Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Studentai paskaitose nuo šalčio saugosi paltais ir pirštinėmis

Paskaitas studentai klauso kęsdami šaltį. Dėl žemos oro temperatūros jie auditorijose sėdi vilkėdami paltus ir užsimovę pirštines, o kartais prašo dėstytojų trumpinti paskaitas.
Mergina su kepure ir pirštinėmis
Mergina su kepure ir pirštinėmis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Lietuvos studentų sąjunga gavo nusiskundimų iš akademinio jaunimo dėl žemos oro temperatūros auditorijose. Pasiteiravus kitų studentų apie sąlygas jų aukštosiose mokyklose, paaiškėjo, jog dažniausiai šalta būna didžiosiose auditorijose. Studentų teigimu, vieni dėstytojai paskaitose leidžia sėdėti apsivilkus striukes ar paltus, o kiti draudžia, sakydami, jog paskaitose būti apsimuturiavus yra neetiška.

„Studentams paskaitose turėtų būti sudarytos visos sąlygos mokytis. Jei jų metu jaučiamas šaltis, studentai turėtų kreiptis į savo aukštosios mokyklos atstovybę, kad ši išspręstų problemą“, – tikina Lietuvos studentų sąjungos Akademinio proceso ir socialinių reikalų koordinatorius Paulius Simanavičius.

Pasak P.Simanavičiaus, paaiškėjus, kad studentai paskaitose šąla, Studentų atstovybės nariai turėtų pamatuoti oro temperatūrą auditorijoje. Jei temperatūra yra žemesnė nei 18 laipsnių, problemą reiktų spręsti kartu su administracija arba kreiptis į Visuomenės sveikatos centrą, kad būtų atliekamas patikrinimas.

Studentų atstovai teigia, jog nepavykus susitarti su aukštųjų mokyklų administracijomis dėl  higienos normas atitinkančios temperatūros, bus inicijuojama akcija, kurios metu studentai bus skatinami į paskaitas pasiimti elektrinius šildytuvus.

Primename, jog pagal Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas higienos normas, patalpoje šaltuoju metų laikotarpiu turi vyrauti 18–26 laipsnių šilumos temperatūra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius