Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

VU Medicinos fakulteto dekanas prof. Algirdas Utkus studijas ragina rinktis ne tik savo galva, bet ir širdimi

Medicina, odontologija ne vienerius metus stabiliai laikosi abiturientų geidžiamiausių studijų sąrašo viršuje. Geidžiamiausios šios studijos yra dėl to, kad turi konkrečią pritaikomąją vertę, suteikia absolventams šimtaprocentines įsidarbinimo galimybes.
Algirdas Utkus
Algirdas Utkus / E. Kurausko nuotr.

Tačiau, Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto dekano profesoriaus Algirdo Utkaus teigimu, abiturientai svajoja tapti ne tik medikais, bet ir far­ma­cininkais, ki­ne­zi­te­ra­peutais, slau­gos ir vi­suo­me­nės svei­ka­tos specialistais, dirbti re­a­bi­li­ta­ci­jos, te­ra­pi­jos srityje. Dekano manymu, renkantis studijas svarbiausia yra „galvoti savo galva“ ir klausytis širdies balso.

Fakultetas atviras įvairovei

Medicinos ir odontologijos studijos VU Medicinos fakultete sulaukia ypatingo dėmesio ne tik tarp Lietuvos, bet ir tarp užsienio – Vokietijos, Izraelio, Skandinavijos ir kitų šalių studentų.

„Tarptautinės medicinos ir odontologijos studijos, kurias vykdome anglų kalba, tapo neatsiejama mūsų fakulteto dalimi. Didžiuojamės turėdami jau tris medicinos ir dvi odontologijos absolventų laidas, kurios pasklido po visą pasaulį, o absolventai tapo Vilniaus universiteto ambasadoriais savo gimtosiose šalyse“, – pasakoja profesorius.

Anot dekano, darbas su užsieniečiais juos pačius išmokė naujų dalykų, fakultetas tapo atviros tarpkultūrinės bendruomenės pavyzdžiu, kur vyrauja dvikalbystė, tolerancija, orientacija į tarpkultūrines vertybes, tradicijas ir patirtis. Užsienio studentai tampa aktyviais studentų bendruomenės nariais, prisideda prie VU Studentų atstovybės veiklos.

„Šiemet, išlaikydami kelerių metų tendencijas, planuojame priimti 100 užsienio studentų į medicinos ir 20 į odontologijos studijų programas. Džiugina, kad, nepaisant neapibrėžtos situacijos visame pasaulyje, jau dabar norinčiųjų studijuoti anglų kalba turime daugiau, nei galime priimti“, – planais dalijasi Medicinos fakulteto dekanas.

Demonstravo lyderystę kovoje su COVID-19

Greitai 240 metų švęsiantis VU Medicinos fakultetas kasmet auga, stiprėja, in­ves­tuo­ja į aukš­tą mo­ky­mo ko­ky­bę, in­fra­struk­tū­rą, tarptautiškumą ir ska­ti­na kiek­vie­ną atėjusį jau­ną žmogų, kaip ly­gia­ver­tį part­ne­rį, prisidėti prie sprendimų priėmimo, pokyčių vykdymo ir ateities vizijos formavimo. Anot dekano, fakultetas yra gyvas, lankstus, aktyvus, besikeičiantis organizmas, kurio gebėjimas prisitaikyti prie neapibrėžtų situacijų išryškėjo per pastaruosius mėnesius: „Ypatingą lyderystę šalyje Vilniaus universitetas ir ypač Medicinos fakulteto benduomenė pademonstravo pandemijos laikotarpiu: mokslininkai konsultavo Vyriausybę, ministerijas, kitas šalies institucijas.“

Dekanas neslėpė pasididžiavimo medicinos studentais ir rezidentais, kurie ne tik žaibo greičiu prisitaikė prie nuotolinio mokymosi tempo, bet ir aktyviai įsitraukė į savanorystės veiklas, stojo į priešakines linijas kovoje su COVID-19 VU ligoninėje Santaros klinikose ir kitose sveikatos priežiūros įstaigose.

Studijas VU Medicinos fakultete renkasi šimtukininkai

Gaji nuomonė, kad studijas Medicinos fakultete renkasi patys geriausi, gabiausi, aukščiausiais pasiekimais pasigirti galintys jaunuoliai. Dekanas su pasididžiavimu patvirtina, kad į fakultetą iš tiesų ateina didelė dalis šimtukininkų, olimpiadų nugalėtojų, visapusiškai talentingų ir gabių abiturientų. „Tačiau mano asmeninė nuomonė yra tokia, kad pasirinkdamas medicinos studijas jaunas žmogus pirmiausia turi jausti pašaukimą. Tvirtas noras savo gyvenimą susieti su pasirinkta sritimi ir motyvacija įveikti visus galimus sunkumus yra tokie pat svarbūs, kaip ir balai.“

Profesorius, pats pasirinkęs medicinos genetikos kryptį, ragina jaunuolius pažvelgti į Medicinos fakultete siūlomas studijas plačiau ir neapsiriboti tik medicina ar odontologija.

Netikėtai pasaulį ištikusi COVID-19 pandemija ypač aiškiai parodė, kad mes kasdien turime labiau rūpintis savo imuniteto stiprinimu, sveikesne gyvensena, todėl jos metu ryškiai atsiskleidė visuomenės sveikatos specialistų veikla ir jų vykdomų funkcijų svarba. Anksčiau visuomenės sveikatos specialistų darbas buvo suvokiamas miglotai, o per krizę visuomenė aiškiai pamatė, kad šie specialistai turi daug specifinių žinių, jas pasitelkia analizuodami visuomenės sveikatos problemas, teikia rekomendacijas, kaip jas spęsti, intensyviai ragina ugdyti sveikos gyvensenos įpročius, kurie, Pasaulio sveikatos organizacijos duomenis, 50 proc. lemia mūsų visų sveikatą.

Slaugytojai šiuo metu sudaro taip pat labai reikšmingą sveikatos apsaugos specialistų grupę, o jų poreikis Lietuvoje ir visame pasaulyje didėja. „Pasirinkusių šias studijas laukia naujos slaugos praktikos bazės, moderniausia aparatūra, muliažais ir manekenais aprūpintos laboratorijos, motyvuoti ir energingi dėstytojai. Baigę slaugos bakalauro studijas, absolventai gali tęsti studijas magistrantūros programose Lietuvoje bei užsienyje“, – priduria dekanas prof. A.Utkus.

Profesorius išskiria ir farmacijos vientisųjų studijų programą, kuri fakultete yra dar visai nauja, ką tik išleidusi pirmuosius absolventus, bet jau labai stipri, konkurencinga ir patraukli. „Joje integruotos užsienio lektorių paskaitos, virtualus vaistinės veiklą imituojantis žaidimas, aktyvūs ir inovatyvūs užsiėmimai, suteikiantys visapusiškas galimybes „matuotis“ būsimą profesiją studijų metu. Šios studijų programos absolventai iš karto įgyja magistro laipsnį.“

Siūlo rinktis tai, kas patinka

„Medicinos fakultete dirba puikūs dėstytojai, aukščiausio lygio specialistai, kurie perteikia naujausias teorines ir praktines žinias. Čia kasmet sulaukiame daugybės užsienio lektorių, kurie dirba su studentais, taip pat ir su dėstytojais, tobulindami jų pedagogines kompetencijas. Mūsų studentai ne tik įgyja darbui asmens sveikatos priežiūros įstaigose tinkamų įgūdžių, bet ir turi galimybę pasisemti tarpdisciplininių žinių, kurios reikalingos kiekvienam išsilavinusiam, plačių ir tolerantiškų pažiūrų žmogui. Akademinis personalas ir administracija labai stengiasi, kad Medicinos fakultete kiekvienas jaustųsi visateisiu bendruomenės nariu: su savo požiūriu, mintimis, įsitikinimais“, – tikina VU Medicinos fakulteto vadovas.

Jo manymu, šių metų abiturientams dėl įvesto visuotinio karantino teko nemažai išbandymų, todėl į universitetus jie ateis dar labiau pasiruošę studijoms ir savarankiškesni nei anksčiau.

Dekanas jaunuolius ramino ir linkėjo teisingai įvertinti savo galimybes ir labai atsakingai užpildyti studijų pasirinkimo prioritetų lentelę. Egzaminų metu patarė nesijaudinti, nesiblaškyti, prisiminti, kad tam ruošėsi net dvylika metų. „Galiausiai linkiu svarbiausio – sulaukti kvietimo studijuoti programas, kurias pasirinkote „savo galva“ ir į kurias jus pakvietė širdis.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius