliomis studijų programomis: laivybos ir uostų inžinerija, hidrologija ir okeanografija, radiologija, archeologija ir istorija, biologija ir jūros biotechnologija.

„Vis daugiau darbdavių kreipiasi į KU dėl specialistų poreikio ir džiaugiamės, kad naujausiuose universitetų reitinguose, esame aukščiausiai įvertinti pagal alumnų kuriamą pridėtinę vertę ir darbdavių vertinimus“, – sako rektorius.

Universitetas investuoja ir į studentų gyvenamosios aplinkos infrastruktūrą. „Studentai turi galimybę apsigyventi moderniausiame KU bendrabutyje šalyje. Jame yra apie 170 vietų, nauji baldai, vonios kambariai, įrengtos skalbyklės, džiovyklės – viskas studentų patogumui. Planuojame ir dar 2 tokius statinius Universiteto miestelyje“, – pasakoja rektorius. Jis pabrėžia, kad laisvu nuo studijų laiku jaunimui siūloma veikla universiteto organizacijose: „Dažnai sakoma, kad klaipėdiečiai kitokie: ramesni, romantiškesni, mažiau skuba. Galbūt dėl to, kad gyvena prie jūros ir jos laisvė įkvepia. Tad ir KU studentai – kūrybingi, turintys daug idėjų. Universitete veikia per 20 įvairių jiems skirtų organizacijų ir klubų, tad kiekvienas gali atrasti jam tinkančią ir patinkančią laisvalaikio veiklą“.

Uostamiestis neįsivaizduojamas be jūrininkų

Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) karjeros ir komunikacijos skyriaus vedėja doc. dr. Genutė Kalvaitienė sako, kad LAJM yra viena iš lyderiaujančių Lietuvoje aukštojo mokslo įstaigų, kur nuo šių metų pradedamas priėmimas į naują studijų programą – Laivybos ir logistikos informacijos sistemos.

„LAJM yra vienintelė, specializuota Lietuvoje institucija, rengianti jūrininkus (laivavedžius, laivų mechanikus inžinierius ir elektromechanikus) ir specialistus uostui (laivų agentai, logistai, ekspeditoriai, muitinės tarpininkai, finansininkai ir pan.), – sako doc. dr. G. Kalvaitienė, – LAJM kartu su Karinėmis jūrų pajėgomis vykdo ir karinio jūrų laivyno vadų (leitenantų) rengimą. Norintys tapti jūrininkais turėtų rinktis: Jūrų laivavedybos, Laivų elektros įrenginių eksploatavimo ir Laivų elektros įrenginių eksploatavimo studijų programas. Siekiantys karjeros jūrų versle gali pasirinkti Uosto ir laivybos valdymo, Uosto ir laivybos įmonių finansų, Jūrų transporto logistikos technologijų studijų programas. Tuos, kuriuos vilioja IT pasaulis, LAJM kviečia rinktis naują studijų programą – Laivybos ir logistikos informacijos sistemos. Autonominiai laivai, automatiniai jūrų krovos ir sandėlių terminalai, uostai skaitmeniniuose debesyse visai ne fantastika – tai ketvirtosios pramonės revoliucijos, informatikos bei logistikos dabartis ir uždaviniai, kuriuos išspręs IT specialistai, tarptautinės logistikos informacijos sistemų žinovai“.

Partnerio nuotr./doc. dr. Genutė Kalvaitienė
Partnerio nuotr./doc. dr. Genutė Kalvaitienė

Studentai studijuoja moderniuose kompiuterizuotuose treniruokliuose, kurie atkartoja visą laivo įrangą ir jo valdymo operacijas bei uosto krovos įmonių veiklas.

„Praktika atliekama tiek Lietuvos, tiek užsienio kompanijose, – sako pašnekovė, – o baigę studijas LAJM absolventai greičiausiai įsidarbina, gauna didžiausius Lietuvoje atlyginimus ir didelė dalis jų dirba tarptautinėje darbo rinkoje gyvendami Lietuvoje“.

Jūra – menų ir kultūros įkvėpimo šaltinis

„Klaipėda – jaunatviškas miestas, kur jūra – tikrų tikriausia mūza ko gero kiekvienam mylinčiam meną žmogui“, – sako Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Klaipėdos fakulteto rektorius prof. Vytautas Tetenskas. Akademijoje būsimi studentai gali rinktis patrauklias muzikos atlikimo, šokio subkultūrų, vaidybos ir menų pedagogikos studijų programas. „Akademijos erdvė – tai galimybė susitikti skirtingų menų – muzikos, šokio, teatro – sričių atstovams, dalyvauti bendruose projektuose ir akcijose, bendradarbiauti ir mokytis vieniems iš kitų, – sako dekanas. – Išskirtiniai studijų bruožai – turiningos meninės veiklos patirtys, tarpdiscipliniškumas ir komandinis darbas, lyderystės ir kūrybinio mąstymo siekis, atvirumas įvairioms profesinės karjeros galimybėms“. Pasak V. Tetensko, akademijoje dėsto profesionalūs, nusipelnę, Lietuvoje ir užsienyje gerai žinomi muzikos, teatro ir šokio pedagogai.

Partnerio nuotr./LMTA Klaipėdos fakulteto dekanas Vytautas Tetenskas
Partnerio nuotr./LMTA Klaipėdos fakulteto dekanas Vytautas Tetenskas

LMTA vadovo mintims pritaria ir Klaipėdos valstybinės kolegijos direktorė Gražina Markvaldienė. Jos nuomone, Klaipėda – unikali ir jaunus žmones vilioja ne tik išskirtine gamta, puikia gyvenimo kokybe, bet ir profesinėmis perspektyvomis. „Klaipėdos valstybinė kolegija kviečia jaunuolius pasirinkti Klaipėdą kaip ateities karjeros uostą, kuriame jaunas žmogus, baigęs šiuolaikiškas ir į praktiką orientuotas studijas, sėkmingai kurs savo ateitį, – sako ji. – Nustok svajoti, kad norėtum gyventi prie jūros, tiesiog veik ir paversk tai realybe“.

KVK nuotr./Klaipėdos valstybinės kolegijos studentai
KVK nuotr./Klaipėdos valstybinės kolegijos studentai

Klaipėdos valstybinė kolegija, kaip aukštoji mokymo įstaiga, vykdo šiuolaikiškas ir kokybiškas studijas, iš jų net 85% įvertintos užsienio ekspertų maksimaliam terminui, o Slaugos, Statybos inžinerijos, Turizmo verslo, Buhalterinės apskaitos programos 2012-2018 metų laikotarpyje įvertintos, kaip geriausios Lietuvos koleginiame sektoriuje. Studijos Klaipėdos valstybinėje kolegijoje yra orientuotos į praktinių įgūdžių įgijimą ir užtikrina greitą adaptaciją ir įsitvirtinimą darbo vietose. Klaipėdos valstybinės kolegijos absolventai labai paklausūs darbo rinkoje, jų įsidarbinamumas siekia net 85 procentus. Kolegija palaiko glaudžius ryšius su Klaipėdos miesto ir regiono verslo įmonėmis, viešojo sektoriaus organizacijomis bei užsienio aukštosiomis mokyklomis, organizacijomis, kur studentai turi galimybę studijuoti ar atlikti praktiką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius