Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Paklausios ir kokybiškos studijų programos dėl klaidos pateko į „juodąjį sąrašą“

Pirmomis kovo dienomis Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) paskelbtos išvados nemaloniomis staigmenomis „apdovanojo“ nemažą dalį šalies aukštojo mokslo institucijų. Paskelbta, jog Lietuvos universitetuose turės būti uždaryta viena iš penkių studijų programų. Tik ar visas jas iš tiesų ir teisėtai reikia „laidoti“?
Studentai
Studentai / ASU nuotr.

Viešojoje erdvėje paskleistais duomenimis, Aleksandro Stulginskio universitete nuo naujųjų mokslo metų turėtų būti uždaryta net 15 studijų programų. Tarp jų – niekuomet kokybės nestokojusios – populiariausios Ekonomikos ir vadybos fakulteto programos.

„Ši žinia šokiravo universiteto dėstytojus, studentus, socialinius partnerius bei sukėlė laviną klausimų šiųmečiams abiturientams, planuojantiems studijuoti ASU. Laimei, pagaliau Lietuvos mokslo taryba padarytas klaidas pripažino ir atsiprašė. Visgi viešojoje erdvėje plačiai paskleista žinia savo juodą darbą jau padarė.“ – apgailestauja Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė Astrida Miceikienė.

„Į „juodąjį sąrašą“ nepelnytai įrašytos visos ASU ekonomikos, finansų, vadybos ir verslo studijų krypčių studijų programos, kurių absolventai lengviau įsidarbina, visos programos yra akredituotos tarptautinių ekspertų, didžioji dalis – maksimaliam 6 metų laikotarpiui. Žemės ūkio ekonomikos magistrantūros studijų programa SKVC pasitelktų užsienio ekspertų, įvertinta aukščiausiasis balais iš visų vertintų ekonomikos programų Lietuvos universitetuose.“ – sako ASU Studijų prorektorė Laima Taparauskienė.

Paklausta, tai kodėl gi visgi jos atsidūrė „juodąjame sąraše“, jeigi jų kokybė nekelia jokių abejonių, prorektorė aiškina labai paprastai: „Dėl mokslo vertinimo metu įvykusio nesusipratimo ir Lietuvos mokslo tarybos pateiktų klaidingų duomenų SKVC, bei žmogiško ar biurokratinio nenoro jų ištaisyti. Dar sausio mėnesį buvo kreiptasi į Lietuvos mokslo tarybą, o vėliau ir į ŠMM su prašymais taisyti pastebėtus neatitikimus, dėl kurių mūsų geriausios studijų programos buvo kone palaidotos. Nepaisant visų pastangų, klaidos nebuvo ištaisytos, o išvados padarytos vertinant klaidingą informaciją.“ – sako L. Taparauskienė

ASU nuotr./Studentai
ASU nuotr./Studentai

Jau šiandien iš paskelbtų 15 neakredituotų studijų programų 7-nios pripažintos atitinkančios reikalavimus (Logistika ir prekyba, Verslo logistika, Žemės ūkio verslo vadyba, Kultūros ir turizmo vadyba, Žemės ūkio ekonomika, Žemės ūkio ekonomika, Apskaita ir finansai). Dėl likusių studijų krypčių akreditacijos šiuo metu, kaip numato studijų krypčių laikinojo akreditavimo aprašas, yra pateiktas prašymas LMT įvertinti mokslinės veiklos rezultatus už 2017 m., bei šalinami nesusipratimai dėl išregistruojamų programų ar tų programų į kurias neplanuojamas priėmimas 2018 m.

Studijų kokybės vertinimo centras studijų krypčių laikinąjį akreditavimą atliko vertindamas kelis rodiklius. Vienas jų – Lietuvos mokslo tarybos atlikto universitetų mokslinės veiklos vertinimo rezultatas. Tam, kad studijų programa būtų akredituota, bent vienerių metų geriausių mokslo darbų ekspertinio vertinimo įvertis turėjo būti ne mažesnis nei 1,5 balo. Tačiau dėl skaičiavimo klaidų dalis ASU programų šios kartelės nepasiekė. Klaidą ištaisius paaiškėjo, kad būtent ASU ekonomikos mokslo krypties mokslo publikacijų ekspertinio vertinimo rezultatai yra vieni geriausių šalyje – 2015 m. buvo 1,9 balo.

Remiantis SKVC išvadomis, šiemet turėtų būti stabdomas priėmimas į visas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, LCC bei Europos humanitarinio universiteto programose Klaipėdos universitete ribojamai įvertinta trečdalis – 30 studijų programų, Kauno technologijos universitete – 15 programų, Šiaulių universitete–14 programų, Vytauto Didžiojo universitete – 13 programų, Lietuvos edukologijos universitete – 12 programų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius