-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 06 12

Artūras Zuokas stebisi, kodėl komisijos nustatytos šilumos kainos didesnės nei „Vilniaus energijos“

Nuo gegužės 1 dienos įmonė „Vilniaus energija“ vilniečiams taiko 23 proc. mažesnę šilumos kainą, kuri gegužę siekė 18,48 ct/kWh be PVM. Birželio mėnesio šilumos kaina Vilniuje dar sumažėjo ir siekia 18,42 ct/kWh be PVM ir šiuo metu yra mažesnė nei Klaipėdoje (19,78 ct/kWh) ir Panevėžyje (20,41 ct/kWh) bei beveik nesiskiria nuo Kauno, kur šilumos tarifas – 18,41 ct/kWh be PVM.
Artūras Zuokas
Artūras Zuokas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tuo tarpu Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija skelbia, kad nors įmonė „Vilniaus energija“ taiko sumažintas šilumos kainas, pagal komisijos nutarimu nustatytas šilumos kainos dedamąsias šilumos kaina birželio mėnesį Vilniuje turėtų būti 23,71 ct/kWh be PVM. Tai yra – 5,3 ct/kWh arba beveik 22 proc. didesnė.

„Kreipsimės į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją prašydami paaiškinti, kodėl įmonei galint pagal realias sąnaudas taikyti mažesnę kainą Vilniaus gyventojams, komisijos metodikos neleidžia kainos perskaičiuoti ir dėl to kenčia vilniečiai“, - sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Šiluma atpigo dėl to, kad bendrovė „Vilniaus energija“ šilumos gamybai ne šildymo sezono metu vartoja tik biokurą, kurio kaina yra daugiau nei dvigubai mažesnė už gamtines dujas.

Atsisakius gamtinių dujų, 41 procentą šilumos iš vietinio kuro Vilniaus antrojoje termofikacinėje elektrinėje (E2) ir Naujosios Vilnios katilinėje pagamina pati „Vilniaus energija“. Likusią dalį, 59 procentus, šilumos bendrovei teikia nepriklausomi gamintojai. „Vilniaus energijos“ iš biokuro pagamintos šilumos kaina sudaro 7,5 ct/kWh. Vidutinė  nepriklausomų gamintojų siūloma kaina – 11,98 ct/kWh.

Karštas vanduo daugiabučių gyventojams kainuoja 15,85 Lt/m3 be PVM. Tai – 0,19 procento mažiau nei gegužės mėnesį, kai jis kainavo 15,85 Lt/m3 be PVM ir 10,1 proc. pigiau nei balandį, kuomet gyventojai mokėjo 17,79 Lt/m3 be PVM. Cirkuliacijos (gyvatuko) mokestis, kaip ir šilumos kaina, birželį mažėjo 0,4 proc. lyginant su geguže ir net 23 proc. – su balandžiu.

Lietuvos miestuose, kuriuose šilumos gamybai naudojamas biokuras, vidutinė šilumos kaina sudaro apie 18,5 ct/kWh be PVM. Importuojamomis dujomis šildomi miestai už šilumą vidutiniškai moka net 26,5 ct/kWh be PVM.

Vilniaus šilumos kaina per metus, lyginat 2013 ir 2014 metų birželį, iš viso atpigo 27,4 proc.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius