Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 14d. 14:48

Amerikiečių „Travel Channel“ Vilniuje kuria dokumentiką apie lietuvišką maistą ir gėrimus

„Travel Channel“ filmavimas Vilniuje
„Travel Channel“ filmavimas Vilniuje

Viena didžiausių pasaulyje kelionėms skirtų televizijų „Travel Channel“ Vilniuje šiuo metu filmuoja dokumentiką apie Lietuvos tradicijas, maistą ir gėrimus.

„Amerikiečiai kreipėsi į Vilniaus kino biurą, prašydami informacijos ir tiesiog galvodami apie skirtingas pasaulio šalis. Lietuva – dešimtoji šalis, į kurią užsuko amerikiečiai, jų programoje numatyti filmavimai Azijoje, Lotynų Amerikoje ir Europoje. Vilnius juos sužavėjo profesionalumu ir štai dabar visą savaitę jie čia dirba drauge su lietuvių prodiuserių komanda“, – pasakojo Vilniaus kino biuro direktorė Jūratė Pazikaitė.

„Travel Channel“ filmavimas Vilniuje
„Travel Channel“ filmavimas Vilniuje

Komanda iš Los Andželo su Lietuvos galiūnais jau nufilmavo alaus bačkų mėtymą, taip pat midaus gamybos procesą, domėjosi lietuvišku maistu.

„Tai dar viena proga pažvelgti į Lietuvą užsieniečių akimis. Jie sužavėti mūsų šalies ir ypač Vilniaus grožiu, lietuvių svetingumu, profesionalumu. Pavyzdžiui, juos stebino mūsų istorija, mediniai kryžiai, midaus gamybos tradicijos, gandralizdžiai. Amerikiečiai juokauja, kad Vilnius – jų pats mėgstamiausias miestas pasaulyje, nes čia taip unikalu ir tuo pačiu paprasta“, – pasakojo „Nordic productions“ prodiuserė Milda Leiputė.

Planuojama, kad reportažai iš Lietuvos „Travel Channel“ bus rodomi metų pabaigoje. Vien pernai  Vilniaus mieste nufilmuoti 37 filmai, iš kurių vienuolika užsienio. Visų filmų biudžetas sudaro daugiau nei 28,2 mln. litų, sukurta 3417 darbo vietų.

„Travel Channel“ filmavimas Vilniuje
„Travel Channel“ filmavimas Vilniuje

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min