Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 2d. 11:54

V.Pranckietis: mokytojų protestas – liūdnas reiškinys

Viktoras Pranckietis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Viktoras Pranckietis

Lapkričio 12 – gruodžio 21 dienomis vykęs dalies mokytojų streikas vyko ne dėl etatinio apmokėjimo įvedimo, o dėl jo įgyvendinimo, sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Jo manymu, kilęs protestas – liūdnas reiškinys.

„Mums reikėjo turbūt dirbti taip, kad tokių reiškinių nebūtų, kad mes šimtmetį švęstume pakiliai, o ne su kokiais tokiais įvykiais kaip streikai“, – trečiadienį Žinių radijo eteryje kalbėjo Seimo pirmininkas.

Jo teigimu, Seimo pavasario sesijos metu, kuri prasidės kovą, etatinis mokytojų apmokėjimo modelis bus koreguojamas taip, kad būtų aiškesnis.

„Kada važinėjau po mokyklas, man susidarė bendras vaizdas, kad lyg per daug palikta laisvės ir kada gali spręsti, sprendžia nevienodai, nelygybė tarp mokytojų. Jie tą įžvelgia, tada pradeda vieni su kitais lygintis. Vadinasi, reikia daugiau instrukcijų, daugiau aprašymų, kaip [modelis] turi būti įgyvendintas, ir tada nekiltų tiek daug problemų“, – aiškino V.Pranckietis.

Streikuojantys pedagogai, anot jo, nepasitenkinimą reiškė ne dėl etatinio apmokėjimo modelio įvedimo, o dėl jo įgyvendinimo.

„Protestai kilo dėl įgyvendinimo. Ir jeigu reikės įstatymo lygmenyje taisyti, tada ir taisysime. Problema kilo 70-tyje mokyklų iš 2 tūkst. mokyklų. Tai, matyt, nėra tokia visuotinė problema, bet jeigu reiks ką nors taisyti, tai ir pataisysim“, – dėstė V.Pranckietis.

Gruodžio 21-ąją Andriaus Navicko vadovaujama profsąjunga daugiau nei mėnesį trukusį streiką dėl etatinio darbo apmokėjimo ir didesnių algų oficialiai sustabdė.

Keliasdešimt pedagogų, siekę derybų, po trijų savaičių paliko Švietimo ir mokslo ministerijos patalpas.

Streikas kilo reiškiant nepasitenkinimą rugsėjį įvestu etatiniu algų modeliu, buvo reikalaujama jį peržiūrėti.

Po derybų su laikinai Švietimo ir mokslo ministerijai vadovaujančiu susisiekimo ministru Roku Masiuliu sutarta, kad jis pasirašys įsakymą, kur modelis bus detaliau išaiškintas.

Tiesa, streikas sustabdytas profsąjungai nepavykus susitarti dėl papildomo finansavimo reikalaujančių prašymų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min