Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vyriausybė uždegė žalią šviesą MRU reorganizacijai

Trečiadienį Vyriausybė nutarė teikti Seimui siūlymą pradėti Mykolo Romerio universiteto (MRU) reorganizavimą prijungimo prie Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) būdu.
MRU nuotr./Mykolo Riomerio universitetas
MRU nuotr./Mykolo Riomerio universitetas

Nutarimo projektu iki lapkričio 15 dienos universitetams siūloma pateikti Vyriausybei su reorganizavimu susijusius dokumentus – reorganizavimo sąlygas, planą ir VGTU statuto projektą.

„Jungiantis universitetams turėtų būti taip pat sukurta Viešojo saugumo akademija“, – trečiadienį vykusio Vyriausybės posėdžio metu pažymėjo švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė bei pridūrė, kad tai – Vidaus reikalų ministerijos iniciatyva.

„Reikėtų papildyti Seimo nutarimo projektą, nes, mūsų, ministerijos, įsitikinimu, to nepadarius nebūtų užtikrintas tiek sutarties įgyvendinimas, kurį pasirašė ministerija, Švietimo ministerija ir Gedimino technikos universitetas, dėl Viešojo saugumo akademijos įsteigimo. Ten svarbūs momentai – pakopinio rengimo įtvirtinimas ir institucionalizavimas, ir integravimas profesinio ir aukštojo mokslo studijų“, – siūlymą komentavo vidaus reikalų viceministras MRU docentas Darius Urbonas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurgita Petrauskienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurgita Petrauskienė

Atsakydama į jo žodžius, J.Petrauskienė pažymėjo, kad keisti dokumentus, siekiant įkurti Viešojo saugumo akademiją, bus galima pradėti tada, kai Seimas priims nutarimą dėl reorganizacijos.

Tiesa, nutarimą planuojama papildyti protokoliniu įrašu, kad po universitetų sujungimo bus steigiama Viešojo saugumo akademija.

„Šitas Vyriausybės nutarimas suteikia galimybę Seimui svarstyti galimybę jungti universitetus. Čia yra tik inicijavimas jungimo. Priėmimus Seimui sprendimą dėl nutarimo jungti universitetus, tik pateikus visas reorganizavimo sąlygas ir naujus statutus, Seimas priims galutinį sprendimą“, – teigė ministrė.

Prie VGTU prijungus MRU, sostinėje turėtų veikti „technologinis universitetas su stipriu socialinių mokslų branduoliu“, didelį dėmesį skiriantis tarpkryptiškumui ir tarpdiscipliniškumui.

Planuojama, kad universitetuose besidubliuojančių komunikacijos, ekonomikos, finansų, informatikos, vadybos bei verslo studijų programų sumažės nuo 54 iki 35. Iki 2020-ųjų nuo 88 iki 80 ketinama apkarpyti studijų programų skaičių technologijos ir fizinių mokslų srityse.

Taip pat – 20 proc. turėtų susitraukti administraciniai kaštai.

„Atsisakius vykdyti studijas kai kuriose kryptyse ir sujungus besidubliuojančias studijų programas, jų sumažės nuo 209 dabar esančių iki 167 – tai yra 20 proc.“, – dėstoma 2018–2021 metų universitetų pertvarkos projekto santraukoje.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ VGTU
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ VGTU

Daugiau apie universitetų pertvarką – čia.

Nei MRU, nei VGTU valdymo organai reorganizacijai neprieštarauja.

Vyriausybė praėjusių metų lapkritį patvirtino visų Lietuvos universitetų tinklo pertvarkos planą. Pagal jį, šalyje iš keturiolikos universitetų liks devyni.

Seimas jau yra prijungęs Lietuvos edukologijos ir Aleksandro Stulginskio universitetus prie Vytauto Didžiojo universiteto, vyks Šiaulių universiteto jungimas prie Vilniaus universiteto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius