Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugpjūčio 27d. 10:15

Nuo rudens vaikų neformaliojo švietimo reikmėms – 15 eurų krepšelis kas mėnesį

Berniukas, grojantis gitara
Shutterstock nuotr. / Vaikų neformaliojo švietimo reikmėms – 15 eurų krepšelis kas mėnesį

Nuo spalio 1 dienos neformaliajam vaikų švietimui Vilniaus miesto savivaldybėje bus skiriamas dalinis finansavimas – 15 eurų krepšelis per mėnesį. Sostinės Taryba šiandien patvirtino šių lėšų skyrimo ir naudojimo 2015 metais tvarką: lėšų skyrimo principus, reikalavimus švietimo teikėjui ir programoms ir kt. Vyriausybės sprendimu skiriamas krepšelis sudarys geresnes sąlygas mokyklinio amžiaus vaikų užimtumui, socializacijai ir gebėjimų ugdymui, ypatingą dėmesį skiriant tiems vaikams, kurie iki šiol nelankė jokių užsiėmimų.

Formalųjį švietimą papildantį ugdymą vykdančios muzikos, meno, sporto ir kitos savivaldybės mokyklos 15 Eur krepšelį galės gauti tik neformaliojo vaikų švietimo programoms finansuoti.

Krepšelio lėšomis galės būti finansuojamas vaiko dalyvavimas vienoje pasirinktoje programoje. Bendrojo ugdymo mokyklos krepšelio gauti negalės – jose būreliai vyks kaip ir anksčiau pagal ugdymo planus.

Į šias lėšas galės pretenduoti savivaldybės, valstybės įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, viešosios įstaigos, laisvieji mokytojai, kūrėjai, atitinkantys Švietimo ir mokslo ministerijos bei savivaldybių nustatytus reikalavimus. Formalųjį švietimą papildantį ugdymą vykdančios muzikos, meno, sporto ir kitos savivaldybės mokyklos 15 Eur krepšelį galės gauti tik neformaliojo vaikų švietimo programoms finansuoti.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro nuotr./Vilniaus vaikai siekė pasaulio rekordo
 

Vaikai su tėvais turės keletą savaičių laiko susipažinti su įvairiais būreliais, apžiūrėti erdves, kuriose vyks veiklos ir iki spalio 1 d. pasirinkti būrelius, kuriuos ketina lankyti.

Informacija apie profesionalų įvertintas ir akredituotas įstaigas savivaldybės tinklalapyje www.vilnius.lt bus skelbiama nuo rugsėjo mėnesio vidurio. Vaikai su tėvais turės keletą savaičių laiko susipažinti su įvairiais būreliais, apžiūrėti erdves, kuriose vyks veiklos ir iki spalio 1 d. pasirinkti būrelius, kuriuos ketina lankyti.

Neformaliojo švietimo teikėjai iki rugpjūčio 28 d. turi būti registruoti Švietimo ir mokslo institucijų registre, o jų programos užregistruotos Kvalifikacijos tobulinimo programų ir renginių registre.

Užsiregistruoti Švietimo ir mokslo institucijų registre galima keliais būdais: prisijungus adresu www.smir.smm.lt, arba Savivaldybėje, pateikus dokumentus el. paštu e.vicemeras@vilnius.lt arba Interesantų aptarnavimo skyriuje. Užsiregistruoti Kvalifikacijos tobulinimo programų ir renginių registre galima šiuo adresu: https://www.ktprr.smm.lt/aikos2-ktprr/index.xhtml

Daugiau informacijos apie registraciją ir neformaliojo švietimo programų pateikimo tvarką rasite Savivaldybės tinklalapyje www.vilnius.lt, skiltyje „Kultūra, sportas ir švietimas“. Informacija nuolat atnaujinama ir papildoma.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min