Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kelionė į Singapūrą (nuotraukos)

Hongkongo ir Singapūro aerouostai garsėja kaip vieni gražiausių ir užimčiausių pasaulyje. Abu juos pamatyti ir įvertinti teko tą pačią dieną. Ir ne tik juos. Per ilgą 22 valandų kelionę Singapūro ir mano naujo gyvenimo šioje šalyje link dar teko pabuvoti ir Kopenhagos bei Londono aerouostuose. Taigi, kaip galima nuspėti, mano skrydis tikrai neprailgo.
Singapūro aerouostas
Singapūro aerouostas / 15min.lt skaitytojos Dovilės Bandzaitės nuotr.

Hongkongo aerouostas

Hongkongo tarptautinis aerouostas, dar žinomas kaip Chek Lap Kok Airport, įsikūręs dirbtinėje saloje. Pastatytas 1998m., jis ypač erdvus ir modernus. Kadangi jis yra laimėjęs net kelis tarptautinius geriausių aeouostų apdovanojimus, prieš ten įžengdama tikėjausi pamatyti kažką pritrenkiančio. Aerouostas sužavėjo paprastumu. Nors tai ir yra vienas iš didžiausių pasaulio aerouostų, paklysti čia beveik neįmanoma. Stiklinės sienos ir aiškiai per stiklą matomas dangus sukuria lengvumo įspūdį, o daugybė judamųjų takelių tikrai palengvina kelią kito lėktuvo link.

Žaliasis Singapūro aerouostas

Paskutinis kelionės taškas – Singapūro Changi aerouostas, kuris tikrai skiriasi nuo mano anksčiau matytų. Jis, kaip ir prieš tai minėtas Hong Kongo aerouostas, yra stiklinis, tačiau ypatingas tuo, kad nesukuria šaltumo įspūdžio. Čia pilna gyvybės: viduje auga palmės, iš skirtingų augalų rūšių sukurtos žalios sienos. Čia tikrai netrūksta egzotikos! Beje, teko girdėti, jog pirmame terminale veikia net baseinas! Tikiuosi man dar teks jį pamatyti, o gal net ir jame atsigaivinti.

Dar vienas dalykas, nustebinęs mane – Singapūro Mažoji Indija – kvartalas pilnas indų, įspūdingų šventyklų, prie kurių stūkso batų kalnai, galima išvysti merginas, dėvinčias sarius ir prekiaujančias gėlių girliandomis.

Singapūras ir pirmieji įspūdžiai

Kadangi skrydis ir visi persėdimai vyko labai sklandžiai ir jokių neaiškumų norint įžengti į šalį neturėjau, jau už pusvalandžio nuo lėktuvo nusileidimo sėdėjau taksi ir važiavau į savo naujuosius namus. Besidairyma aplink, negalėjau patikėti, kad aš jau Singapūre, ir čia praleisiu net 5 mėnesius. Aplink viskas atrodė modernu ir nauja. Taksi vairuotojas, tikriausiai pastebėjęs mano susižavėjimą didžiulėmis palmėmis, papasakojo, jog miestas, nors ir kasdien besiplečiantis, stengiasi išsaugoti kuo daugiau natūralios žalumos. Beje, nustebino kairės pusės eismas, kuris, regis, tikrai neturėtų asocijuotis su egzotiškąja Azija. Dar vienas dalykas, nustebinęs mane – Singapūro Mažoji Indija – kvartalas pilnas indų, įspūdingų šventyklų, prie kurių stūkso batų kalnai, merginos dėvinčios sarius ir prekiaujančios gėlių girliandomis. Nors buvau girdėjus,kad Singapūras – kultūrų mišinys, tokio vaizdo išvysti nesitikėjau.

Kalėdinės nuotaikos

Į Singapūrą atvykau gruodžio 24-ąją, taigi mieste vyravo kalėdinė nuotaika. Pakerėjo kalėdinės dekoracijos.. Tokio grožio neteko matyti. Singapūras kiekvienais metais stengiasi kitaip puoštis,stebinti gyventojus bei miesto lankytojus. Šieimet mieste vyravo saldainių tema. O juk saldainiai asocijuojasi su vaikyste ir stebuklingomis Kalėdomis. Sukurti žaismingą, įspūdingą nuotaiką Singapūrui tikrai pavyko. Matant šią papuošalų galybę net ir sunku suvokti, jog Kalėdos vietiniams nėra ypatinga šventė.

Tvankus oras

Tvankuma ir karštis – nors saulės pirmosiomis dienomis ir neteko matyti. Čia niekada nebūna šalta. Nesvarbu, ar lyja, ar naktis – galima dėvėti marškinėlius trumpomis rankovėmis. Nepaisant to, kažką užsimesti ant pečių praverčia, nes pastatų viduje gana šalta – oro kondicionierių čia kartais net ir per daug. Prekybų centruose, mokyklose ir kitose uždarose erdvėse įprasta sutikti žmones, dėvinčius šiltesnius drabužius. Sunku suvokti, jog norint sušilti, turi išeiti į lauką, o ne priešingai, kaip mes esame įpratę.

Žmonių gausybė

Tik atvykusi kelias dienas buvau laisva, tad vaikščiojau po miestą ir parduotuves. Didžiulių prekybos centrų mėgėjams šis miestas tikras rojus – parduotuvės ant kiekvieno kampo. Nors ir nesu mažų miestelių mėgėja, žmonių gausa mane tikrai nustebino ir netgi išvargino. Singapūre, kuris dydžiu panašus į Klaipėdos rajoną (704 kvadr.km), gyvena 4,5 mln gyventojai. Taigi šalyje-mieste tikrai netrūksta žmonių, tarp kurių gali sutikti indų, kiniečių, imalajų ir net keletą europiečių.

BUS DAUGIAU.

Studentų BLOG`as neriboja tavo laisvės. Jei tu aktyvus studentas, tau rūpi studentiškos aktualijos bei problemos, jei tu fotografuoji, rašai, filmuoji – prisijunk prie mūsų ir aktyviai reikšk savo nuomonę, pasakok apie savo nuotykius, dalinkis patirtimi su kitais studentais.

Studentų BLOG`o narių rašinius galite skaityti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius