Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Istorijos egzaminas: abiturientai jaučiasi ramūs, nors klausimai buvo netikėti

Birželio 12-ąją Lietuvos mokyklose vyko istorijos valstybinis brandos egzaminas. Šiemet jį laikė daugiau nei 10,3 tūkst. abiturientų.
Abiturientai laiko lietuvių kalbos egzaminą
Abiturientai laiko egzaminą. / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Po egzamino kalbinti Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos abiturientai pasakojo visai nesijaudinę prieš egzaminą, o po jo buvo ramūs – egzaminas, abiturientų teigimu, nebuvo sunkus, todėl jie tikisi jį išlaikę neblogai.

Papildomai nesiruošė

Skandinavistiką studijuoti besiruošianti Gabrielė teigė, kad ypatingo pasiruošimo prieš istorijos egzaminą jai nereikėjo: „Jei du metus sąžiningai mokaisi, užtenka konsultacijų mokykloje ir trumpo pasikartojimo pora dienų prieš egzaminą“.

„Jeigu kažko tikėčiausi, tikriausiai būčiau labai nusivylusi, tai tiesiog ėjau ir rašiau“, – pasakojo abiturientė Agnė, paklausta, kokių klausimų tikėjosi prieš egzaminą. Kiti abiturientai atviresni: nors jie po egzamino ramūs, vis dėlto užduotys nebuvo tokios, kokių tikėjosi pirmadienio rytą.

Bent jau elektrėniškiai abiturientai tvirtina, kad tikėjosi klausimų apie reformaciją – šiemet minimos jos 500–osios metinės, apie Šaltąjį karą, tačiau jų nebuvo.

Egzaminą laikiusieji tvirtino, kad sunkiausia buvo paskutinė užduotis apie Pirmąjį pasaulinį karą. Kaip ir kasmet, abiturientai gavo klausimų iš Lietuvos Konstitucijos, užduotyse taip pat buvo šaltinių apie LDK, Lietuvos krikštą, politines doktrinas, klausimų apie tarpukario Lietuvos prezidentus, sovietų sistemos ekonomines reformas.

Jaudintis – kvaila

„Nebuvo tas egzaminas nei sunkus, nei labai lengvas. Prieš egzaminą jaučiausi labai ramiai, tikrai nesijaudinau. O kiek ruošiausi... Šiaip visus metus stengiausi mokytis, kad vėliau neturėčiau spragų. Pačiame egzamine tik laiko šiek tiek trūko, nespėjau perrašyti keturių atsakymų, bet paskubėjus galima suspėti atlikti visas užduotis“, – įspūdžiais dalijosi klasikinę filologiją studijuoti planuojanti Rimantė.

Ir kiti abiturientai tvirtina, kad prieš egzaminus beveik nesijaudino. Agnės teigimu, tai beprasmiška: „Kvaila jaudintis dėl to, ko nežinai. Einant į egzaminą turi likti ramus, kad galėtum susikaupti.“

Istorijos valstybinį egzaminą taip pat laikęs Jonas mano, kad nieko nepakeisi, jei neišmokai, o egzaminą visuomet galima perlaikyti.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Abiturientai laiko egzaminą
Luko Balandžio / 15min nuotr./Abiturientai laiko egzaminą

Dar viena abiturientė Daina apie egzaminą kalbėjo taip: „Niekada nesijaudinu, nes egzaminai nėra pasaulio pabaiga, visada galima pabandyti dar kartą. Ėjau į konsultacijas, daugiau pati nesiruošiau. Tikėjausi klausimų apie politiką, Konstituciją, jų ir buvo. Laiko tik truputį trūko, bet paskubėjusi viską spėjau.“

Nacionalinio egzaminų centro teigimu, 40 proc. egzamino užduočių yra skirtos patikrinti moksleivių žinioms, 40 proc. pažiūrėti, ar abiturientas gali jas pritaikyti, ir 20 proc. tikrinti aukštesniuosius mokinių mąstymo gebėjimus. Šiemet istorijos egzaminą laikyti pasirinko 10 321 kandidatų, 500 mažiau nei pernai.

Istorijos valstybinio brandos egzamino rezultatai bus paskelbti birželio gale. Pasitikrinti savo žinias, ar išlaikytumėte šių metų istorijos valstybinį brandos egzaminą galite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius