Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 11d. 19:31

Vilniaus statybininkų rengimo centras sudavė smūgį sukčiaujantiems auklėtiniams

Statybos
„Scanpix“ nuotr. / Statybos

VŠĮ Vilniaus statybininkų rengimo centras rugsėjo pradžioje savo moksleiviams įteikė pažymėjimus. Naujų auklėtinių laukė staigmena – ant moksleivio pažymėjimo jie išvydo kitą nei yra įprasta galiojimo datą. Pažymėjimai galios iki sausio mėnesio, o ne visus mokslo metus. Tai padaryta sąmoningai – siekiant fiktyviems studentams užkirsti kelią naudotis lengvatomis.

„VŠĮ Vilniaus statybininkų rengimo centro mokytojų ir įstaigos tarybos pasiūlė priimti sprendimą išrašyti mokiniams, kurie mokosi pagal programas, skirtas turintiems vidurinį išsilavinimą, mokinio pažymėjimus iki pirmo pusmečio pabaigos, t.y. sausio 31 d.“, – 15min.lt patvirtino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daina Kiršanskienė.

Pasak jos, toks sprendimas priimtas todėl, kad atsiranda mokinių, deklaruojančių, jog nori mokytis, tačiau realiai siekia tik įvairių lengvatų. Priminsime, kad 15min.lt rašė, kad studento (ir moksleivio) pažymėjimo teikiamos lengvatos viešajam transportui kai kuriuos jaunuolius esą verčia stoti į aukštąsias (ar profesines) mokyklas.

Griebiasi melo

„Patikrinti ar atrinkti tokius mokinius labai sudėtinga. Jie visi sako, kad labai nori mokytis ir mokysis bei lankys mokyklą. Pagal mūsų galiojančią tvarką mokinys, išeidamas iš mokymo įstaigos, turi grąžinti mokinio pažymėjimą, bet minėti mokiniai sako, kad pametė mokinio pažymėjimą, jo negrąžina“, – sakė D.Kiršanskienė. Tokiu būdu, jau nebūdamas mokinys, žmogus toliau gali naudotis lengvatomis.

Be to, D.Kiršanskienės teigimu, mokinio išbraukimo faktas yra pažymimas mokinių registre, tačiau ne visos institucijos, suteikiančios lengvatas, tikrina šiuos duomenis.

Tokių mokinių, kurie nesirodo pamokose, o paskui, po pusmečio, išvis galiausiai išbraukiami iš sąrašų, dažniausiai būna apie 7 proc.

„Tiesa, dalį mokinių išbraukiame per pirmąsias dvi savaites (tuos mokinius, kurie per 10 dienų neatėjo į mokyklą nė vieno karto), tačiau yra tokių , kurie pradžioje lanko, paskui jų lankymas suprastėja ir vėliau visai nebelanko“, – atviravo D.Kiršanskienė.

Tuomet tokie mokyklos auklėtiniai išbraukiami mokslo metų eigoje. Prieš nelankančius pamokų mokinius imamasi ir kitokių priemonių. Tarp jų – minėtas sutrumpintas mokinio pažymėjimo galiojimo išdavimo laikotarpis, taip pat apie išbraukimą pranešama socialinės paramos institucijoms (kai kurios iš jų naudoja mokinių registro duomenis).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min