Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 1d. 15:21

Stoti į universitetus ir kolegijas svarsto 16,5 tūkst. kandidatų

Studentai
123RF.com nuotr. / Studentai
Stoti į universitetus ir kolegijas svarsto 16,5 tūkst. kandidatų, iš jų kol kas mažiau nei du trečdaliai jau užpildė prašymus, ketvirtadienį informavo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO).

Pasak asociacijos, įsibėgėjus stojimams, 16,5 tūkst. asmenų užsiregistravo LAMABPO sistemoje, o per 10 tūkst. jau užpildė pagrindinio priėmimo pirmojo etapo prašymus ir pareiškė daugiau nei 37,7 tūkst. pageidavimų.

Daugumą prašymų studijuoti šiuo metu pateikė ankstesniais metais baigę mokyklas, ir tik maždaug trečdalis – 2021-ųjų abiturientai.

Bendrojo priėmimo prašymus teikti ir koreguoti bus galima iki rugpjūčio 5-osios vidurdienio.

Populiariausi – sveikatos mokslai, vadyba

Šiuo metu stojantieji į aukštąsias mokyklas savo prašymuose aukščiausiu pageidavimu dažniausiai nurodo Sveikatos mokslų (19 proc.), Verslo ir viešosios vadybos (15 proc.), Socialinių mokslų (13 proc.), Menų (13 proc.), Inžinerijos mokslų (9 proc.) studijų krypčių grupių programas.

Siekiantys studijuoti universitetuose prioritetą teikia studijoms Vilniaus universitete, jį pirmuoju pageidavimu renkasi 1822 asmenys.

Toliau rikiuojasi Vytauto Didžiojo, Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir Kauno technologijos universitetas. Juose studijuoti pageidauja atitinkamai 586, 535 ir 490 asmenų.

Populiarumu jau keletą metų nenusileidžia Medicinos studijų programa tiek Lietuvos sveikatos mokslų universitete, tiek Vilniaus universitete, kuriame nemažai stojančiųjų renkasi Psichologijos, Teisės, Kūrybos komunikacijos, Kriminologijos, Odontologijos, studijų programas. Mykolo Romerio universitete populiari Teisės ir ikiteisminio proceso studijų programa, Vytauto Didžiojo universitete – Psichologijos studijų programa, Lietuvos sveikatos mokslų universitete Veterinarinės medicinos studijų programa taip pat patenka į populiariausiųjų dešimtuką.

Vida Press nuotr./Veido masažas
Vida Press nuotr./Veido masažas

Kolegijose geidžiamiausia slauga, kosmetologija

Norintys studijuoti kolegijose stojantieji prašymuose dažniausiai nurodo Kauno kolegiją, ją pirmuoju prioritetu pasirinko 636 asmenys, ir Vilniaus kolegiją (542), pirmenybę studijuoti Klaipėdos valstybinėje kolegijoje teikia 228 stojantieji.

Dažniausiai stojantieji renkasi Bendrosios praktikos slaugos studijų programą tiek Vilniaus kolegijoje, tiek ir Kauno kolegijoje. Panašus skaičius stojančiųjų renkasi Kauno kolegijoje vykdomas Kosmetologijos, Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo, Logistikos, Burnos higienos studijų programas bei Vilniaus kolegijoje vykdomas Vaikystės pedagogikos, Tarptautinio verslo, Higieninės ir dekoratyvinės kosmetologijos studijų programas.

Per pirmąjį bendrojo priėmimo mėnesį jau įvertinta beveik 600 stojančiųjų į ugdymo mokslų studijų programas motyvacija, iš jų – 569 gavo teigiamą įvertinimą. Motyvacijos įvertinimui iš viso užsiregistravo kiek daugiau nei 1 tūkst. asmenų. Studijuoti pagal ugdymo mokslų studijų programas gali būti pakviesti tik asmenys, turintys teigiamą motyvacijos įvertinimą.

Stojamieji – iki rugpjūčio 3-iosios

Laikyti vieną ar daugiau stojamųjų egzaminų į meno krypties studijų programas užsiregistravo daugiau nei 1,5 tūkst. stojančiųjų. Juose jau dalyvavo 366 asmenys.

LAMABPO primena, kad pagrindinė stojamųjų egzaminų sesija vyks iki rugpjūčio 2 dienos, o motyvacijos vertinimai – iki rugpjūčio 3-iosios. Meno krypčių ir ugdymo mokslų studijų programas įtraukti į savo prašymą galima ne vėliau kaip likus 24 val. iki stojamojo egzamino ar motyvacijos vertinimo pradžios. Jų neišlaikęs stojantysis negali dalyvauti konkurse meno krypčių ir ugdymo mokslų studijų programose.

Stojantiesiems siunčiamas tik vienas kvietimas studijuoti, todėl pabrėžiama, jog labai svarbu teisingai užpildyti prašymą, pagal prioritetus išrikiuojant norimas studijų programas su pasirinkto finansavimo šaltiniu. Pagrindinio priėmimo metu galima įtraukti iki 9 pageidavimų.

Apie pagrindinio priėmimo rezultatus stojantieji bus informuoti rugpjūčio 9 dieną tiek informacinėje sistemoje, tiek elektroniniu paštu. Studijų sutartis įstojusieji nuo rugpjūčio 9 dienos 15 valandos galės sudaryti elektroniniu būdu, o norintieji pasirašyti sutartį aukštojoje mokykloje, į ją turėtų atvykti nuo rugpjūčio 10 dienos 8 val. iki rugpjūčio 12 dienos 15 valandos.

Rugpjūčio 13–16 dienomis vyks papildomas priėmimas. Kvietimai studijuoti bus paskelbti iki rugpjūčio 20-osios vidurdienio.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:00
16:32
19:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min