Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

VDU studentas: „Aiškintis dėl praktikos man pasiūlė su Lietuvos prezidente“

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentas, nenorėjęs, kad jo tapatybė būtų atskleista, antradienį kreipėsi į 15min.lt redakciją, tvirtindamas, kad universitetas trukdo jam atlikti praktiką. Pasak jo, dėstytoja, kuri turėjo parengti sutartis dėl praktikos, susirgo, ir dokumentai nebuvo laiku parengti. Studentas pagalbos prašė dekanės, bet sulaukė patarimo kreiptis į prezidentę. VDU teigimu, šis studentas turi atlikti savanorišką praktiką, kurios sutartis – priimančios organizacijos ir studento rūpestis. Universitetas šiuo atveju nėra sutarties šalis.
Vytauto Didžiojo universitetas
Vytauto Didžiojo universitetas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

VDU Teisės fakulteto studentas, paskambinęs redakcijai, pasakojo, kad antradienį ėmė aiškintis situaciją dėl praktikos sutarčių. Jis sužinojo, kad dėstytoja, kuri turėjo parengti sutartis, susirgo, todėl dokumentai laiku nebuvo parengti.

Vaikinas teigė, kad skambino VDU Teisės fakulteto dekanei Julijai Kiršienei, o ši jam esą atšovusi, kad niekuo padėti negali ir pasiūlė kreiptis į prezidentę.

„Na, prezidentė Lietuvoje man žinoma tik viena“, – sakė studentas. Jis pasakojo, kad labiausiai jam apmaudu dėl to, kad nė viena rimta organizacija nepriima studentų be sutarčių.

Studentas, kuris skundžiasi, kreipėsi dėl praktikos, kurią susirado savo iniciatyva, kitaip tariant, savanoriškos praktikos, – komentavo situaciją J.Kiršienė.

Sutartis – organizacijos ir studento rūpestis

J.Kiršienė 15min.lt teigė, kad studentas, kuris antradienį kreipėsi dėl praktikos sutarties, yra ketvirto kurso vientisųjų teisės studijų studentas. 

„Ketvirto kurso studentams vientisųjų teisės studijų programoje teisinė praktika nėra numatyta. Ji yra numatyta penktajame kurse, pavasario semestre. Taigi studentas, kuris skundžiasi, kreipėsi dėl praktikos, kurią susirado savo iniciatyva, kitaip tariant, savanoriškos praktikos“, – komentavo situaciją J.Kiršienė.

Lietuvos užimtumo rėmimo įstatymo nauja redakcija, kuri įsigaliojo šių metų sausio 1-ąją,numato, kad universitetas nėra tokios sutarties šalis.

„Ji yra sudaroma tarp organizacijos ir asmens, kuris atlieka praktiką. Taigi šią sutartį turėtų parengti arba organizacija, kurioje bus atliekama praktika, arba pats studentas. Apie tai studentas buvo informuotas laišku“, – teigė J.Kiršienė.

Įsigaliojo įstatymo pataisos

Ankstesnis reglamentavimas nenumatė galimybės jaunuoliams, neįforminus darbo teisinių santykių sutartimi, įgyti darbo įgūdžių be Darbo biržos ar aukštojo mokslo įstaigos įsitraukimo. Tai pakeitė nuo šių metų įsigaliojusios minėtos Užimtumo rėmimo įstatymo pataisos.

Priimtos Užimtumo rėmimo įstatymo pataisos suteikia galimybę jauniems žmonėms nuo 16 iki 29 metų patiems susitarti su organizacija dėl savanoriškos praktikos. Numatoma, kad savanoriškos praktikos sutarties trukmė negalėtų būti ilgesnė, nei du mėnesiai, o savanoriška praktika toje pačioje bendrovėje galėtų būti atlikta ne daugiau kaip vieną kartą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius