Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 6d. 16:23

Vilniaus miesto savivaldybė ieško švietimo įstaigų vadovų

Lyderystė
123RF.com nuotr. / Lyderystė

Jau artimiausiu metu žvalgomasi 10 švietimo įstaigų vadovų. O per dviejų metų laikotarpį jų reikės ne mažiau kaip 30.

Sostinės savivaldybės mero pavaduotojo Vytauto Mitalo manymu, kandidatus galėtų sudominti dinamiškas ir prasmingas darbas, tai reali galimybė prisidėti prie švietimo sistemos keitimo, tobulinimo.

„Vilniaus miesto savivaldybė sukūrė ir pritaikė keletą programų, kurios padės mokyklų lyderiams kuo geriau atlikti savo misiją, jie nebus palikti be pagalbos, – aiškino mero pavaduotojas. – Bendradarbiaujant su Mykolo Romerio universitetu vykdome būsimųjų vadovų lyderystės programą kodiniu pavadinimu „Pavaduotojų akademija“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Mitalas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Mitalas

Kviečiame dalyvauti mokyklų vadovų pavaduotojus, kurie yra pirmoji tikslinė grupė, galinti pretenduoti į vadovo postą. Planuojame tą programą praplėsti ir pakviesti dalyvauti ne tik pavaduotojus, bet ir kitus, galinčius tapti švietimo lyderiais.

Dar yra mentorystės programa – pirmuosius metus dirbantiems mokyklų vadovams savo žiniomis padeda labiau patyrę kolegos direktoriai. Yra sukurtas naujas teisinių konsultacijų mechanizmas, kuris padeda operatyviai gauti žinių ir patarimų, kada jų reikia. Tokiu būdu vadovo dalia bus palengvinta“.

Vilniaus miesto savivaldybėje planuojama įdiegti daugiau tikslinių programų, susijusių su reikalingų kompetencijų tobulinimu ir metodinės pagalbos užtikrinimu. Rudenį vykusiame forume su mokyklų vadovais sutarta peržiūrėti administracinį krūvį. Pasak V.Mitalo, svarstomos galimybės ir dėl mokyklų vadovų atlygio: „Iš tiesų atlyginimas nėra adekvatus jų prisiimtai atsakomybei, todėl verta pabrėžti, kad kartu su naujos švietimo politikos įgyvendinimu sostinėje rimtai diskutuojame apie naują vertinimo sistemą, kuri padėtų vadovams gauti didesnį finansinį paskatinimą, įvykdžius metinius uždavinius“.

Diskutuojame apie naują vertinimo sistemą, kuri padėtų vadovams gauti didesnį finansinį paskatinimą.

Atnaujintuose Vilniaus strateginiuose dokumentuose daugiausia dėmesio skiriama švietimui. Suformuluoti esminiai tikslai, kurių svarbiausias – užtikrinti kokybišką švietimo paslaugų prieinamumą visame Vilniuje, sprendžiant iššūkius, su kuriais susiduria augantis miestas. „Kalbame ne vien apie vadovų, bet ir mokytojų trūkumą, taip pat ir apie iškeltus tikslus sostinės mokyklose ugdyti savarankiškas ir ateičiai pasiruošusias asmenybes, todėl Vilniaus miesto savivaldybė šiose srityse inicijuos ir stiprins jau pradėtus projektus“, – patvirtino mero pavaduotojas V.Mitalas.

Direktoriaus pavaduotoja dirbusi Inga Vargalienė dabar pati vadovauja Barboros Radvilaitės progimnazijai. „Vadovo darbe kūrybos, laisvės veikti ir drąsos priimti sprendimus, jausmo, kad gali daryti įtaką, tikrai netrūksta – tai man didžiausias malonumas“, – pripažino direktorė. Tik pradėjusi vadovo karjerą, I.Vargalienė buvo tvirtai įsitikinusi, kad išmano daug ir šioms pareigoms yra pasiruošusi, tačiau darbo pradžia parodė, kad pagalbos naujiems vadovams labai reikia.

Daugiausia įkvėpimo davė Lietuvoje vykstančios neformaliosios švietimo lyderystės studijos „Lyderių laikas“, žinių ekonomikos forumo projektas „Verslo mentorystė mokykloms“. „Vienas iš geriausių dalykų – tai Vilniaus miesto savivaldybės inicijuota mentorystės programa, labai gerai suplanuoti ir kokybiški mokymai, – pabrėžė vadovė. Programos metu su mentoriumi užmegzti kolegiški ryšiai padeda ir dabar, yra su kuo pasitarti, pasisemti patirties.

Pripažįstu, kad reikia daug drąsos, nebijoti iššūkių, tačiau darbo sfera iš tiesų įdomi ir plati.

Šv.Kristoforo progimnazijos direktorės Jurgitos Zinkienės teigimu, švietimo sistema yra tobulintina, todėl čia veiklos labai daug: „Pripažįstu, kad reikia daug drąsos, nebijoti iššūkių, tačiau darbo sfera iš tiesų įdomi ir plati – juk daug ką gali nuveikti jaunosios Lietuvos kartos labui“.

Mentorių pagalbą įvertinusi vadovė dabar pati pasiryžusi dalintis patirtimi su pradedančiaisiais lyderiais.

Medžiaga parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės administracijos užsakymą. Turinys apmokėtas.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Video

13:16
01:03
00:59

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min