Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 21d. 14:33

LSMU medicinos pirmakursiai tapo gydytojų bendruomenės nariais

LSMU medicinos pirmakursiai tapo gydytojų bendruomenės nariais
LSMU nuotr. / LSMU medicinos pirmakursiai tapo gydytojų bendruomenės nariais
Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) – ypatingas renginys: 450 pirmojo kurso LSMU medicinos studentų, pradėdami kelią į atsakingą mediko profesiją, gavo simbolinę dovaną – savo pirmąjį baltą mediko chalatą. Būsimieji gydytojai prisiekė draugų, kolegų, mokytojų akivaizdoje ir buvo pasveikinti prisijungus prie medikų profesinės bendruomenės.

Sveikindamas būsimuosius gydytojus, LSMU rektorius prof. Rimantas Benetis priminė, jog balta spalva asocijuojasi su moraline švara, baltas chalatas – profesijos, pareigos ir didelės atsakomybės simbolis.

LSMU nuotr./LSMU rektorius prof. Rimantas Benetis
LSMU nuotr./LSMU rektorius prof. Rimantas Benetis

„Su jumis pasirengę dalytis žiniomis apie 1,2 tūkst. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojų, iš jų – per 700 turi mokslo laipsnius. Laukia atsakingų, nelengvų, bet įdomių studijų metai: žinios sparčiai keičiasi, diegiamos naujos technologijos“, – priminė Universiteto rektorius, palinkėjęs pirmakursiams rasti sveiką pusiausvyrą tarp mokslų, visuomeninės veiklos, asmeninių pomėgių.

„Tai – svarbi diena jūsų gyvenime. Nuo šiol visada būsite gydytojai. Jūsų reikės – visada ir visur“, – į pirmakursius medicinos studentus kreipėsi LSMU Medicinos akademijos Medicinos fakulteto dekanas prof. Algimantas Tamelis.

LSMU nuotr./LSMU Medicinos akademijos Medicinos fakulteto dekanas prof. Algimantas Tamelis
LSMU nuotr./LSMU Medicinos akademijos Medicinos fakulteto dekanas prof. Algimantas Tamelis

Fakulteto dekanas pabrėžė, kad šiuo ypatingu visam pasauliui pandemijos laikotarpiu laukia mokslo naujovių ir atradimų kupinos, išskirtinai įdomios studijos.

Į medicinos studentus LSMU profesorių bendruomenės vardu kreipęsis ilgametis buvęs LSMU rektorius akademikas prof. Remigijus Žaliūnas priminė, jog šventė yra proga pradėti kurti savo vertybių piramidę.

„Tarp pamatinių vertybių – bendravimas su pacientais. Neretai jiems būsite mokytojais, patarėjais, saugotojais, ekspertais, guodėjais. Kokie bebūtų santykiai tarp jūsų ir pacientų, jie turi būti pagrįsti žmogiškumu, atsakingumu. Kita vertybė – bendravimas su kolegomis: turėsite išmokti su jais dirbti komandoje“, – kalbėjo prof. R.Žaliūnas.

LSMU nuotr./Prof. Remigijus Žaliūnas
LSMU nuotr./Prof. Remigijus Žaliūnas

Susirinkusius pirmakursius pasveikino ir LSMU studentų atstovybės prezidentė Evelina Alūzaitė: „Apsivildami baltą chalatą, įsipareigojate gerbti Universitetą, jo vadovus, savo kolegas, visą akademinę bendruomenę. Tai taip pat įsipareigojimas sąžiningai studijuoti, neskleisti netiesos, siekti visa ko geriausio pacientui“, – priminė E.Alūzaitė.

Įsipareigojimą atsakingai ir sąžiningai atlikti savo pareigą – studijuoti medicinos mokslą, išmokti pagarbos pacientui, dėstytojui, kolegai – būsimieji gydytojai iš įvairių pasaulio šalių patvirtino iškilminga simboline Hipokrato priesaika.

Akademinės iškilmės, simboliškai pažymint gydytojo profesinio kelio pradžią, įprastos daugelyje pasaulio medicinos universitetų, ypač JAV. Mūsų šalyje tai palyginti naujas reiškinys: Balto chalato šventės tradicija ketvirtus metus puoselėjama tik Lietuvos sveikatos mokslų universitete.

LSMU nuotr./Balto chalato šventės akimirka
LSMU nuotr./Balto chalato šventės akimirka

Ne atsitiktinė ir šio renginio data. Pirmosiomis studijų savaitėmis medicinos pirmakursiams dėstomi įvado į profesiją dalykai, jie susipažįsta su gydytojo darbo specifika, atlieka stebimąsias praktikas šeimos klinikose.

„Baltas chalatas – priklausymo gydytojų bendruomenei ženklas. Ši šventė reiškia, kad medicinos studijas pasirinkę jaunuoliai tampa gydytojų bendruomenės nariais, įsijungia į profesiją. Jau pirmaisiais studijų metais jie susidurs su pacientais. Kenčiantis žmogus tikisi pagalbos ir atjautos, nesvarbu, ar baltą chalatą vilki pradedantis, ar patyręs gydytojas.

LSMU nuotr./Balto chalato šventės akimirka
LSMU nuotr./Balto chalato šventės akimirka

Mūsų pirmakursiams studentams pradeda galioti gydytojo profesinės elgsenos standartai – visi tikisi iš jų profesionalaus, jautraus, išmintingo, žiniomis grįsto elgesio, atsidavimo profesijai“, – pabrėžė LSMU Medicinos akademijos Medicinos fakulteto dekanas prof. Algimantas Tamelis.

Medicinos studijos LSMU – vienos populiariausių studijų, jas renkasi gabūs ir itin motyvuoti jaunuoliai iš Lietuvos ir daugelio pasaulio šalių.

LSMU nuotr./Balto chalato šventės akimirka
LSMU nuotr./Balto chalato šventės akimirka

Naujausiame prestižiniame „Times Higher Education“ (THE) pasaulio universitetų reitinge Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) užėmė aukštą vietą ir įvertintas tarp 601–800 geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų.

VIDEO: Baltų chalatų šventė / White Coat Celebration 2021

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

18:38
01:51
01:10

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie 15min