15min be reklamos

Klaipėdoje – abejonės, ar bus spėta pasirengti naujos mokyklos atidarymui rugsėjį

Pirmajai nepriklausomybės metais Klaipėdoje statomai naujai mokyklai ruošiantis kitą rugsėjį atverti duris, nerimaujama, jog iki tol gali būti nespėta pasirengti ugdymo procesui.
Mokykla
Mokykla / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 2 Klaipėda Mokykla

Dėl keletą kartų atliktų korekcijų mokyklos atidarymo data nusikėlė pora metų, o projektas pabrango nuo 11 iki 18 mln. eurų.

„Iš tikrųjų planas toks, kad rugsėjo 1 dieną mokykla turėtų būti atsidaryta. Birželį, kai būsime tikri, nes rangovas toks koks yra, administracija ateis su komplektacija papildomoms klasėms. Pagal sutartis ir darbus, turėtų spėti“, – ketvirtadienį per tarybos posėdį sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Pasak Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės, jei nuo 2020-ųjų statoma mokykla bus atidaryta, administracija turi apie tai būti informuota birželio–liepos mėnesiais, kad spėtų sukomplektuoti mokytojų kolektyvą.

Kultūros, švietimo ir sporto komiteto narė Judita Simonavičiūtė teigė, kad baigti statybas ir gauti leidimą veiklai yra viena, tačiau pasirengti atidarymui, suformuoti etatus – kas kita.

„Tie du žingsniai šiai dienai yra nesubalansuoti. Kreipiuosi į būsimą valdžią, kad turi būti aiškiai pasakyta Švietimo skyriui ar komplektuoti, ar baigimas bus, ar vis dėlto tas mokyklos atidarymas greičiausiu atveju nuo sausio 1-osios galimas, nes keturis mėnesius reikia laiko sukomplektuoti, kad galėtų dirbti“, – teigė J.Simonavičiūtė.

Klaipėdos savivaldybė neseniai pasirašė jau 37 papildomą susitarimą su bendrove „Versina“ dėl naujosios mokyklos, statomos Senvagės gatvėje. Jame numatyta, kad statybų pabaiga nukeliama į rugpjūčio 31 dieną – tokia data iki šiol neatsispindėjo dokumentuose.

Statybų kaina nuo pradinės sutarties pabrango iki 18,4 mln. eurų. Pradiniame sandoryje numatyta suma siekė apie 11 mln. eurų.

2017 metais paskelbus architektūrinį mokyklos konkursą, jį laimėjo projektavimo firma „A405“. Suprojektuota dviejų korpusų, kurie virš gatvės sujungti stikline galerija, mokykla. Viename korpuse numatytos ugdymo erdvės, kitame – sporto centras. Joje, skaičiuojama, galės mokytis apie 650 moksleivių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie 15min