Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 25d. 10:27

Studentų organizuojamoje konferencijoje – Nobelio premijos laureatai ir kiti žymūs mokslininkai

Akimirkos iš „The Coins 2018“
Projekto partnerio nuotr. / Akimirkos iš „The Coins 2018“

Jau rytoj, vasario 26 dieną, prasidės kasmetinė tarptautinė gyvybės mokslų konferencija The COINS 2019. Renginys, vyksiantis jau keturioliktąjį kartą ir organizuojamas Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Gyvybės mokslų centre, trims dienoms suburs mokslininkus ir studentus iš viso pasaulio: diskutuoti apie aktualias gyvybės mokslų temas, pristatyti naujausius savo atradimus.

Šių metų konferencijoje pranešimus skaitys mokslininkai iš Lietuvos, Izraelio, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės, Danijos ir Vokietijos. Tarp pranešėjų – ir du Nobelio premijos laureatai: amerikiečių-britų kognityvinės neurologijos srities profesorius Johnas O’Keefe (pelnęs fiziologijos ir medicinos srities premiją 2014-aisiais) ir kristalografė profesorė Ada Yonath (pelnė premiją chemijos srityje 2009-aisiais). Pastaroji konferencijoje dalyvaus virtualiai – dalyviai bus pakviesti išvysti jos išskirtinai šiam renginiui nufilmuotą paskaitą.

Pranešimus taip pat skaitys daktarė Christiane Jockwitz, profesorius Janas H.J. Hoeijmakersas, daktarė Naomi Martin, profesorius Henrikas Sembas, daktaras Arūnas Stirkė, doktorantas Rapolas Žilionis, daktarė Inga Griskova Bulanova, daktaras Kliment Olechnovič.

Projekto partnerio nuotr./Akimirkos iš „The Coins 2018“
Projekto partnerio nuotr./Akimirkos iš „The Coins 2018“

„Kasmet į The COINS atvykstantys svečiai, pasiekę įspūdingų rezultatų gyvybės mokslų ar medicinos srityje, ne tik įkvepia studentus naujiems tyrimams, tačiau ir suteikia galimybę susipažinti gyvai bei išgirsti mokslininko kelio patirtį iš pirmų lūpų. Labai džiaugiuosi, matydama drąsius studentus, kurie, paspaudę ranką mokslininkui, nepraleidžia progos padiskutuoti apie savo atliekamą tyrimą, paklausti patarimo. Tikiu, kad šiais metais konferencija taip pat atneš daugybę naujų kontaktų, o Gyvybės mokslų centras trims dienoms taps puikių idėjų ir diskusijų erdve“ – teigia Ugnė Čėplaitė, šių metų konferencijos The COINS koordinatorė.

Projekto partnerio nuotr./Akimirkos iš „The Coins 2018“
Projekto partnerio nuotr./Akimirkos iš „The Coins 2018“

Visomis konferencijos dienomis dalyviams organizatoriai siūlys ne tik platų pranešimų spektrą. Atidarymo renginyje apie savo mokslinės sėkmės kelią papasakos mokslininkai dr. Urtė Neniškytė ir prof. habil. dr. Viktoras Butkus, o panelinėje diskusijoje šiemet prelegentai kalbės apie personalizuotos medicinos perspektyvą. Kontaktų mugėje studentai susitiks su Lietuvoje žinomomis gyvybės mokslų srities įmonėmis tam, kad užmegztų pirmąjį ryšį, sužinotų apie praktikos ar darbo galimybes. Atskira programa parengta ir vyresniųjų klasių mokiniams – jaunuoliai, svarstantys apie gamtos mokslų arba medicinos krypties studijas, konferencijoje išbandys darbą laboratorijoje bei susipažins su studijomis Vilniaus universitete.

Išsamią konferencijos programą rasti galima tinklalapyje. Konferencija vyks vasario 26–28 dienomis Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min