Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 spalio 25d. 16:29

ŠMM dėl pavaldžių įstaigų vykdomų viešųjų pirkimų pranešė kreipusis į VPT

Jurgita Petrauskienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Jurgita Petrauskienė
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ketvirtadienį pranešė paprašiusi Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) bendradarbiauti ir padėti vertinti situaciją apie galimus pažeidimus vykdant viešuosius pirkimus ministerijos pavaldžiose įstaigose.

„Ministerijos kreipimesi prašoma VPT bendradarbiauti sprendžiant minėtas problemas ir pateikti pasiūlymus dėl viešųjų pirkimų organizavimo ar jų procedūrų vykdymo tobulinimo ministerijos pavaldžiose įstaigose“, – rašoma ŠMM žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Ministerija aiškina, kad tokių veiksmų imasi „siekdama išsiaiškinti realią padėtį pavaldžiose įstaigose ir priimti reikalingus sprendimus, kad būtų galima galutinai užkardyti visas neteisėtas ir neskaidrias praktikas, taip pat jose pradėjo audito patikrinimus“.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė tikina, kad ministerijai pavaldžių įstaigų pirkimai kelia vis daugiau klausimų, abejonių dėl skaidrumo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viešųjų pirkimų tarnyba
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viešųjų pirkimų tarnyba

„Švietimui skirtos mokesčių mokėtojų lėšos turi būti panaudojamos neabejotinai skaidriai. Todėl prašome kompetentingos institucijos – Viešųjų pirkimų tarnybos – pagalbos ir tikimės sėkmingo bendradarbiavimo išaiškinant šiuos dalykus, metančius šešėlį ant visos sistemos, ir galutinai atsikratyti visų neteisėtų ir neskaidrių praktikų“, – pranešime žiniasklaidai cituojama J.Petrauskienė.

Ministrė penktadienį dėl situacijos pavaldžiose ministerijos įstaigose žada susitikti su Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovu Žydrūnu Bartkumi.

Antradienį naujienų agentūra BNS paskelbė, kad kai kurie ŠMM pavaldžios įstaigos Ugdymo plėtotės centro (UPC) tarnautojai imituoja dalį projektų pirkimų – patys suranda ekspertus, o šiuos vėliau „pakiša“ po bendrovėmis, kurios ir laimi pirkimus. Kai kurie pirkimų laimėtojai neturi nė vieno darbuotojo, o kai kurie – jokių sąsajų su švietimo sritimi.

Apie tai BNS liudijo keli kalbinti švietimo ekspertai, besipiktinę įsigalėjusia „įžūlia savivale“ švietimo srityje, tačiau sutikę kalbėti tik su anonimiškumo sąlyga.

„Visi tie ekspertai pakišami po tuo UAB'u ir teikia pasiūlymą pirkimui, kurį ir laimi. O visą šį procesą akylai prižiūri pats R.Totoraitis. Jo paties tarsi niekur nesimatys, bet visi žino, kad jis viskam vadovauja“, – pasakojo BNS pašnekovas, ekspertu dalyvavęs daugelyje švietimo sistemos projektų.

Apie tai daugiau – čia.

Paviešinus minėtą informaciją, antradienį ministrė J.Petrauskienė nušalino laikinąjį UPC direktorių Ričardą Totoraitį nuo pareigų. Nušalinimo motyvas – galimai neskaidriai organizuoti viešieji pirkimai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:59
05:59
08:39

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min