2014 07 22

Lietuvos stalo futbolo jauniai – pasaulio čempionai

Zalcburge (Austrija) vykusiame Pasaulio stalo futbolo čempionate Lietuvos žaidėjai pirmąkart lipo ant aukščiausio pakylos laiptelio. Jaunių „Adform“ rinktinė (žaidėjai iki 18 metų) finaliniuose etapuose sutriuškinusi Didžiosios Britanijos (3:0) ir Austrijos (2:0) komandas, užsitikrino 1-ąją vietą grupėje.

Jauniesiems žaidėjams taip pat puikiai sekėsi kitose rungtyse. Jaunių dvejetų varžybose S. Pupeikis kartu su A. Šepučiu užėmė 2-ąją vietą, po įtemptos finalinės kovos rezultatu 3:2 nusileidę D. Britanijos atstovams Callum Oakes ir Matthew Warr. Kita jaunių komanda – Austėja Šermončiūtė ir Justas Kiškis – liko ketvirti.

Jaunių vienetų rungtyje A. Šeputis iškovojo 3-ąją vietą,  S. Pupeikis liko penktas. Pirmąją vietą užėmė Dominik Sarkany iš Vengrijos.

Čempionate taip pat dalyvavusiai Lietuvos vyrų „Carlsberg“ rinktinei burtai lėmė žaisti vienoje grupėje su Rusija, Čekija bei 1-ąją vietą pasaulio reitinge esančia Austrijos rinktine. Atvirų dvejetų rungtyje geriausiai pasirodė Arnas Bastys ir Gytis Kinderevičius, iškovoję 17-ąją vietą. Stipriausi šioje rungtyje buvo Austrijos atstovai Bernhard Kraus ir Florian Brückner.

Lietuvos moterų „Paysera“ rinktinė dėl patekimo į finalinį etapą varžėsi su Vengrijos, Austrijos bei Rusijos rinktinėmis. Dvejetų rungtyje Ieva Čižiūnaitė ir Greta Lazutkaitė bendroje įskaitoje užėmė 27-ąją vietą. Šioje rungtyje pirmąją vietą užėmė čempionato šeimininkės Austrijos atstovės Melissa Mosser ir Verena Rohrer.

Deja, nei Lietuvos moterų, nei vyrų rinktinės žymesnių pergalių šiame čempionate neiškovojo.

Paskutinę turnyro dieną vykusiose vienetų varžybose tarp Lietuvos rinktinės žaidėjų geriausiai pasirodė Rapolas Jamontas, pakilęs iki 9-tosios vietos. Moterų vienetų rungtyje A. Šermončiūtė taip pat liko devinta, o I. Čižiūnaitė – septyniolikta.

Iš viso šiame pasaulio čempionate dalyvavo daugiau nei 350 dalyvių. Daugiausiai žaidėjų atstovavo Šveicarijai – 67,  Lietuvos rinktinėje – 13 žaidėjų.