Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ukrainoje pristatomos studijų galimybės Lietuvoje

Kijeve penktadienį rengiama aukštojo mokslo paroda „Studijuok Lietuvoje“, joje prisistato 16 aukštųjų mokyklų.
Rašymas
Rašymas / 123rf.com

Švietimo mainų paramos fondo Komunikacijos skyriaus vadovė Jurgita Jacovskienė sako, kad Ukrainoje pristatant galimybes studijuoti Lietuvoje tikimasi pritraukti gabius studentus. Švietimo ir mokslo ministerija ukrainiečių magistratūros studijoms ateinančiais mokslo metais Lietuvoje yra numačiusi skirti 40 stipendijų.

„Jau antri metai šioje programoje yra skiriama labai didelė kvota Ukrainai (...). Anksčiau jų būdavo mažiau ir savaime atsisijodavo dideliame konkurse patys geriausi, bet kai šaliai tenka ne 5, o 40 vietų, reikia pasistengti, kad būtų didesnis konkursas, kad atvyktų gabiausi, ir motyvacinis laiškas įvestas kaip atrankos priemonė, kad atvyktų tikrai tie, kurie labai tikslingai nori mokytis. Tai yra visiškai apmokamos studijos: jei gauna ir studijų kainos nuolaidą, ir stipendiją“, – BNS pasakojo J.Jacovskienė.

Pagal šią programą iš viso numatyta 70 valstybinių stipendijų, į jas taip pat gali pretenduoti studentai iš Baltarusijos, Gruzijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Moldovos, Japonijos, Kinijos, Pietų Korėjos, Izraelio arba lietuvių kilmės užsieniečiai. Paraiškas jie turi pateikti iki gegužės 10 dienos.

Lietuvoje šiuo metu studijuoja daugiau kaip 4 800 užsieniečių, pasirinkusių pilną bakalauro arba magistro studijų programą, 344 iš jų – Ukrainos piliečiai.

Švietimo mainų ir paramos fondo duomenimis, per pastaruosius metus tarptautinių studentų skaičius visoje šalyje augo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius