Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Artūras Zuokas: „Lietuva ir Vilnius – saugūs ir patrauklūs investicijoms“

Vaizdas pro viešbučio Radisson Blu Astorija kambario langą
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilnius
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus meras Artūras Zuokas ir savivaldybės delegacija dalyvauja Kanuose vykstančioje tarptautinėje nekilnojamojo turto projektų parodoje MIPIM 2014.

Parodoje meras pietavo su Baltijos šalių merais ir dalyvavo susitikime „Investing in the Baltics: Meet the Mayors“ Rygos stende ir kalbėjosi apie investicinę regiono aplinką, pranašumus, kuo regionas yra patrauklus investuotojams, kokius projektus šalys pristato tarptautinėje parodoje. 

"Trys Baltijos šalių sostinės pirmą kartą prisistatė kaip bendras Baltijos regionas, taip parodydamos, kad bendradarbiavimas tarp šalių yra glaudus. Kitais metais parodoje planuojame turėti bendrą stendą, kad investuotojai pamatytų galimybes visose trijose sostinėse. Taip galėsime pritraukti stambių investuotojų dėmesį", – sakė Vilniaus meras A.Zuokas. 

Meras parodoje sulaukė ir klausimų dėl Lietuvoje pastaruoju metu pasirodžiusių politikų komentarų dėl investicijų į Baltijos šalis ir Lietuvą saugumo, galimų grėsmių, kurios gali įtakoti verslo sprendimus.  

"Lietuva yra Europos Sąjungos ir NATO šalis, ir Lietuvai niekas negresia. Į Baltijos regioną ir Lietuvą investuoti yra saugu, įvykiai Ukrainoje neturi įtakos verslo investicijoms. Šiandien politikų garsiai ir viešai eskaluojamos grėsmės yra daugiau asmeninės nuomonės", – pabrėžė A.Zuokas. 

Neseniai The Financial Times leidinys FDI Magazine, publikuojantis naujienas apie tiesiogines užsienio investicijas ir pasaulinę apžvalgą apie investicijas, Vilniui skyrė pirmą vietą pagal ekonominį kaštų valdymo efektyvumą.

Šiemet Varšuvoje vykusiuose Vidurio ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimuose Vilnius buvo įvertintas ir kaip geriausias miestas steigti paslaugų centrams Centrinėje ir Rytų Europoje.

Vilnius savo stende pristato Nacionalinio stadiono (70 mln. eurų), Nacionalinio olimpinių standartų plaukimo baseino (19 mln. eurų), Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pastato (60 mln. eurų) projektus. Vien tramvajaus projekto preliminari vertė siekia 200 mln. eurų, o Multifukcinio kultūros pastato, kurį suprojektavo pasaulinio garso Irano kilmės architektė Zaha Hadid – 80 mln. litų. Daugelis jų taps realybę per artimiausius porą metų, o bendra planuojama investicijų į juos sumą – 0,5 milijardo eurų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min