Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Penktadienį Seimas nulems LSU likimą: senato pirmininkas tikisi, kad parlamentarai apgalvos reorganizacijos pasekmes

Penktadienį Seimui sprendžiant dėl Lietuvos sporto universiteto (LSU) prijungimo prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), LSU šiai iniciatyvai dar kartą reiškia nepritarimą ir tikisi parlamentarų palaikymo.
Albertas Skurvydas
Albertas Skurvydas / LSU nuotr.

„Prieš šį skubotą žingsnį Seimo nariai turėtų atsakingai pagalvoti apie LSU prijungimo prie LSMU pasekmes mūsų šalies žmonių fizinės, emocinės, socialinės, finansinės gerovės ir laimingo gyvenimo plėtrai“, – pranešime žiniasklaidai perfrazuojamas LSU senato pirmininkas prof. habil. dr. Albertas Skurvydas.

LSU prijungimas prie LSMU reikštų labai gerai veikiančių sporto mokslo ir studijų išskaidymą iš esmės.

Jo nuomone, Seimui atsižvelgus tik į LSMU, o ne ir į LSU valdymo organų nuomonę dėl reorganizacijos, bus pažeistas Mokslo ir studijų įstatymas, taip pat bus „pamintos Europos universitetų akademinės bendruomenės vertybės, užfiksuotos Didžiojoje Europos universitetų chartijoje“.

LSMU senatas ir taryba LSU prijungimui prie LSMU pritaria.

„LSU prijungimas prie LSMU reikštų labai gerai veikiančių sporto mokslo ir studijų išskaidymą iš esmės. To pasekmė – LSU sunaikinimas, nes specializuotame medicinos krypties universitete nėra ugdymo ir vadybos mokslų bei studijų krypčių. Apgailestaujame, kad Švietimo ir mokslo komitetas taip ir nepajėgė (ar nenorėjo) suprasti gerosios pasaulio sporto mokslo ir studijų patirties, kurią mes atsakingai ir ryžtingai diegiame specializuotame bei autonomiškame universitete“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas A.Skurvydas.

Trečiadienį Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė LSU ir LSMU reorganizacijai, nors tam prieštarauja Sporto universiteto bendruomenė. LSU siekia išlaikyti autonomišką statusą.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė per komiteto posėdį pabrėžė, LSU ir LSMU yra gerai vertinami universitetai, kurie susijungsią dar labiau sustiprins biomedicinos mokslų potencialą.

„Faktai tie, kad biomedicinos mokslų srities potencialo sutelkimas LSU ir LSMU tikrai įvyktų, ir to nuneigti nebūtų įmanoma. Toks ir yra pertvarkos tikslas – telkti, sudaryti dar geresnes sąlygas vykdyti tai, kas jau dabar yra vykdoma. Čia yra sustiprinimas universitetų tose veiklose, kur universitetai jau veikia pakankamai stipriai“, – BNS sakė ministrė.

Vyriausybėje lapkritį patvirtintas visų universitetų pertvarkos planas. Įgyvendinus Vyriausybės siūlomas valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plano įgyvendinimo priemones, 14 valstybinių universitetų būtų pertvarkomi į devynis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius