Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 5d. 16:47

Neįgaliesiems kuriama programėlė: specialus žemėlapis su patogiomis Vilniaus vietomis

Neįgalusis
„Regitros“ nuotr. / Neįgalusis

Vilniaus merui A.Zuokui pristatytas Lietuvoje sugalvotas naujas projektas „DISABLED ENABLED“, kurį išvertus pažodžiui reiškia – „neįgalusis gali, turi galimybę“. Virtualiame žemėlapyje bus sukurta sistema, leisianti pažymėti vietas, į kurias neįgalieji patenka lengvai arba sunkiai.

„Bet kuris žmogus, planuodamas savo kelionę, nagrinėja, ieško maršrutų, lankytinų objektų, derina sąlygas, detales. Neįgaliajam tai daryti yra labai sudėtinga. Potencialūs keliautojo domėjimosi taškai – viešbučiai, restoranai, kavinės, muziejai, parodos ir renginių vietos, kurias atvykęs į miestą  žmogus gali aplankyti. Tai būtų pirmas žingsnis, kuris nurodo neįgaliam vartotojui, kad pažymėtame taške aplinka jam tinkanti ir pritaikyta“, – sakė idėjos ir projekto autorius Šarūnas Grigaliūnas.  

Kiekvienas neįgalusis, dalyvaujantis šiame projekte,  taps tam tikru ekspertu, – apsilankęs nurodytame žemėlapio „taške“  įvertins pažymėtą vietą. Priklausomai nuo teigiamų įvertinimų kiekio, sistema „taškui“ suteikia pirmumo laipsnį planuojančiam kelionę neįgaliajam.

Susitikimo metu nutarta, kad bus bendradarbiaujama su savivaldybės IT departamento specialistais įdiegiant programą, su Komunalinio ūkio departamentu  – mieste specialiu ženklu pažymint neįgaliųjų gerai įvertintas ir patogias keliauti vietas, su Sveikatos ir Kultūros skyrių darbuotojais – dėl įstaigų, norinčių prisijungti prie projekto, pritaikyti aplinką neįgaliesiems ir pakliūti į geriausiai įvertintų objektų sąrašą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min