Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Investuotojai iš Vengrijos susidomėjo Nacionalinio stadiono statybomis

Nacionalinis stadionas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Nacionalinis stadionas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus savivaldybė antradienį pranešė, kad vicemeras Romas Adomavičius susitiko su vengrų įmonės vadovais, kurie domėjosi daugiafunkcinio Sveikatinimo, švietimo ir užimtumo komplekso statybomis Šeškinėje. Tai yra tas pats prieš kelis dešimtmečius pradėtas ir niekaip nepabaigiamas Nacionalinis stadionas.

Atvykėliams iš Vengrijos pristatyta projekto koncepcija – siekiama, kad šiame komplekse būtų patenkinti  ne tik sporto, bet ir gerokai platesni gyventojų ir miesto svečių poreikiai. Šio objekto Vilniuje atsiradimas skatintų sveikatinimo, švietimo ir užimtumo veiklas, taip pat jis būtų itin naudingas ir regioniniu lygmeniu.

Centrinė projektų valdymo agentūra, bendradarbiaudama su Vilniaus miesto savivaldybe, šiuo metu rengia šio komplekso investicinį projektą. Jį ketinama įgyvendinti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės būdu (VPSP), kadangi privataus partnerio įtraukimas nuo projektavimo etapo užtikrintų Komplekso vystymo ir veiklos sąnaudų optimizavimą, aiškumą dėl prognozuojamų pajamų dydžio ir netinkamų išlaidų finansavimo šaltinių.

2014 m. gegužės 26 d. Lietuvos Respublikos ministro pirmininko potvarkiu sudaryta Komplekso projekto įgyvendinimo koordinavimo darbo grupė, kuriai pavesta koordinuoti investicinio projekto parengimą, dokumentų, reikalingų kompleksą įgyvendinti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės būdu, tvirtinti projekto įgyvendinimo veiksmų planą. 

Kartu su Komplekso atsiradimu būtų sutvarkyta ir įrengta infrastruktūra –  aplinka, keliai, privažiavimai, automobilių statymo aikštelės, dviračių takai, inžinerinių tinklų įrengimas ir kt. Projekto dalyviai – Vilniaus miesto savivaldybė, Vyriausybė, Vidaus reikalų, Finansų ministerijos, Centrinė projektų valdymo agentūra.

Anksčiau skelbta, kas projektas kainuos apie 270 mln. Lt, bet jeigu jam pritars Europos Komisija, dalis lėšų bus skirta iš 2014–2020 m. ES struktūrinių fondų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min