Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

KU studentams – geresnės gyvenimo bendrabučiuose sąlygos

Šiais mokslo metais Klaipėdos universiteto studentai gali džiaugtis geresnėmis gyvenimo bendrabučiuose sąlygomis: bendrabutis, esantis Taikos pr. 30, buvo uždarytas, o jame gyvenusiems studentams pasiūlyta persikelti į Karklų g. 5 esantį bendrabutį.
Klaipėdos universiteto studentai, uždarius bendrabutį Taikos pr., perkelti į Karklų gatvę.
Klaipėdos universiteto studentai, uždarius bendrabutį Taikos pr., perkelti į Karklų gatvę. / KU nuotr.

Naujame Klaipėdos universiteto studentų bendrabutyje – erdvūs kambariai, suremontuoti ir  jaukūs koridoriai, sandarūs langai ir tvarkinga aplinka. Šiuo metu Karklų g. 5 esančiame  bendrabutyje gyvena apie 250 jaunuolių. Iš viso čia yra 62 kambariai (256 vietos).

Kambariai – tvarkingi ir erdvūs

Trečio kurso studentė Laura Viršilaitė sužinojusi, kad turės galimybę persikraustyti į kitą bendrabutį, labai apsidžiaugė. Merginos neišgąsdino ir tai, kad iš triviečio kambario, kuriame gyveno Taikos bendrabutyje, teks persikelti į keturvietį. Anot Lauros, vietos naujojo bendrabučio kambariuose išties pakanka. Kiekviena mergina turi po savo rašomąjį stalą, erdvią spintą, yra pakankamai vietos daiktams susidėti. Visi bendrabučio kambariai yra keturviečiai, kiekviename iš jų yra įrengtas atskiras dušas, tualetas ir kriauklė, yra galimybė pasistatyti viryklę.

Dėl kokybiškų ir tvarkingų Karklų g. bendrabučio langų studentų negąsdina ir artėjantis žiemos sezonas.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Dalis Klaipėdos universiteto studentų apgyvendinti Karklų gatvės bendrabutyje.
KU nuotr./Dalis Klaipėdos universiteto studentų apgyvendinti Karklų gatvės bendrabutyje.

Studentams sunku priprasti tik prie naujo gyvenamojo rajono. Pasak jų, gyvenant Taikos pr. bendrabutyje susisiekimas buvo žymiai patogesnis, tačiau viską atitaiso pro naujojo bendrabučio kambario langą kasryt regimas laivų vaizdas. Pasak KU Infrastruktūros direkcijos direktoriaus Vidmanto Dolebos, vaizdas pro bendrabučio langus turėtų dar labiau pagerėti išgenėjus medžius: „Kai tik bus gautas savivaldybės leidimas, planuojame genėti medžius, kad bendrabučio kambariuose būtų šviesiau.“

Studentė Erika Paškauskaitė taip pat džiaugiasi pasikeitusiomis gyvenimo sąlygomis. Kadangi kambariai labai erdvūs, juose galima sutalpinti visus būtiniausius daiktus. Merginai patinka tvarkinga virtuvė, suremontuotas holas, spalvingi koridoriuose kabantys paveikslai. Keblumų Erikai kelia tik kambariuose esančios dviaukštės lovos, nors jos stovi ne visuose šio bendrabučio kambariuose – yra ir įprastų. Erikai sunku priprasti ir prie vietos, kurioje įsikūręs bendrabutis, tačiau į ankstesnį bendrabutį mergina sugrįžti tikrai nenorėtų.

Karklų bendrabučio gyventojas Robertas Kidykas džiaugiasi, kad nuo naujojo bendrabučio iki savo fakulteto jis pėsčiomis gali nukeliauti vos per 15 minučių. Robertui patinka virtuvėje vyraujanti švara, kambarių suplanavimas. Asmeninės erdvės studentui taip pat pakanka.

Mokestis – fiksuotas

Šiais mokslo metais naujovės palietė visus bendrabučiuose gyvenančius studentus – įvestas fiksuotas nuomos mokestis. Nuo šiol Statybininkų pr. bendrabutyje dviviečio kambario nuoma dviem studentams atsieis po 150 Lt, triviečio kambario trims studentams – po 130 Lt. Jeigu triviečiame kambaryje gyvens du studentai, jie kas mėnesį mokės po 180 litų. Brangiausiai mokės studentai, pageidaujantys dviviečiame kambaryje gyventi po vieną. Už šį malonumą jiems teks kas mėnesį mokėti po 200 litų.

Kadangi Karklų g. bendrabutyje įrengti keturviečiai kambariai, ten gyvenantys studentai kas mėnesį mokės po 120 litų. Trise keturviečiame kambaryje apsistoję studentai mokės po 150 Lt, o dviese – po 180 Lt. Studentai mokesčių už gyvenimą bendrabutyje pasikeitimą vertina teigiamai.

Malūnininkų bendrabutyje – remontas

Malūnininkų gatvės bendrabučio pirmininkė Zita Mackevičienė džiaugiasi, kad šiemet visose bendrabučio virtuvėse buvo sudėti nauji plastikiniai langai, išdažytos sienos, lubos, suremontuotos kriauklės, viryklės. Iš viso atnaujinta 15 virtuvių. Pasak KU Infrastruktūros direkcijos direktoriaus Vidmanto Dolebos, dar šiemet planuojama sutvarkyti grindis visose bendrabučio viešosiose erdvėse: koridoriuose, virtuvėse ir hole, kur vakarais studentai galėtų susirinkti pabendrauti. Malūnininkų gatvės bendrabutyje padarytas ir dušų remontas.

Netrukus visuose šio bendrabučio kambarių languose bus įdėta po papildomą stiklą, kad žiemą studentams būtų šilčiau gyventi. Studentų „namuose“ turėtų atsirasti bent keletas lyginimo lentų ir lygintuvų, skalbimo mašina. Malūnininkų gatvės bendrabutyje pakeistos lovos – atvežtos naujesnės iš Taikos prospekto bendrabučio. O iki spalio 1 dienos visuose Klaipėdos universiteto bendrabučiuose bus įvestas internetas. KU Infrastruktūros direkcijos direktoriaus Vidmanto Dolebos teigimu, daroma viskas, kad studentai gyventų kuo geresnėmis sąlygomis.

Malūnininkų g. 4 įsikūrusiame bendrabutyje trys studentai, gyvenantys triviečiame kambaryje, mokės po 110 Lt, du studentai, gyvenantys triviečiame kambaryje – po 140 Lt. Apsistojusiems dviviečiuose kambariuose teks mokėti po 130 Lt. Jeigu studentas dviviečiame kambaryje norės gyventi vienas, jam tai atsieis 170 Lt per mėnesį.

Klaipėdos universitetas kasmet stengiasi sudaryti kuo geresnes sąlygas studijuoti ir siekti žinių. Bendrabučiuose atlikus remonto darbus šiemet studentai po paskaitų jau gali grįžti į jaukesnius ir gražesnius kambarius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius