Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Birželio 21-ąją Gedimino prospekte – Žolynų turgus ir folkloro paralelių koncertas

Šaltinis: 15min
0
A A

Šį šeštadienį, birželio 21-ąją, nuo 11 iki 21 val. Gedimino prospektas – nuo V.Kudirkos aikštės iki Odminių skvero – pakvips žolynų, gėlių, vaistažolių, žolelių arbatų aromatais. Čia jau aštuntąjį kartą vyks Žolynų turgus.

Šių metų turguje lankytojų laukia raganos-būrėjos, žolininkės, vaistažolių ir kitų sveikų produktų  bei tautodailės dirbinių turgus, teatralizuota pirtis, turgaus personažai, „Visai nepriklausomas vienuolių teatras“, „Svirplio radijo” meninės pramoginės laidos Jonams, gamtos mylėtojams, žvejams, medžiotojams, sveikuoliams, netekėjusioms merginoms, vaikams ir ne vaikams, tiesioginiai reportažai iš karščiausių turgaus taškų.

Turguje šalia tradicinio LITO kursuos ir ŽOLYNŲ TURGAUS pinigas JONPINIGIS, kurį galės įsigyti visi, dalyvaujantys pramogose arba nuoširdžiai perkantys turguje. Už JONPINIGIUS vyks prabangių daiktų aukcionas.

Rašytiniai šaltiniai liudija, jog Vilniaus mieste tarp kitų kalendorinių švenčių, proginių mugių, kermošių, buvo populiarus ir Joninių kermošius, vietinių vadintas „Žolių turgumiˮ. Joninių kermošius turėjo gilias tradicijas nuo XX a. pr.  

Žolynų turgus sostinėje atgaivintas 2007 m., taigi šiemet lankytojus pasitiks 8-ąjį kartą.

PROGRAMA:

11.00 – TURGAUS IR SVIRPLIO RADIJO STUDIJOS ATIDARYMAS

  • Radijo laidos tiesioginiame eteryje:
  • apie burtus ir magiją,
  • Jonams ir Janinoms,
  • naujienos iš Žolynų turgaus,
  • sveikinimų-pageidavimų koncertas,
  • žaidimai.

12.00 – Teatralizuotos GYDPIRTĖS atidarymas.
17.00 – Aukcionas už JONPINIGIUS.
12.30 – 21.00 Koncertuoja šiuolaikinio folkloro grupės.

Žolynų turgus, folkloro paralelių koncertas
Žolynų turgus, folkloro paralelių koncertas

Tą pačią dieną, šeštadienį, nuo 12 val. V. Kudirkos aikštėje suskambės folkloro paralelių garsai. 

Folkloro paralelės – tai koncertai, kuriuose į vieną visumą jungiasi naujas, asmeniškai išjaustas, liaudies dainos ir melodijos interpretavimas, šiuolaikinių ir liaudies instrumentų garsai bei modernių technologijų galimybės. Įvairių kolektyvų muzikoje yra išreiškiamas ir jaunatviškas maksimalizmas, ir patirties brandumas. Folkloro paralelėse skambės folk rock, folk metal, eksperimentinio, akustinio folkloro ir kitų stilių muzika. 

Koncerte dalyvaus Vakarų Afrikos būgnų mokyklos auklėtiniai,  Kalvelių „Aušros“ gimnazijos muzikos studija, „Midula“, „Elementoriaus sesijos“,  „Varnos“, Justina Mileškaitė ir Kristina Aponavičiutė,  „Korys“,  „Kreizas“ atlikėjai. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min