Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 4d. 17:38

Į protestą sukilusius „švietimiečius“ V.Šapoka ragina nesibaidyti reformų, nes be jų nebus pinigų

Vilius Šapoka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Vilius Šapoka

Kitų metų biudžeto projektu nepatenkinta švietimo bendruomenė gali kelti klausimus, bet turi nesibodėti reformų, sako finansų ministras Vilius Šapoka. Biudžeto projektas netenkina Vilniaus universiteto (VU) darbuotojų, kurie protestuodami šią savaitę skelbs dviejų dienų nedarbą.

Finansų ministras, klausiamas, ar yra galimybių keisti biudžeto projektą taip, kad jis atitiktų protestuojančiųjų poreikius, atsakė, kad dabar viskas Seimo rankose.

„Vyriausybė patį biudžeto projektą yra patvirtinusi ir pateikusi svarstyti Seimui“, – teigė jis, nors sutiko, kad švietimo bendruomenė, kurios netenkina pasiekti susitarimai, gali kelti klausimus.

„Bet į ką noriu atkreipti dėmesį, – toliau kalbėjo ministras. – Daug metų yra akcentuojama, jog Lietuvos švietimo sektoriui būtina reforma: mes turime bene daugiausiai universitetų, kitų aukštųjų mokyklų, pačių mokyklų, daugelis lėšų keliauja ne atlyginimams, o šildymui ir patalpų išlaikymui.

Yra keliami staigūs, radikalūs reikalavimai, kurie nėra pagrįsti valstybės galimybėmis.

Kuomet yra keliami staigūs, radikalūs reikalavimai, kurie nėra pagrįsti valstybės galimybėmis, aš manau, labiau reikėtų fokusuotis, kaip mes galėtume rasti sutarimus, kad kuo greičiau tos reformos įvyktų. Priešingu atveju visuomet trūks pinigų.“

Antradienį VU paskelbė protestą – ketvirtadienį ir penktadienį nedirbs, nors išsimokės atlyginimus, dėstytojai neturės paskaitų, neveiks bibliotekos. Tokiu protestu aukštoji mokykla siekia atkreipti dėmesį į mokslą ir švietimo bendruomenės poreikius, prašo labiau nei numatyta didinti darbo užmokestį dėstytojams ir neakademiniam personalui, kelti skatinamąsias studentų stipendijas.

Pokyčių universiteto bendruomenė tikisi Seime, kur bus priimtas kitų metų biudžeto projektas. Daugiau apie tai – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min